Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2008, 09:16   #1
stanci44
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard korg pa 50 memorija

da malo pojednostavim. kad nastimam harmoniju i svu jacinu pratnje i zvuka i neznam to memorisat. kad promojenim ritam opet isto kao sto je bilo. ne snalazim se u meniju ako mi moze neko pomoci. hvala
  Reply With Quote
Star 25.01.2008, 13:09   #2
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobrodoso na yu-midi. Stoji ti svugdje da procitas pravilnik dobro...razlog sto to govorim je da se ovo pitanje sto ti imas na ovoj stranici milion puta ponovilo a u pravilniku stoji da se treba potrazit po forumu dali takva tema ili pitanje vec postoji prije postavka nove. Nije vazno novi si oprastamo al ubuduce care malo obrati paznju.
Ehhh sad odgovor:
dakle kad sve namjestis jacinu ovog onog i tako to, onda imas tipku na klavijaturi DISK WRITE IN USE! Stisni nju otvori ti se jedno polje i to je da pohranis stelovanja kao npr: 1erformance kad napravis i ime da joj promijenies.2a od vec napravljenog performance nadzes mjesto gdje novu performance zelis da pohranis.3TS seting da napravljeni PERFORMANCE stavis na (STS 1 2 3 4 ) da ti boja ta bude uz ritam! i ono sto tebi treba 4:CURENT STYLE, da taj ritam koji si preradio da ti stane tako bas ono sto tebi treba. Dakle zaokruzis CURENT STYLE pritisnes 2 puta YES kad ti bude trazio i to je to, onda ce ti ritam ostat takav kako si ga po svom ukusu narikto! ako je jos nesto nejasno javi!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2008, 18:24   #3
stanci44
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

hvala nesto mi je uspjelo vidjecu kako se snalazim nisam ja neki profi nego vise za kucnu radinost

ja sve radim kao sto pise i najvise me muci da kad namjestim harmoniju preglasna je i opet kad promijenim ton i vratim se nazad na isti preglasno. preglasna harmonija i ja je smanjim al memotrija ne ide neznam zasto. sory u moje vrijeme je komp bio od kuhglica napravljen

ups nije namjerno citiranje izvinjavam se

Promijenjeno od Vaxter (26.01.2008 u 06:12 sati) Razlog: Spojena 3 uzastopna posta, i izbrisani nepotrebni citati.
  Reply With Quote Received Infraction
Star 10.05.2008, 04:20   #4
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, izvinte sto upadam na temu, ali imam slicno pitanje i mislim da ga nije bilo na forumu:
Kada na primer na nekoj boji namestim velocity, recimo na 1 i sacuvam na neki performans ili program, klavijatura, kada se ponovo ukljuci ona to anulira, i ponovo mi vrati velocity na trojku.
Dakle, da li je moguce podesavati velocity na svakom performansu-programu?

Poz.
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2008, 12:51   #5
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz.[/quote]

Ja mislim da se to stima u globalu, znaci stisnes dugmic global pa stranica prva i imas Vel.Curve:_ i ispod At curve:_
ovo prvo je osjetljivost tipki, a drugo ne znam sta je, ako si na to mislio, to nastimas na zeljeni broj, najbolje je na 2, ili 3, ja ti ne bi preporucio na 1 stavljat, a ako hoces to zapisati kada promjenis dok si jos u toj stranici stisnes dugme write i odaberes global i enter i to je to. pozdrav
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2008, 21:08   #6
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam to, mogu da sacuvam na globalu samo, ali onda su mi sve boje namestene na 1, a ja na primer hocu samo da na nekom performansu sa strings mi bude ovaj velocity level. Jel to moguce, dakle pozivanjem performansa, da se promeni velocity-kad odaberem taj performans sa strings, da mi bude 1, a recimo gitaru da bude 3!
Poz.
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 13:45   #7
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od MusicAngel Pokaži Post
Znam to, mogu da sacuvam na globalu samo, ali onda su mi sve boje namestene na 1, a ja na primer hocu samo da na nekom performansu sa strings mi bude ovaj velocity level. Jel to moguce, dakle pozivanjem performansa, da se promeni velocity-kad odaberem taj performans sa strings, da mi bude 1, a recimo gitaru da bude 3!
Poz.
Nuisam ovu temu gledao neko vrijeme, ali da odgovorim. moguce je to uraditi ali ne u performance nego moras odabrati u programu taj strings i otici na edit pa na 13 stranici imas Velocity int.: i to stavis na nulu, zatim stisni f2 pa to u radi i na osc2, ako ih ima jos u toj boji moras na svima to uraditi. pozdrav
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, memorija

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije