Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2007, 14:19   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Alix prijatelju, ne kaže narod džaba "Koliko para, toliko muzike !"

T3 ne možeš uspoređivati s X%D jer je koncepcija tih solo syntheva totalno različita, počevši od samih ton generatora, pa broja oscilatora za pojedini sound ... da sad ne pišem romane :wink:
U biti X5D je čisto solidan sintič, s velikim mogučnostima, samo treba sjest uz njega, zagrijat stolac i napravit boje.
KORG T3 je jedan od prvih KORG-ovih samplera. Iako memorijski mizernog kapaciteta u to vrijeme je bio kao danas Extreme. Znaći napravili su ga isključivo za profesionalce (uz T1 i T2).
Korg X5 je izašao početkom 90-tih kad je izašao i KORG X3. Bio je zamišljen kao jeftinija verzija X serije pošto je postojao X2 (6,5 oktava s FD-om i card slotovima), pa X3 (5 oktava s FD i card slotovima) koji su u biti jedno te isto, samo je X2 malo veči i naposljetku X5 koji je bio malo slabija verzija X3-a. Isti engine, AI sinteza, jedino što nije imao mogučnost unosa boja (možda se čak i varam, nisam siguran 100 %). U biti X5 je u to vrijeme bio kao KAWAI K1/II.
Pojavom N serije kod KORG-a (N264 i N364) kao legitimnih nasljednika X serije, ali memorijski i polifonijski duplo jačih od predhodne X serije bilo je za očekivati da će napraviti novi X5. Kako su napravili N1 paralelno je izašao i KORG N5 pa N5EX. No ta dva modela su koncepcijski odskakali i od same NX64 serije bez obzira od Ai2 zajedničke sinteze i istog sound engina, Valjalo im je ispraviti propust pa su napravili novu verziju X5 pod nazivom X5D. Očekivalo se je da će novi X5 tj X5D imati minimum FD ili card slot, no zbog jako malih dimenzija napravili su mu mogučnost ubačaja boja samo preko sys-exa tj povezivanjem GM kljave s PC-om.
KORG je napravio lapsus izadavanjem N5 od kojeg su očekivali bum, no N5 nikad nije doživio planetarnu slavu kao što su je svojedobno imali X2/3 ili kasnije N264 tj N364.
Od KORG-a X5D su mislili da će tek toliko popratiti prodajni asortiman N serije za ne prezahtjevne kupce i sviraće ne velikih apetita. No ispostavilo se je da se je X5D proizvodio još punih 6 godina po gašenju N serije iz proizvodnje, jer nije bio skup, a s 64 polifonijom duplim oscilatorima i AI2 sintezom dao je uz jednostavan sound editor na samom synthu krajnjem korisniku mogučnost kreiranja na tisuće boja prvenstveno zbog fleksibilnosti program moda koji je editiranjem automatski radio promjene i u comby modu.
Danas je famoznog X5D-a zamjenio novi KORG X-50 kojeg svi hvale kao manju verziju Triton LE-a. Čak je najavljen kao LE bez samplera što je u biti točno.
Koncepcijski KORG nastavlja svoj prodajni program ako se osvrnete unazad 15 godina :
KORG X2 - KORG X3 - KORG X5
KORG N264 - KORG N364 - KORG X5D
Triton LE 76 - Triton LE ili TR - KORG X-50
Gledajući posljednjih 15 godina u segmentu easy user workstationa možemo i nadalje očekivati izdavanjem novih KORG-ovih syntheva pojavu dva istovjetna modela s 6,5 odnosno 5 oktava i slabiju verziju (obično oslabljenu za FD, sampler, HD, memoriju i sl.)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 14:59   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso
KORG T3 je jedan od prvih KORG-ovih samplera.
Korg T3 nije sampler.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 15:22   #13
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hehe to je meni isto malo čudno kako T3 može biti sampler nemože nikako to onda u to vrijeme nije bilo ni u planu...
Evo ja sam imao priliku svirati i na X5 i X5D dobre klavijature
šta se tiće X5D neki tvrde da je bolji od X3 nebih baš rekao meni je X3 puno puno bolji kao prvo što se tiće izgleda a i mogučnosti rada sa bojama i tercama.
E da X5 sam imao priliku posuditi od jednoga kolege i svirao sam na njega,jednostavno nisam mogao vijerovati da je taj X5 mogao biti tako dobro tj. super uređen kao da je samplovan ali nije nemam pojma šta je kolega radio s tim X5 ali problem je što je jako mala klavijatura kao i X5D.
Pa po mom mišljenu ja mislim da je X5D bolji zato što je novija serija od X5 hehehe logički gledano!!!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 15:32   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od klavijaturista
hehe to je meni isto malo čudno kako T3 može biti sampler nemože nikako to onda u to vrijeme nije bilo ni u planu
T3 je samo Rompler i nema nikakvu mogucnost, cak ni kao upgrade, da radi kao sampler. On je drugi Korgov workstation poslije M1 i bazira na potpuno istoj AI sintezi s tim sto mu je ROM 16MB a sto znaci dva puta veci nego kod M1, odnosno isti kao kod M1Rex.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 15:50   #15
mirza2006
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Postovi: 10
Downloads: 162
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mirza2006 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg X5 i X5D, kao i N364 i X3 imaju skoro iste semplove u ROM-u, neki malo vise a neki malo manje. X5D ima malo vise od X5. Razlika je nikakva, jer taj visak semplova su neke udaraljke ili sl. Od tih ROM-semplova mi pravimo "boje". Svojevremeno sam svirao bas na Korgu X3, pa na N364 a sad na X5. Kad prepisem sve parametre ovog basa (rucno, znaci gledam na jednoj kklavijaturi a pravim na drugoj, posto X5 nema ni disketnu jedinicu niti Cardslot) zvuci POTPUNO IDENTICNO!!! Ama bas nikakve razlike!!! Tako vazi i za sve ostale "boje". Probajte i uvjericete se!

Ima li neko da prodaje KORG X5 ili X5D? 8)
mirza2006 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 16:21   #16
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mene zanima da li mogu u x5 da se ubace boje preko midi kabla kao u x5d posto je neko rekao da ne postoji ta opcija
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 16:46   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Tranzit

KORG T3 nije bio sampler !

Točno ! Pardoniram se. Sampler je u to vrijeme imao samo KORG T1 od 1 Mb i nisam siguran da li je T2 EX imao sample opciju.
U to vrijeme poslije M1 je izašao T3 pa X3 i 01W/FD pa N364.
Potom je izašao Trinity pa Triton i Karma.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 21:06   #18
mirza2006
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Postovi: 10
Downloads: 162
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mirza2006 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da mogu da se ubace boje preko MIDI kabla. Ali samo sa X5 na X5. Ides na GLOBAL - MIDI DUMP Funktion! Nisam siguran da li moze sa X5D na X5 (i obratno) zbog onih razlika u ROM semplovima?!? 8)
mirza2006 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2007, 23:50   #19
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

korg x5d polifonija 64 ,a x5 32 .Mogu terce i to dobre
mozes prepisivati boje sa x3 n364 i tekako dobre boje.losa tipka .ma dobar za te pare
shown je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, x5d

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije