Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.11.2012, 09:07   #1
GOKOARSOV33
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Macedonia
Postovi: 85
Downloads: 374
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 39 puta u 20 Postova
Instrumenti: trenutno Pa 800
GOKOARSOV33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Objasnenje oko Prosirenje KORG PA1X 128mb

Pozdrav svima..
Malo o meni ja sam profesionalni elektronicar i radim za Americku kompaniju koja servisira isklucivo muzicke instrumente u Cicago.Posto vidim da dosta ljudi traze informacije i ima razna mislenja kako ovo kako ono , ja vam mogu reci o cemu je probem i sta ustvari se treba uraditi.
Dali je moguce prosirenje Korga PA1X ???? jeste moguce je i tehnicki je izvodlivo i radi ali NIJE NI MALO JEDNOSTAVNO I LAKO !!!!!!!!!!!
Prvo u ovom postu bih ukratko objasnio o cemu se radi a u jedno ako bi moderatori dozvolili ja bih postavio slike i semu od samog Korga PA1X sta se treba raditi, ali upozoravam ,!!!! nemojte ni slucajno pomisliti da je lako i da se to moze uraditi kod kuce ii da bi to mogo uraditi svako.Onaj Ko se razume u elektroniku ama bas dobro onda bi on razumeo .PA1X I PA1Xpro to su dve iste potpuno iste klavijature sta se tice software i hardware, jedina je razlika samog dizajna.Maksimalna nadogradnja je do 128mb RAM I 128mb ROM
U ovom slucaju ploca je dizajnirana za samo 4 memoriskih slota od koja 2 za ROM i dva za RAM.
Dali je moguce staviti 2 x 32mb ??? NE Zato sto jedna memoriska lokacija u procesoru odgovara za 16mb.
Prvo. Sa novi O.S automatski su programirane sve memoriske lokacije u procesoru ( D-TGL96)
U22 .On ima 8 memoriske adresabilne lokacije od koja svaka je adrsirana da prepoznaje po 16mb. 8 x 16 = 128mb
PWE0 ---- PWE7 (PWE = power write enabled)
pin out sa procesora =
PWE0 - pin 93
PWE1 - pin 95
PWE2 - pin 99
PWE3 - pin 101 i tako dalje u ovov slucaju su iskoristene prve dve PWE0 i PWE1 =32MB
Prosto objasneno bi bilo !!! ove memoriske lokacije omugucavaju upisivanje informacije (DATA) u RAM memoriju. EDO RAM
------------------------------------------------------------------------------------
Sami procesor ima jos 8 memoriskih lokacija koja su vezana za RAM memoriju.
PCAS0 -pin 92
PCAS1 -pin 94
PCAS2 -pin 98 .... i tako dalje u ovom slucaju su iskoristena PCSA0 i PCSA1.
--------------------------------------------------------------------------------------
Sta se tice za ostala dva slota,, oni su rezervirani za prosirenje internalne memoije koja se isto moze prosiriti do 128mb max. EXB-PCM. 2x16mb. sa razlikom sto ovde se ne koriste iste memorije kao za RAM EDO. Nego ovu su ROM memorije i nih kad kupite oni su vec programirane.
Neko ce pitati a zasto se nemoze tu staviti EDO RAM ??? zato sto sami dizajn za ova dva slota je drukcii i sama konekcija do procesora je drukcija, i nihove memoriske lokacije u procesoru su
POE7 pin 88
PEO6 pin 87
PEO5 pin 84 i tako dalje.. u ovome slucaju su iskoristene PEO7 i PEO6.
---------------------------------------------------------------------------------------
RAZLIKA
Slotove predvidjene za EXB-PCM nisu isto povezane do procesoru kao sto su slotove za RAMEDO.
Sta je razlika ???
Ralika je u tome sto do RAMEDO su dovedene dve memoriske lokacije PWE0(za slot 1) i PWE1(za slot) i PCAS0(za prvi slot) i PCAS1(za drugi slot).
--------------------------------------------------------------------------------------
Kod slotova za EXB-PCM su dovedene dve memoriske lokacije POE7(za prvi slot) i PEO6(za drugi slot).
DA BISE URADILO PROSIRENJE memorije umesto POE7 i POE6 ... treba se dovesti jos dve memorike lokacije do oba dva slota za EXB-PCM. Znaci umesto POE7 dolazi PWE2 ......a umesto POE6 dolazi PWE3.Sto znaci POE7 i POE6 se isklucuju trajno uklanja se konekcija do procesora.Do tih dva slota (EXB-PCM)se treba dovesti jos dve mem. lokacije PCAS2 i PCAS3.
--------------------------------------------------------------------------------------
Pin out 111 PRAS je namjenjen drzanje memorije na LOGICKO NIVO 1 bez tog napona Logicko nivo bi bilo 0 i ne moze se omuguciti upisivanje i brisanje DATA podataka memorije,sto znaci isto se i taj pin vodi do tih dva slota EXB-PCM, kao i kod RAMEDO.
--------------------------------------------------------------------------------------
NAJBITNIJA STVAR !!!!!!!!!!!
Oba dva slota EXB-PCM , njihovi pinovi (nozice) nisu isto povezani kao kod EDORAM, isto tu se mora napraviti dosta korekcija.
Ako se pogleda sema moze se dobro primetiti koja je razlika.
Znaci tehnicki izvodlivo je prosirenje ali NIJE NI MALO JEDNOSTAVNO.Imajuci u predvid slobodnog prostora i slotova u PA1X I PA1XPRO moze se uraditi prosirenje do max 64mb.jer imamo samo jos dva slobodnih slota.ali u tom slucaju vise nemamo opciju za prosirenje EXB-PCM.
U buduce ako moderatori budu dozvolili da postavim slike, postavicu semu samog korga sa oznacena mjesta za korekciju pa ko misli da poznaje elektroniku neka izvoli.
Ja isto imam KORG PA1X i jos ga nisam uradio jer imam previse obaveza i jednostavno nemam vremena a najgori problem je sto radim sviram non stop sa njega i nemam drugi aranzer trenutno.U potrazi sam ako naletim na neki PA1X jeftin uzeo bih ga da uradi prosirenje barem do 64mb sto je sasvim dovoljno ako se pametno iskoristi.Licno sam to experimentisao u servisu na jednu klavijaturu dok mi je bila za popravak i u nju sam ubacio vec obradzenih slotova. i radi odlicno.
NAPOMENA !!!!!!!!!! NEMOJTE NI SLUCAJNO TO SAMI DA RADITE AKO NEMATE POZNAVANJA ELEKTRONIKE TO BI MOGO URADITI SAMO DOBAR SERVISER KOJI ZNA STA RADI.
JEDNA MALA GRESKA I KLAVIJATURA JE MRTVA ZA UVJEK.
Serviseri koji to vec rade kolko sto vidim po Leskovacu ili sta znam jos gde i uzimaju 200e do 400e verujte da to nije skupo jer on je uzeo odgovornost ili ti 400e da dobije ili da vam da 1500e ili kolko kosta klavijatura.to je veoma ozboljan zahvat verujte u to !!!
Sta se tice PA2X nije nista drugo nego jedno malo poboljsanje pa1x.i preuredzen software.
PA800 je najgora klavijatura do sad koja je KORG NAPRAVIO. Ali ne znaci da se ona nemoze doterati.Njen problem je napajane koje nije ni malo stabilno i zato stalno se desi da ta klavijatura koci zamrzava i u vecim slucajevima crkne ram.Sta se tice saunda problem je u samom izlaznom OUTPU BOARDu koji sa malu korekciju se dovede da zvuci isto mocno i cvrsto kao PA1X.
Pozdrav od mene nadam se da sam bar malo pomogo oko tu dilemu KORGA PA1X PROSIRENJA.
GOKOARSOV33 je offline   Reply With Quote
Ćlan 14 Vam se zahvalio, GOKOARSOV33, za koristan post:
ЂолеПФК (24.11.2012), aamerrrr (27.11.2012), aco bele (08.12.2012), bataika (21.04.2013), brajo456 (22.11.2012), daliborkorg (21.11.2012), Dexmusicarilje (03.03.2015), Dzoga (27.07.2021), karlovac29 (23.11.2012), nemanja 1982 (20.11.2012), nikadvisekorg (20.11.2012), rale (22.11.2012), sale_band (20.11.2012), splendid (21.11.2012)
Star 20.11.2012, 14:22   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zavhaljujem druže što si se potrudio, ja mislim da i slike nije problem da postaviš kao i šeme, jer je u pitanju klavijatura koja je prestala da se proizvodi tako da ne vidim razlog protiv.

Hvala unapred.
Dodato:
još jdna stvar, ne mogu da editujem prethodnu poruku pa ovde da pitam, ako je max na fabričkim slotovima 2 x 16 i na exb 2 x 32, to je ukupno 96mb odakle onda 128 mb?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (20.11.2012 u 14:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikadvisekorg Je trenutno online   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 19:01   #3
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cekamo slike
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 21:24   #4
GOKOARSOV33
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Macedonia
Postovi: 85
Downloads: 374
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 39 puta u 20 Postova
Instrumenti: trenutno Pa 800
GOKOARSOV33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaki slot po 16mb ,, a kad se uradi promena slotovi EXB-PCM nisu viste to nego oni postaju isti kao i slotovi za RAM zanaci dobija se 4 slota od koji svaki po 16mb 4x16mb =64mb

Posto sami procesor unutra ima 8 memoriskih lokacija od koja svaka je po 16mb da bi bilo doboljno prostora u klavijaturi i da ima jos 4 slota ona bi se dobilo 8 x 16mb = 128mb
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
zavhaljujem druže što si se potrudio, ja mislim da i slike nije problem da postaviš kao i šeme, jer je u pitanju klavijatura koja je prestala da se proizvodi tako da ne vidim razlog protiv.

Hvala unapred.
Dodato:
još jdna stvar, ne mogu da editujem prethodnu poruku pa ovde da pitam, ako je max na fabričkim slotovima 2 x 16 i na exb 2 x 32, to je ukupno 96mb odakle onda 128 mb?
Svaki slot po 16mb ,, a kad se uradi promena slotovi EXB-PCM nisu viste to nego oni postaju isti kao i slotovi za RAM zanaci dobija se 4 slota od koji svaki po 16mb 4x16mb =64mb

Posto sami procesor unutra ima 8 memoriskih lokacija od koja svaka je po 16mb da bi bilo doboljno prostora u klavijaturi i da ima jos 4 slota ona bi se dobilo 8 x 16mb = 128mb

Promijenjeno od GOKOARSOV33 (20.11.2012 u 21:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GOKOARSOV33 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio GOKOARSOV33 za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (22.11.2012)
Star 21.11.2012, 02:27   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok sad mi je jasnije, ali kako dodam još slotova osim ona 2 exb?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg Je trenutno online   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 05:48   #6
GOKOARSOV33
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Macedonia
Postovi: 85
Downloads: 374
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 39 puta u 20 Postova
Instrumenti: trenutno Pa 800
GOKOARSOV33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
ok sad mi je jasnije, ali kako dodam još slotova osim ona 2 exb?
Nazalost u ovome slucaju nije moguce dodati jos dva slota
1. Radi samog dizajna vec ugradjeni MBoard
2. Slobodni unutrasnji prostor
Nije da nije moguce izvesti se jos 2 slota nego vec je to posao koji zahteva konske zivce i mora se uraditi dodatni interfesj (ploca stampana ) na koju su prikaceni dodatne slotove

Promijenjeno od GOKOARSOV33 (21.11.2012 u 05:49 sati)
GOKOARSOV33 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio GOKOARSOV33 za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (22.11.2012)
Star 22.11.2012, 21:24   #7
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kao prvo da ti se jako zahvalim kolega

ja se u elektroniku bas i ne kuzim tako da to prepustam mojim eletricarima. al jos cu sacekati slike i seme bez njih mi je to previlik rizik da se nesto zajebe i ode u zrak


brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2012, 10:51   #8
GOKOARSOV33
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Macedonia
Postovi: 85
Downloads: 374
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 39 puta u 20 Postova
Instrumenti: trenutno Pa 800
GOKOARSOV33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa znas kako i ako nesto se desi ode u zrak mozda se ti probudis kod komsinice ali sa novom flizurom !!!!!

Promijenjeno od Dell (24.11.2012 u 14:12 sati)
GOKOARSOV33 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2012, 18:36   #9
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka cast kolega Arsov na detaljnom objasnjenju, jos da postavis te slike pa cemo onda odluciti da li se ili ne isplati eksperimentisanje.Pozdrav
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2012, 20:28   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

bez slike ništa za nas koji smo amateri s lemilicom
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg Je trenutno online   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije