Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2014, 21:30   #91
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e pa ti si onda druze non sluhista. ti cujes totalno nesto drugo, a to je neke delove svirke u stilovima, a zvuk kao zvuk ti ne razlikujes.. sve je izaslo iz iste sprave. pustis moj stil i njegov, ista snaga, isti hall, manje vise neki detalji, sad sto je on ubacio neki sempl licni, to je stvar ukusa, ti moras odluciti sta hoces odgovoriti? dati konacan odgovor?
Dodato:
jos jedno epsko pitanje iz korg familije balkan i sire, kad sve izlazi kako treba, zuk je chip taj i taj hig end, hahaha, zasto 60 posto, mozda i vise korgovasha posebno vodi kick i bass na ostala dostupna 2 izlaza? sta ce im to? de malo pojasnite? nisam ja pametan, msm zasto tto rade kad je HIG END nema potrebe, zvuciii dokazano vec od postojanja korga sa semplerom ? dok ja na blster karti od 20km sa jednim stereo izlazom odradim sv?E
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (15.12.2014 u 21:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline  
Star 15.12.2014, 22:01   #92
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Snimci su tu, neka poslušaju i drugi i kažu što misle.

Neću raditi detaljnu usporedbu jer ona nema smisla iz razloga kojeg su već neki spomenuli, svatko ima svoje viđenje sounda. Ono što je očito i na što bih ti želio skrenuti pozornost (opet u dobroj namjeri) je to da imaš krivi pristup obradi ritma. Snagu, punoću i širinu ne možeš postići prekomjernim doziranjem efekta, pogotvo ne halla. Zbog toga tvoje snimke "plivaju" i "zgurane u centar" nemaju onu snagu koju ti očekuješ. Krivi pristup, krivi alat ....
casper je offline  
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
sale_band (15.12.2014)
Star 15.12.2014, 22:52   #93
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo jedna slicka na datu temu Ostale masine zanemele pored mighty Ketrona
Grafički Fajlovi
File Type: jpg for.jpg (89,1 KB, 64x skinuto)
Highslide JS
Milan$ je offline  
Star 15.12.2014, 23:15   #94
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege proslog meseca sam imo tezgu u rumuniji radio je moj bend i i hjihov , klavijaturista je imo korg pa1x on je sviro bas kontru , a radio je i sa aranzerom par orijentala i rumbi . Posto nisu imali harmonikasa nego samo saksafonistu i dva pevaca i naravno kavijaturistu , kad su svirali sa aranzerom klavijaturista je svirao solo ili terce deonice sa harmonikom . odusevio sam se kako to sve lepo zvuci , harmonika ko da je harmonikas odsvirao , a aranzer ekstra , Stvarno ta klav pa1x je bas dobra , steta sto je memo za samplove samo 32 mb . Sada servisiram jednu klav korg ix300 rom boje su joj ekstra , bas sad planiram da nasnimim klarinet sax , i jos par boja , da napravim sebi semplove za tyros 2 ..... tako das ne pricamo ovde tew ova te ona , po meni pa1x vrh !!!!!
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 15.12.2014, 23:53   #95
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@branoy
Nije lepo reci nekome da je non-sluhista cak i da si u pravu, a nisi.
Tvoji i Snimco od @Vex su nebo i zemlja i nikako nije "isti sound".

Cak ti ni snimci sa g1000 nisu nista bolji da bi digao ovoliku prasinu od teme.

I na kraju, da ponovim, naslov teme ti je takav da je onom ko se iole razume u materiju jasno da to kod tebe nije slucaj.
sale_band je offline  
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
casper (15.12.2014)
Star 15.12.2014, 23:59   #96
orascic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2008
Postovi: 22
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
orascic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
bio sam ja na soundcloud i kod vexa i kod ostalih munja, kad pustis njihove snimke i moje isti zvuk korga!!
https://soundcloud.com/branoy-studio

batice , ako ti tu cujes ista slicno , onda stvarno nema smisla da pricas ista o zvuku a ni o sluhu!!

cuti bre sramota!
orascic je offline  
Star 16.12.2014, 00:00   #97
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ima Roland G 1000 stvarno mi se sviđa, extra dobro radi, onda sam slušao jedno kolegu muzičara na svirki sa Korg 3x pro, ma sramota sve loše urađeno, ali on valja kao vrlo dobrar aranžerist. Ali zvuk nikako. Onda sam slušao Korga 3x pro u prodavaonici i svirao je prodavać, ne mogu da kažem kakav dobar zvuk je izvadio, kad sam došao kod kuće muka mi je bilo slušati moj stari Roland G 1000. zbilja je tako kao kažu, da mora da se uvo navikne na saund. Ali Korg 3x je imao strašno dobar zvuk, Mada sam ja zaljubljen u moj G 1000, ali budimo pošteni, Korg 3x je novija sprava. i skupa, to znaći sve!
megane je offline  
Star 16.12.2014, 00:08   #98
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Branoy, za čovjeka koji ima relativno pozamašan staž na forumu, moj je dojam da si se malo nekulturno ponjeo prema jednom iskusnom muzičaru i još većem gospodinu Casperu. Odnositi se starijem čovjeku s takvom dozom ironije nije baš umjesno po meni.
I hajde odgovori mi molim te na pitanje što sam postavio u mom prethodnom postu. Ko si ti, ko sam ja ili bilo ko na forumu osim 1% stručnih izuzetaka da sudimo kako zvuči neki ritam?
Jesam li ja ili ti neki inženjer ili akademski obrazovan građanin u domenu akustike? Nisam fan Korgovog zvuka, čakštoviše antifan sam, ali ko sam ja da kažem da nečiji Korg zvuči loše i da ovo ili ono zvuči bolje?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 16.12.2014, 00:25   #99
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koji lik... Kupi instrument od par hiljada evra pa se zali da mu ne valja!
Pa sta si gled'o ili slus'o kad si odlucivao da kupis?
sale_band je offline  
Star 16.12.2014, 00:30   #100
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Dell, međutim ... Sudeći po slici koju @branoy drži u profilu možda sam "samo malo stariji" od njega pa iz tog mogu razumjeti njegovu retoriku. Ne može me naljutiti što god kazao. Volio bih se da su ove sitne provokacije rezultat njegove mladenačke svojeglavnosti i da se iza toga ne krije (skrivena) potreba da napravi nemir u ovoj forumskoj zajednici. Ako i jest ovo drugo, ubrzo će shvatiti da "borba nema smisla ako u ringu ne postoji protivnik".
casper je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije