Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2017, 18:26   #11
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nele koji aranzer si koristio prije pa600

Promijenjeno od casper (18.03.2017 u 18:36 sati) Razlog: nepotreban citat
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2017, 12:23   #12
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Rolandx ja pricam samo iz prve ruke a ne rekla kazala.....đaba opcije i mogucnosti.....Svirac007 brate sint ti je ispravan takav je ton kakav je....imam ispred sebe i Pa2x,pa800,pa900,pa600....pa600 odlicna kljava za svoju cjenu i predobra,al nemoze se poređivat s Pa800...hvala pozz
Tvoje mišljenje je subjektivno i nema veze sa realnošću. Prelistaj forum i potraži činjenice o dve pomenute klavijature. Sada želiš da nam ispričaš kako je Pa800 bolji od Pa900 - Zvučno. Pa600 i Pa900 totalno isti sound ( Rom ). Reprodukcija semplova 99 ista. Izneo si svoje ,,mišljenje" koje ničim izazvano nema veze sa činjenicama. Ježim se kad neko instrument nazove ,,Kljava" .. e to je moje subjektivno mišljenje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2017, 12:59   #13
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Rolandx ja pricam samo iz prve ruke a ne rekla kazala.....đaba opcije i mogucnosti.....Svirac007 brate sint ti je ispravan takav je ton kakav je....imam ispred sebe i Pa2x,pa800,pa900,pa600....pa600 odlicna kljava za svoju cjenu i predobra,al nemoze se poređivat s Pa800...hvala pozz
Kad bi napisao šta mislim o ovom tvom postu bio bi diskvalifikovan sa foruma, dečko ili šta god da si, očigledno je da ne poznaješ dovoljno materiju i pričaš napamet. Pa800 kao i pa2x su starije generacije od pa600 pa900.... da ne pričam o drugim očiglednim prednostima, već samo za ono što je sad ovde tema, a to je sound.

Ako neko ne može da pored EQ u globalu, i najbitnije EQ na svakom kanalu u ritmovima, i EQ posebno za svaki element u bubnju bez da se remeti slika celog drumkit-a (ovo ima tek od pa600), našteluje pa600 da zvuči pristojno ne treba ni da svira aranžer noviji od g800 bez uvrede prema tom modelu.

Gde je taj koji zvuči bolje sa pa800 pored pa600 pa i isti set da ubacimo, treba mi 2 minuta da prepravim glavni eq u globalu da ga nema na mapi...

Ja sam uzeo pa3 a prodao pa600 zbog nekih drugih razloga, ali odgovorno tvrdim da je pa600 zahvalnija za rad i od pa3 ako izuzmemo max audio i vokalist koji nema veze s ovom sad temom.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2017, 14:41   #14
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nikadvisekorg
Molim vas da me pogresno ne shvatite nisam otvorio temu da blatim pa600 a hvalim pa800 nego ......... LJUDI JA TREBAM POMOC ...

Od 1998 sviram na aranzeru +solo sint... ZNACI 20 godina
KN800,G600,EM50,PSR2100,EM2000,PA50,PA80,PA800,PA6 00
Na nekima sam od nule pravio ritmove a neke gotove preradjivo,balansirao,niveliso itd .... znaci imam prilicno uvida u materiju odakle kako gdje sta srediti..

Znam na pa600 za mogucnost editovanja svakog elementa i to sam radio svaki dan 2-3 mjeseca i kod ritmova mi nista ne strsi ili mulja brnda sve to sam ispeglao ali nekako sound zatvoren .. U globalu sam na eq pokusao milion parametara al nisam zadovoljan..

nikadvisekorg .... kazes .........treba mi 2 minuta da prepravim glavni eq u globalu da ga nema na mapi

To mi brate treba daj mi neku svoju postavku EQ da vidim jel tu zec
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2017, 23:42   #15
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prije možda godinu dana lično sam snimao izlaze na pa600 i provjeravao dinamički raspon, najbolje mjerenje koje sam postigao je 75dB.

Da bih vam stavio u perspektivu to je tek nekoliko decibela više od audio kasete .

Ne bi bilo loše kada bi još neki član foruma izmjerio dinamički raspon na izlazima svog pa600, pa čak bih volio da me opovrgne i izmjeri bolji dinamički raspon.

Stvar je cjenovnog ranga što su i potvrdili Korgovi inžinjeri prije deset godina kada je bilo pritužbi na račun Pa500.
Još 2006 godine na jednom njemackom forumu bilo je pritužbi za kvalitet izlaza na Pa500. Oficijeni odgovor Korga je bio parafraziram Napravili smo mjerenja istina je da su izlazi slabiji ali to je u referentnim granicama za cjenovni rang, ako želite bolji kvalitet preporučujemo vam Pa800 ili Pa2x.

Dodao bih još i da ovdje nije pitanje sound engina i rom samplova, ovdje je pitanje DA konvertera, izlaznog pojačala i miksera koji su prigušeni. Špekulisat ću pa možda čak i namjerno prigušeni od strane Korgovih inžinjera.

Promijenjeno od zukae (21.03.2017 u 23:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zukae je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, zukae, za koristan post:
GALA (22.03.2017), neconix (23.03.2017), svirac007 (22.03.2017)
Star 22.03.2017, 00:02   #16
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@svirac007 glavni eq u globalu sam prepravljao prema prostoriji...

prvo i osnovno ako hoćete dobar ton, koja god da je klavijatura u pitanju, ako štelujete na
koliko-toliko kvalitetne studijeske monitore možete da računate na pristojan ton kad odete na tezgu.
Ako štelujete na zvučnicima koje npr ima pa600 oprostite se od pristojnog tona.

A drugo, nije to dam ti postavku globala i rešiš sva pitanja, malo više je komplikovanije od prostog presnimavanja globala.... prvo ti i ja ne sviramo na istom razglasu, i ne koristimo isti set, zar misliš da će nešto da se promeni kao s magičnim štapićem?

Da je pa600 možda uskraćen za štošta istina je, ali pobogu klavijatura se već sad nalazi i za ispod 700e u odličnom stanju.... ali da je pa800 bolji, ne bi dok sam prodavao pa600 svaki dan dobijao po 2-3 ponude pa800+doplata......

ne znam kako bi mogao da ti pomognem što se pravljenja tona na pa600 tiče, mogu samo da ti dam savet kako sam ja odradio ukratko.......

našao sam 3 drumkit-a koja sam ostavio da budu da kažem glavni u setu koji planiram da koristim,
glavne ritmove tipa, rumba, begin, bit itd. sve prepravio da idu samo s jednim drumkit-om, ovaj drugi je baš korišćen negde gde se ovaj prvi ne uklapa, treći je bio sličan samo sa promenjenim rasporedom elemenata da bi mogao na nekim ritmovima da radi pošto pojedinci kad prave ritam namerno "useru" drumkit mapu da bi morao samo njihov drumkit da ide....

zatim je bitno da se nađe dobar bas (bas gitara) u principu kao i u orkestru, bas gitara i bas bubanj mora da se "slažu" po frekvencijama, zatim doboš i ritam gitara da budu "upareni"....

dalje je sve pitanje šta ko hoće od klavijature, kakav razglas imaš itd.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2017, 01:03   #17
edokorg
Početnik forumacije!
 
edokorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2016
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa3x, Yamaha DX11, Paolo Soprani
edokorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam ni ja 100% zadovoljan zvukom koji izlazi iz zvučnika pa600. Ali zato na ozvučenju grmi i kida đžigeru iz tijela. Čak sam rođaku u njegov pa900 ubacio svoj set, i istovremeno ispred mene su se nalazile obe klavijature i nikakvu razliku ne vidim iskreno dok sam pušto iste ritmove i boje. Znam da ovaj odgovor nema neke veze sa pitanjem, ali tvrdim da ja ipak zvuk dosta dobar i nije "muljav", "muljav" je ako ti je set muljav heehhe
edokorg je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2017, 01:06   #18
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tacno je to da ako slusaj na zvucnicima od pa600 ili bilog kod drugog nemozes nista kako treba da namestis.Ali sto koristite Generalni eq on samo moze da ukenja bilo koju sliku tona
sto vise se dzara po eq na par strana dobije se moram da kazem smrda saund,
bas bih voleo da poslusam neki takav set .Kad neko toliko natovari EQ onda na pojacalu sve prsti do bola,najbolje je sve lepo namestiti na studiskim aktivnim monitorima recimo Adam
i ne plasi se nigde posle kako ce raditi klavijatura.
Neko ima pa4 a kupuje set i najgore u svemu ima recimo lose semplove,pa sta moze onda dati pomogne bilo ko kad ljudi recimo u harmoniku jedan registar koji ima 41-43 tona
odrade 12 i hoce da im dobro radi ,tu nema pomoci ili kad cujem ljude uzmu klavijaturu daju skoro 4.000e i sempluju dx 11 strasnoooooooo.Ovde na sajtu sam cuo makar 6-7 kolega
koj su namestili sint do koske,Svaki aranzer moze dase namesti da radi dobro ali ne i fantasticno sve zavisi od efekata sta pruza aranzernormalno i rama,ali znas kakvi smo mi ljudi ajde da stavimo jedno 10 bas gitara pa jedno 10 kontri to isto vazi za harmonike za sax
itd onda nam je mali i ram od ovog pa4 pa ja kad vidim kako ljudi rade lup ocu da puknem od muke toje strasno,Malo sam otisao daleko ali morao sam
Pored pa 600 i dalje imam pa 800 i nikada nisam pratio modu recimo oni koj poseduju pa3
koj ce im k....... pa4 kad su razlike minimalne a doplata makar minimum 1000e
pozdrav za kolege
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nele1 za ovaj koristan post:
Alekso (23.03.2017)
Star 22.03.2017, 14:56   #19
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zukae Pokaži Post
Prije možda godinu dana lično sam snimao izlaze na pa600 i provjeravao dinamički raspon, najbolje mjerenje koje sam postigao je 75dB.

Da bih vam stavio u perspektivu to je tek nekoliko decibela više od audio kasete .

Ne bi bilo loše kada bi još neki član foruma izmjerio dinamički raspon na izlazima svog pa600, pa čak bih volio da me opovrgne i izmjeri bolji dinamički raspon.

Stvar je cjenovnog ranga što su i potvrdili Korgovi inžinjeri prije deset godina kada je bilo pritužbi na račun Pa500.
Još 2006 godine na jednom njemackom forumu bilo je pritužbi za kvalitet izlaza na Pa500. Oficijeni odgovor Korga je bio parafraziram Napravili smo mjerenja istina je da su izlazi slabiji ali to je u referentnim granicama za cjenovni rang, ako želite bolji kvalitet preporučujemo vam Pa800 ili Pa2x.

Dodao bih još i da ovdje nije pitanje sound engina i rom samplova, ovdje je pitanje DA konvertera, izlaznog pojačala i miksera koji su prigušeni. Špekulisat ću pa možda čak i namjerno prigušeni od strane Korgovih inžinjera.
To bi moglo biti to.
Eto nisam do sada znao za to mjerenje izlaza i DA Konvertora...Kada je izasao PA500 kupio ga moj kolega odmah sam primijetio cuo da neradi kao pa800 nego i njemu nesto fali...nekako zagusen (naravno fabrickim bojama)

Pokvario mi se pa800 ja od kolege pozajmim pa2x ubacim svoj set covjece 30% moj set bolje cisce otvorenije zvuci na pa2x... bez ikakvog prepravljanja i eq...
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2017, 15:14   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada dođosmo do poređenja baba i žaba. Nemoj mešati Pa500 i Pa600. Nebo i zemlja. Ako je Pa600 namerno upropašćen od strane inžinjera onda je i Pa900 ... je li tako? Nemojmo iznositi neproverene činjenice rekla kazala. Čini mi se da ovde možemo da se vodimo samo principom našeg čula sluha i nas 1000 će čuti različito , 1000 će tvrditi ono što ne misle a 1000 će opet porediti babe i žabe.

Pa600 je klavijatura sa novom sintezom zvuka koja je primenjena i na Pa900 i dalje. Pisao je neko to već. To su činjenice. A da pa500 zvuči nešto bolje od kasete je laž ( šum izlaznog signala). Ne želim da poredim Pa500 sa ranijim serijama Korga, jer bi to opet bila ,, SO" na ranu i bespotrebna polemika. Ukoliko neko ima dileme , evo otvoreno se nudim da mu dam svoj set za Pa600 koji ,,grmi" i rame uz rame sa Pa900, Pa3xLe,... Uho neće čuti razliku ( na ozvučenju naravno ). Ovo važi za Vaš lični dolazak. Isto tako i za Pa500.

Nemožemo nečije neosnovane kritike uzimati zdravo za gotovo a pohvale odbacivati.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (22.03.2017 u 15:16 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (22.03.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije