Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.01.2006, 13:34   #1
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Efekti na Korgu PA80

Cao Ljudi,

Imam jedno pitanje i nadam se da ce neko od vas odgovoriti. Ja inace ganjam ove mono boje sa efektima znaci ( amzine boje i ostalo orientalno sta zvuci). Naprimjer naso sam jednu boju na jednom setu..evo ovaj set bas na vasoj stranici Zvornik.Set. Kad sam ga prvi put loaden bila je boja kako treba pravi onaj phaser efekt znaci bes sustenja i ostali stvarima sto kvari boju. Eh sad sam tjeo staviti tu boju na moj set. To sam uradio, ali onda kad sam je tjeo korisiti tu boju susti tolikooo onda cjelo vrjeme nesto zujiiii i te stvari. Znam da dolazi od efekta te boje ali bez efekta nije to to i na kraj krajeva islo je i na onom setu. Sto ne kod mene?

PS: evo sad sam i primjetio da sada zuji i susti kod seta od kojeg imam tu boju. Prije to nije bilo...aman ...nikad mira sa ovim korgom. Molimte ako neko zna problenm rjesiti nek mi se javi ...edo
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2006, 14:16   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vrlo je bitno da ako preuzimaš boju iz drugog seta (u ovom slučaju ZVORNIK.SET) da prekopiraš i njegove programske postavke tj. sve boje od kojih se performanca sastoji. Ima dosta prerađenih programa iz orginal tvorničkih postavka koje se spremaju u program mod pod User1 ili User 2. Takođe prekopiraj i GLOBAL iz ZVORNIK.SET-a i tad ne bi smio više imati problema.
Postave navedene boje češ najbolje vidjeti preko programa KAT2000, gdje će ti za tu Amzinu mono boju reći od čega je napravljena i koje boje koristi.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2006, 14:47   #3
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cao, Hvala ti prvo na odgovor. Tu boju ( Hamza) sam stavio na setu bas kako si ti reko. A u tome nije problem.. problem i nije u globalu.. nekako kod mene uvjek suste boje koje imaju "puno"..efekta. Bas sam se nado kad sam "prvi" put loaden da je sve bilo kako treba. Najbolje da ti objasnim sta ja mislim je sa ovim snimkom, steta da nisam prije snimio kad nije sustilo i to..ali uglavnom ovako sada te boje zvuce . I na "orginalnom setu". Znaci i tu su te boje """"""sada"""" takve. (prije nisu)

http://eddie.web380.webgo24-server14...20efektima.mp3

u sredini snimka je jedna boja bez efekta...cuces..a ostalo su sa.
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2006, 03:33   #4
vane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Mjesto: Macedonija Bitola
Postovi: 172
Downloads: 129
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Interesi: korg pa 80
vane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mozes isto pred da ubacis ta farba proveri sa koi efekte je uradjena i prepisi sve parametre od te 2 efekte i kad je ubacis u tvoj program onda stavi isto te 2 efekte podesi kao sta treba i to je to ili ako ti je muka pojednostavan nacin kad ubacivas farbu sta je na isti user kao sta je bilo pre u taj tvoj set i u perfomasns isto na taj user ako ne i de javi pozdrav
__________________

vane__korg__vane

vane je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2006, 12:14   #5
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cao Vane, hvala i tebi na odgovor... i to sam pokuso..problem je u tome da ako dadnes te dva effekta da radi, ono obicno kad dodas efekat FX C/D Select..samo kod te boje je i i extra nastimano koliko phaser i koliko response i tako dalje..mozes naci to na 11/ 12 stranici (FX: C Edit, FX D Edit )... Ali uglavnom sada oped idu te boje kako treba...ali ponekad susti i zuji kako si valjda cuo na snimku. Pitam se samo zasto..sve sto si ti meni napiso i onaj prije tebe sam vec davno uradio..i nije islo..sad upalio oped klavijaturu nakon par sati i sve ide...nema upste logike u tome..!! :roll: ali hajde sad radi..ali stvarno moram saznat zasto je to tako..ne daj mi boze ako bi se to desi na svirki...
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
efekti, korgu, pa80

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije