Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2019, 01:11   #1
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ucitavanje semplova na LE?

Dakle imam sempl bas gitare, folder sa 13 .KSF fajlova i jedan .KMP fajl (skinuo sa download sekcije). Potpuno sam izgubljen, kako bih mogao ubaciti sempl tako da ga mogu odsvirati? Ocitao sam u media i .KMP fajl i folder sa .KSF fajlovima ali mi nista ne izlazi ni u PROG ni u COMBI. Sta mi je ciniti?
kem je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2019, 01:45   #2
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad si učitao sample u RAM memoriju, taj sample moraš ubaciti u program da bi ga mogao svirati, pa onda taj program u combi. Ako ne znaš osnove rada sa tom klavijaturom onda plati nekom da ti ubaci ili zagrij stolicu i pročitaj upute do zadnjeg slova jer nije baš tako jednostavno.
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
kem (14.12.2019)
Star 14.12.2019, 01:47   #3
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U mojoj okolini ne postoji niko strucan za tako nesto, ostaje mi jedino opcija da se sam snadjem ali ne znam gde da gledam? Jel moram imati nesto od dodatne opreme da bih to uradio? Trazio sam po prirucniku za triton (na engleskom) i nisam mogao naci, tj pise sta treba uraditi ali ja te opcije nigde ne vidim a nije dovoljno dobro razjasnjeno. Najvise me buni to ubacivanje sempla u program.
kem je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2019, 02:04   #4
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Možeš to odraditi i u klavijaturi. Ajde, probat ću ti objasniti korak po korak kad nađem vremena ako neće već netko prije mene. Sad su svirke vikendom pa ne stignem...
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
kem (14.12.2019)
Star 14.12.2019, 02:22   #5
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dosta biste mi pomogli ako biste nasli vremena. Ja sam pokusao nesto na "svoju ruku" da cackam po klavijaturi al deluje mi ko da sjebavam nesto. Aj, bar nije problem vratiti ga na fabricka Hvala unapred.
kem je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2019, 18:39   #6
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubacivanje zasebnog sempla u set

Recimo, imate sempl saksofona, dobili ste od nekoga, i hocete da ga ubacite u svoj set.

To cete uraditi tako sto cete sempl saksofona, znaci KMP fajl i folder sa KSF fajlovima prekopirati u folder sa semplovima u vasem setu!

Zatim ucitate set u klavijaturu i idete na MEDIA>LOAD(F1) i kursor-tasterom do foldera sa KSF i KMP fajlovima, zatim na OPEN(F6) i ponovo kursor-tasterom pronadjite taj KMP fajl saksofona. Znaci sve isto kao kod prebacivanja sempla iz jednog seta u drugi, samo sto ce ovde biti neki drugi redni broj ili ga cak mozda nece ni biti(ako taj sempl nikada nije ucitavan u klavijaturu)! Kada ga pronadjete(obicno stoji poslednji), ucitajte ga:UILITY(F8)>Load selected>OK.

Dalje, idete na PROG i odaberite BANK i broj boje(programa) koji hocete, odnosno onaj na kojem hocete da vam bude taj saksofon! Zatim: MENU>Basic(F2)>Open(F8)>OSC1(F2). Pomocu tocka pronadjite RAM[IMG]file:///C:\Users\Maestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cl ip_image001.gif[/IMG]xx Saksofon. Kada pronadjete RAM[IMG]file:///C:\Users\Maestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cl ip_image001.gif[/IMG]xx Saksofon, idete dalje na UTILITY(F8)>Write Program>OK, da bi taj sempl dodelili tom programu! I kao prethodni put, treba sacuvati sve na Smart Media karticu. Znaci prvo je formatirati: MEDIA>Utility(F3)>UTILITY(F8)>Format>OK, i ceo set sacuvati: MEDIA>Save(F2)>UTILITY(F8)>Save All>OK.



to bi trebalo biti to

Fekete je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2019, 23:18   #7
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima u downloadu program kojim se iz kompa može učitati set (i semplovi) ,zove se Lelibby a ima i uputstva kako šta.....Ja sam takođe opisivao pomenuto, nađi post/temu.Na Le i Tr isto se učitava.Srećno.
__________________
zajeban je život muzičara

Promijenjeno od vladimir68 (14.12.2019 u 23:20 sati)
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije