Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2013, 23:30   #151
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gagan Pokaži Post
Imali neko taj omb da mi posalje , pa da i to provalim , ja obicno kad izradjujem ritam za yamahe radim ili u music creator-u ili stw , ili kombinacija ova dva softvera , naravno final u samoj kljavi
Da ti posalje neko... a da nije malo sramota... za pisljivih 50 eura dobijas takav program koiim si se rijesio svih tih "nabijedjenih" Style Editora a i tog "finala" u klavijaturi jer sve vrijeme editovanja i slusas kako ce to biti i na samom instrumentu, bez ikakve razlike. Baska... sto bi to bila piraterija...
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 16:19   #152
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Svirao sam sve modele Technica. Još od starog AX7 iz '88 pa sve u KN seriji. Nikada niti jedan nije imao problem koji spominješ.
Poblesavi klavijatura kad u 4/4 pokušaš ugurati 7/8, pa kad ostane "rep" na zadnjem tonu i ponestane polifinije. No, to nije bug klavijature već loše odrađen Style.
Pošalji mi taj ritam da "vidim" što ga muči.
Posto kazes da si svirao sve modele technicsa onda cu moci da ti objasnim u cemu je rec: Techsnic kn 1000 imam vec vise od 13 godina pa ga stoga dobro i poznajem da bi na njemu svirao bilo koji ritam koji sam napravis moras u compozeru da prebacis da radi u expand modu da bi mogao da pritisnes i prelaze koje si sam napravio, 4/4-tinski ritmovi rade bez problema medjutim ja sam pravio ritam u kompozeru klavijature odredio da takt bude 7/4 posto kod njega 7/8 nemoze i u tom taktu odsvirao i varijaciju i prelaze i kad gotov ritam pocnes svirati ako si tliko disciplinovan da prelaz pritisnes u prve 4 cetvrtine takta odsvirace ga a ako kojim slucajem pritisnes prelaz u poslednje 3 cetvrtine dok takt odbrojava u tom trenutku na ekran izlazi poruka warning time signature mis much i prekine se ritam i klavijaturu odmah vrati u fabricko stanje i naravno sve je obrisano.

Posto mi je na toj klavijaturi flopi disk odavno umro i nije postojala teoriska sansa da pronadjem drugi vise ritmove nisam ni svirao, pa dolaskom i napretkom kompijuterskih tehnologija uvideh da se slicno moze postici koriscenjem softvera tipa one man band, kontakt itd. koristio sam technics kao midi klavijaturu a softvere kao aranzer medjutim konvertujuci ritmove u 7/8 ritmu za one man band i praveci ih sam kroz style maker pa zatim u cubase i td. dosao sam do zakljucka da kod one man band postoji isti bug, neznam dali je na verziji 11 to ispravljeno ali na verziji 10 neradi kako treba.

Ako bas zelis mogu ti poslati neki ritam koji sam probno radio pa se mozes i sam uvidet, ako ga isprobas na one man band 10.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 16:53   #153
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto vidiš da nije bug u pitanju. Krivo radiš.
Doduše, kn1000 sam svirao prije 20-tak godina pa ću se malo podsjetiti pogledom u manual. I tamo lijepo piše na strani 58, greška koju spominješ se javlja u slučaju kada Fill in-u ne dodjeliš istu mjeru kao i osnovnoj varijaciji. Napravi to po uputama i vidjet ćeš da neće biti problema.

"expand modu" koji spominješ se ne odnosi na rad sa ritmonvima, to je funkcija za PANEL MEMORY. Vjerojatno si mislio na COMPOSER MODE.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 16:59   #154
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da mislio sam na kompozer mod, sad i nemam zelju da to vise radim na technicsu jer kao sto rekoh neradi mi flopi disc pa nemam mogucnost da to i sacuvam, ovo sam pisao jer mi se slicna stvar sada dogodila na one man band-u pa zato sam to i pisao.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 17:15   #155
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako se ista stvar događa u OMB lako je moguće da uzrok nije tkz. "bug" u software već je odraz nepoznavanja istog.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 17:19   #156
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro dali bih mogao od tebe dobiti samo jedan ritam u 7/8 ritmu koji ce u one man band-u raditi bez problema i ja vise necu progovoriti na tu temu?
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 17:37   #157
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez potrebe si pisao i do sada u vezi sa tim 7/8 ritmom u OMBu. Naravno da ce 7/8 raditi bez ikakvih problema u OMBu i ne treba Casper da ti salje bilo sta da bi to potvrdio. Poigraj se malo i sam, sjedi i prouci detaljno OMB i nikakvih problema nece biti ne sa 7/8 vec ni sa bilo kojim drugim takt metrom. Potrudi se malo, Manual OMBa je prilicno detaljan a odvoj i dovoljno vremena za eksperimentisanje. Ne prozivaj ljude koji sigurno znaju vrlo dobro ono o cemu pisu, inace ne bi ni pisali. Casper je jedan od onih koji nikada ne pise tek da bi pisao, pa treba imati puno vise povjerenja u njegovo pisanje.

Promijenjeno od tranzit (05.02.2013 u 17:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
casper (05.02.2013)
Star 17.02.2013, 05:37   #158
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li zna neko zasto me zezaju prelazi na loop-ovanim ritmovima? Moram bas na kraj loop-a i tacno u ritmu da stisnem prelaz da bi on proradio, inace cujem prelaz na drumkit-u od varijacije. Da li je to zbog program change ili neceg drugog?
Ovi klasicni ritmovi me ne zezaju
Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 05:17   #159
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Skinuo sam probnu verziju OMB11 i nesto mi ne radi kako treba! Prikopcao sam klavijaturu na kompjuter i u OMB podesio da Midi Out ide na klavijaturu. Midi In, obrnuto, ide iz klavijature. Sve radi ali ne bas najbolje, desavaju se cudna kasnjenja, gubljenja dinamike pojedinih elemenata styla, zastajanja itd. Inace, stylove koje sam probao koristim na klavijaturi (Tyros 3) i trebalo bi da zvuce identicno kao kad idu sa nje ali ne zvuce, zasto?!
Probao sam istu stvar da uradim sa Live Stylerom (takodje probna varijanta) i ritmovi zvuce bez greske! Da li je u pitanju neka greska OMB-a ili mozda on ima neka ogranicenja u vezi ritmova sa CASM sekcijama?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 11:20   #160
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema ogranicenja. Nisam imao tu demo verziju pod rukama pa ne znam da li su kod nje namjerno nesto uskratili. Medjutim, mislim da je problem kod tebe u postavkama OMBa. Probaj da odes u Preferences - Sound Control pa postavi parametar Style Loudness Correction na "Unchanged". Restartuj OMB i jos jednom poslije restarta provjeri ovaj parametar. Ne zaboravi da u tabu Midi Ports postavis parametar Compatibility na XG (ili Indentical). Uglavnom je problem u ovoj materiji tzv. "ljudski faktor" mada nije iskljuceno da je demo verzija malo ubogaljena.

Promijenjeno od tranzit (04.04.2013 u 11:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije