Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2014, 21:34   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard zasto arazneri nemaju zvuk sound karte?

zasto arazneri nemaju zvuk najjeftinije sound blaster karte od 20km??

to pricam zato sto jedino tu nas varaju, nije ko na kompu, ja radio u fruti loops na toj od 20km ili na onoj od 2000km isti zvuk sempla snare, nema guzve, sve izlazi kako je zapisano, dok u korga prebacim 10kick i snare i sve to kad ubacis u style, ne lici na ono iz kompa. zato ljudi i dan danas stalno nesto traze, jjer klavijatura ne daje zvuk prirodan otvoren. a toliko para? i ostali arazneri imaju svoj zvuk, al niko nema pravi kao sound karte , .. imaju samo solo klavijature koje nisu aranzeri, znaci zakidaju tu uvek da moras uek uzimati novi arazner i nadati se otvorenijem zvuku boljem da ne moram traziti specijalne udarce koje samo na njega izlaze!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy Je trenutno online  
Star 07.12.2014, 21:53   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja mislim da ipak sto se tice bubnjeva najbolje radi na razglasu fabrika,ipak su to korgovi ,rolandovi yamahini itd...inzinjeri pravili i stimali zvuk.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline  
Star 07.12.2014, 22:00   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma pusti ti te inzinjere, nista oni specijlno nisu uradili, kad cujem oni zvecku plasticnu sto zvrci od pa60 do pa3x uvek na Fis3 noti zaplakao bih hahah. ja cu ti napraviti sad na kompu jedan drum kit koji ce tek toliko za par minuta posla pojesti komplet korg fabriku dk, a prenesem te udarce u korg to ne lici ni nasta.

kontas sta pricam? znaci radio ja na kompu na karti od 20km ili 2000km u fruti lops npr daw ,ili cubase bilo koji uvek isto sve izlazi, milina imas izbora milion udaraca svep pitko. dok ovamo u arazneru il je ostro, il je osecaj skompresovanosti, takav imas osecaj da izlazi.

eto ti prica samo jedna sto niko nikad u milion setova nije dobio npr zvuk g1000?? znaci presemplovali su i drum kit i picked bas i kontru? i nasta lici? ni nasta!!! dok to isto ja sa g1000 presemplujem u komp. isti wav ubacim npr u kontakt bilo koji vsti sempler. i stavim ih na kanale , pustim g1000 da svira samo midi, jbt i bolje zvuci nego g1000/

tako bi ja ubacio i druge aranzere bilo sta kopirao bih u bocu, al ne zvuci u korgu!! i dzaba mi taj trud. msm tu se moras ubiti od truda i nista. dok to isto presempluj na komp na 20km kartu bice i bolje , nego odakle sam presemplovao, u svakom slusaju msm zvucace identicno isto, ali ce zvucati jos bolje radi VST efekata na istim semplovima.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (07.12.2014 u 22:04 sati)
branoy Je trenutno online  
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
Todorgm (08.12.2014)
Star 08.12.2014, 03:41   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

eeee Branoy sad kad si nabavio korga, skontao si...welcome to the club
Milan$ je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
branoy (08.12.2014)
Star 08.12.2014, 12:58   #5
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@branoy Nije to toliko strasno ali nije ni tako prosto pa da se samo ubaci wave fajl.

Mislim da na prvom mestu ne obracas paznju na RMS samog sampla pa ti samim tim i ne zvuci kao na kompu.

Drugo, u Pa3x imas mnogo, doduse ne toliko dobrih alatki (efekata) da taj sample sredis kako zelis, ali, za pravilno koriscenje je potrebno i poznavati sta cemu sluzi i koji rezultad daje.

Fabricki bubnjevi u pa3x su, po mom licnom misljenju, u svakom pogledu bolji od bilo kog samplovanog bubnja za koji sam do sada cuo da je "poznat".
sale_band je offline  
Star 08.12.2014, 14:57   #6
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve je to podavno objasnio gosp. Tranzit (neznam gdje ga nestade) Kompanije uzimaju grdne pare za aranzere a daju mrvice od mogucnosti. Cuj pa800 ram 64mb pihhh... pa mobiteli rade sa GBajtima
svirac007 je offline  
Star 08.12.2014, 16:39   #7
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, ali je mobilni za razliku od klavijature isplativa tehnologija jer skoro da nema coveka koji nema mobilni telefon, pa ako jos uzmemo u obzir koliko se proizvede dnevno mobilnih a koliko klavijatura pa koliko kosta transport jednog i drugog itd... onda ni cena klavijature nije uopste velika.

Ako je prosecan iPhone $800 AUD, onda jedan PA3X uopste nije skup, jer ce da zaradjuje pare dok ce mobilni i dalje da trosi, tako da kroz par hodina Pa3x ispadne mnogo jeftiniji od telefona
sale_band je offline  
Star 08.12.2014, 18:16   #8
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

interesantna tema...dali su skupi aranzeri ili ne?realno uzasno su skupe.Recimo platis 2000 eura za aranzer i sta dobijes za te pare?dobijes operativnost(pozitivno) i dalje sve negativno....jeftina plastika,jeftina elektronika,losi konvertori,jeftin sempler,zato i sve zvuci tanko,supjlo,bledo,metalno NIKAKO...... itd itd.recimo kupis neki EMU 1212m za nekih 50 eura i taj EMU fino lepo pojede sve aranzere redom po kvalitetu zvuka.I iskreno ne znam sta bi moglo u aranzer da opravda tih 2000 eura.....
rocco je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, rocco, za koristan post:
branoy (08.12.2014), megane (15.12.2014)
Star 08.12.2014, 18:34   #9
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sale-band nismo na istoj talasnoj duzini.
evo skontao je rocco .

ako na klavijaturu od , pazi u tomanu je i dalje preko 3000eu ne mozes ubaciti taj soundblaster ili emu od 50 eu sound kartu, dzaba ti sva operativnost i cake u editoru!! te cake mene ne zanimaju. mene zanima zvuk.. ipak ja sam odrastao uz studio. ima onih koji su zadovoljni i sa pa60. ja nisam medju njima.
a nista previse ne trazim. daj mi samo taj isti zvuk kao i na bilo kojoj audio kartici il od 20km polovnu il od 100km ili 50eu, ili od 100eu novu. to bar mogu , sta ja onda placam ostalis 2400eu???
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy Je trenutno online  
Star 08.12.2014, 18:51   #10
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si branoy u potpunost........mene isto ne zanima master EQ,master ovo master ono.Ja samo trazim zdrav, muski sample da izadje,sirina toplina i licno mislim da je nedopustivo za 2000-3000 eura da fabrika nabaca sirove glupe setove,basove pa sad ti plati mnogo para i lupaj godinama glavu o zid da bi sklopio dva-tri pristojnih ritma.Za te pare treba nogom(a ne rukom) da odlupas ritam sekciju i ona da zvuci a ne godinama PUF PAF PUF PAF i kick- bass guitar niakako da se nadju na pravom mestu ..... IRONIJA
rocco je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije