Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.03.2014, 17:46   #31
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da niti jedan Tyros nema 2-Band Parametric EQ po elementima bubnja.
Vjerojatno je @bobang to poistovjetio s opcijom koje su pridružene svakoj traci Styla, soundu desne ruke ili trake u sequenceru, a nalaze si u klavijaturi pod MIXING CONSOLE > EQ. S ovim se može utjecati samo na cjelokupnu traku bubnja i to s parametrima EQ HIGHT i EQ LOW. Ovi parametri se ne mogu "poslati" na svaki element bubnja posebno.

Uostalom, ne vidim niti potrebu za ovim "malim opsegom djelovanja" pogotovo jer postoji XGEdit konzola s veoma detaljnim i preciznim podešavanjima svakog bubnja elementa posebno.

Promijenjeno od casper (19.03.2014 u 18:14 sati) Razlog: gramatika :-)
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 18:13   #32
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Casper
Mislim da niti jedan Tyros nema 2-Band Parametric EQ po elementima bubnja.
Eeee, taj detalj smo prevideli izgleda svi! Ja sam bas za taj detalj pitao kako ga iskoristiti i ti i Tranzit ste mi davali odgovore kako to uraditi. Cak si mi i napravio video koji to pokazuje! Dokaz da ste zivi ljudi koji znaju ponekad i da pogrese!
Inace, bilo bi extra da ima taj 2-Band Parametric EQ za svaki element bubnja. Tada bi se dale recimo smanjiti niske frekvencije na nekom dobosu koji zvuci "predebelo" ili pak dodati visoke na bas papucu kako bi dobila jasniju "tacku". Slicno bi se mogli srediti Tom elementi itd. Uz sve to, sjajno bi bilo sto to sve ne bi menjalo osnovni Drum Kit. Eh... samo jos da to sve ima na Tyrosu!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 18:20   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne treba biti neskorman , pa i ovo što se nudi je i više nego dovoljno da se složi dobar sound.
Slažem se, bilo bi dobro da se može utjecati s equlizerom po elementima bubnja. Ako već govorimo o nedostaciima, dodat ću, ne možemo niti dodavati vrstu i količinu efekta po elementu. Osim ako ne radimo Custom drum.
Ali to je otišlo tako daleko, da ta editacija (mislim na fino podešavanje) često odvede na potpuno krivi kolosjek i na kraju vlak završi na krivom peronu .
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 06:34   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alordeonista

Nravno da bi bilo dobro... odlicno... da Tyros ima tih dodatnih 70 2-Band Parametric EQ-a. Njima bi se zaista moglo ozbiljno utjecati na sound pojedinih udaraljki, pogotovo sto bi se radilo o parametricnom EQ, koji doduse nije Full Parametric jer mu nedostaje sirina Banda ali za ovu namjenu dovoljno dobar. Medjutim, tih 70 (a mozda i koji vise) EQ-a bi vjerovatno zauzeli kompletnu raspolozivu performansu svih DSP-a Tyrosa, tako da ne bi ostalo resursa za ostale operacije i efekte. Ovo je, za sada, privilegija samo software sound enginea, za koje ovo nije nikakav problem na dobrim sistemima, cak ne samo 2-Band Parametric EQ vec i 4-Band Full parametric EQ na svakoj udaraljki kroz citav Drum Set od 70 do 80 udaraljki. Na tim dobrim sistemima, ovo sve ne bi zauzelo vise od 2% do 3% performanse.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije