Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.02.2007, 11:51   #11
sale0230
Vredan član društva
 
sale0230's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.09.2006
Mjesto: Vojvodina/Banat
Postovi: 176
Downloads: 917
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xLe, Fantom X6
Interesi: MUZIKA
sale0230 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sale0230 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav Kolege!
Ja bih vas molio ako moze neko meni da posalje na MAIL full verziju KAT-a. Ja imam neregistrovanu, pa mi nista ne znaci, kada ne mogu da snimim. Mnogo bi mi bilo od pomoci.
Hvala puno! :wink:
sale0230 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 12:16   #12
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E pravi se javio...Baš sad tebe i kolegu Blusu imo u glavi al reko neću da ih ispostavljam...U svakom slučaju kod nas u Sloveniji na žalost neki muzičari (Fićo ih dobro poznaje) prodavaju programe kao što su KAT2000,StyleWorks,Fruty Loops,itd za JAKO goleme pare (KAT2000 za 20eur :!: : :idea: ) Mislim kome šta treba nek se obrati i dobija ga džabe,na žalost programi su autorsko zaštićeni pa ne možemo da stavimo na Download Centar da nebi gazdi Miletu nakopali probleme...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 13:07   #13
samija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2007
Godina: 35
Postovi: 14
Downloads: 644
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
samija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard prva ste raja

hvala ipak kad ste nasli vremena za moj problem nisam znao da nema to na intrnetu (kat2000)ali znate dobro kad covjek ima neki problem pokusva na sve nacine da to otkloni.hvala jos jedanput .
samija je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 13:20   #14
samija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2007
Godina: 35
Postovi: 14
Downloads: 644
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
samija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard alene -maestro

ono sto si mi objasni oko samnjivanja ide super covjek jednom to uradi i to je to(GLAVA ZAPAMTI)ali nisi mi napiso (sad i ja posto bezobrazan)kako setove da napravim na samoj klavijaturi(mislim na gotove ritmove pa da ih ja slozim po mom ukusu) pa ako ??mozes.....hvala
samija je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 13:48   #15
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Te setove jarane, to ti je roman pisanja kad bi se pocelo.
Ima milion nacina. Ritmo kao i boje mozes da preradis po svom ukusu. Uzmes neki set, i svidza ti se par ritmova i boja. Olovku i papir i pisi. Npr. ritam DIJAMANTI, svidza ti se takav kakav je, napises ga i ako ti se svidza takav kakav je moras mu napisat bubnjeve ako si i user DK (ali samo ako su iz user DK ) ako nisu (ako su fabricki) onda nemoras pisat. Popisi bubnjeve i eventualno programe ako su iz user 1 ili 2. Eh sad hoces u svoj set da to imas. Stavi disketu na kojoj se nalazi taj ritam. Zatim ides sve normalno i pojavi ti se taj set. i mjesto F2 da stavis citac set u KORG pristisni F3 da otvoris set u samoj klavijaturi. Sada ti se pojavilo poslje gdje pise GLOBAL PERFORMANE PROGRAM I STYLE (nije vazno sta ces prvo uzet dali program ili style ili sta ja znam). sada idi na STYLE i opet F3. Sad ti je otvoreno polje od ritmova (user 1 user 2 user 3) normalno trebas napisat u kojem USERU ti se nalazi zeljeni ritam. Recimo da je u USER 2 izaberi USER 2 i opet F3. EHH, sada ti je otvoren komplet user 2 i trazi sada ritam koji si napiso. Kad ga nadzes zaokruzi ga i pritisni F2 (load) izaberi na koje mjesto hoces da ga stavis kad si izabro opet F2 i ENTER/YES. sad ti se nalazi zeljeni ritam na zeljenoj poziciji
Sad moras bubnjeve prebacit. Pritisni F4 dok se nevratis na polje gdje ce ti pisat GLOBAL PERFORMACNE PROGRAM STYLE.(F4 tipka koristi da se vratis iz polja u kojem si bio kad si u DISK MENU) Zapiso si Koji su bubnjevi. Sad ides opet sa F3 na Program a zatim izaberi sa F3 USER DK ( tu se nalaze bubnjevi i programi od terca). Sad si u USER DK (user drum kits) sad trazi bubnjeve koji idu uz taj ritam. Kad si naso isto ih loadas ko so ti i ritam.( obicno idu dvije vrste bubnjeva) Klavijatura ce ti predlozit da ih stavis na mjesto na kojem su u staom mjestu bili (zato da ih vuce ritam automatski jer je tako programiran ako nestavis nece da zvuci isto kao na proslom setu) ali nije to bitno. Ti mozes da ih stavis gdje hoces i kasnije da preradis ritam u REKORD MODE JE NAJBOLJE a to sam napiso u proslom postu, evo ti link:
http://www.yu-midi.com/modules.php?n...ewtopic&t=1928

Treci post je moj Hajde buraz u pamet, pozdrav, Alen!!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2007, 23:53   #16
samija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2007
Godina: 35
Postovi: 14
Downloads: 644
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
samija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard set,, set set,alen.alen.maestro

covjece neznam kako da ti se zahvalim .nisam jos probao to uraditi nisam kod kuce ali po ovom sto si napiso mislim da cu skontati znam da sam malo naporan(ne malo puno)ali kad se mora ,mora .pisao sam ti emajl neznam dali si dobio za onaj program kat2000 pa valjda neznam sta da napisem

havala ti za ovo puno
samija je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2007, 12:23   #17
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema problema drug. Znam kako je i volim pomoc. Dobio sam e-mail. Danas cu ti g poslat. NIsam kod kuce na poslu sam! Pozdrav, Alen!!
blatusan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
hitno, korg, pomoc, potrbna


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije