Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2007, 03:46   #21
nemacsd
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2007
Postovi: 2
Downloads: 330
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nemacsd befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool

Pozdrav svima !! Interesuje me da li VA 7 ima ucitavanja ritmova , koliko moze ritmova klavijatura da prihvati i kakva je za soliranje i da li mogu dobre boje da se ubace . ????????
nemacsd je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2007, 09:28   #22
srle69
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

VA7 moze da ucita sa softverom 2.01 556 ritma jer moze toliko user programa da ima putem MUSIC ASSistant-a. Ima 3649 fabrickih boja koje mogu da se delimicno podese po tvom ukusu preko efekata i da se kombinuju.U istom trenutku mozes na klavijaturi imati 4 boje.Zavisi koju muziku sviras ali boje su po meni jako dobre.Jedino sto ovde neki sviraju neku juznjacku muziku pa im treba neki semplovi sto kod VA neces moci da ubacis,ali zato postoje modeli "AL KAIDA" pa onda sviraj.Postoje i boje na netu(kombinacije boja) koje su ljudi pravili i mozes naci dosta zanimljivih boja.Ja ih imam oko 200 i koristim ih.One su u .UVA formatu.

Promijenjeno od Vule (31.05.2009 u 19:23 sati)
  Reply With Quote
Star 24.12.2007, 18:04   #23
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za solo nije bas neka sprava,moze posluzit al slaba je u tom pogledu. A sto se tice ritmova njih ne ucitavas nego pozivas ih direkt s floppy ili ZIP diskete a to jako brzo loadira,sto se tice mjesta za ritmove imas milion da stavis na ZIP disketu. Na obican Floppy stane ti oko 80 ritmova to ti je 1 MB zamisli koliko onda stane na ZIP koji ima 100MB. Za aranzer je dobra al solo tanka. Pozdrav
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2009, 16:17   #24
Veso
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 26.12.2008
Postovi: 5
Downloads: 437
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Veso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Roland va 7 je po meni dobra klavijatura...imao sam priliku i da sviram g 1000,g-800 i jos dosta rolanda ali mi je va 7 zapao za uvo i oko.......

Pricalo se o hard disku..msm da netreba da je 100mb dovoljno,a ako vec hoces HD...treba ti napajanje jer va 7 napajanje samo nemoze podrzati hard disk tako da ti treba dodatno napajanje....

A aranzer roland je najbolji to je sigurno!!!!!!!!
Dobar je i korg ali ko zna da ga sredi!!!!!!!

Pozdrav!!!!!!!!
Veso je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2009, 18:39   #25
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Poz svima....Covek pita u vezi E-50,ali kad ste vec poceli oko va 7 aj da kazem i ja koju...Razgovarao sam sa jednim dobrim elektronicarem,i kaze da hdd u va 7 ne moze,zato sto nije ostavljen kontroler da cita hdd,i klavijatura ga ne vidi,bar tako on kaze....A mene zanima drugo nesto da pitam...Kako resavate problem skracenog prelaza na va 7?ja imam va 5 i ta opcija mu je zavucena,dok ja dodjem do Half Bara,ode pesma,svirka i sve...Kako vi resavate ovaj problem,i znate li dal mozda va 76 ima izvucen taster za skraceni prelaz?..Izvinjavam se,znam da nije ovo tema,ali kad ste vec poceli,rekoh da pitam...Hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2009, 19:22   #26
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Verovatno misliš na "HALF BAR"?

Ako me sećanje dobro služi,postoje ona dva dugmeta (pad 1 i 2) na kojima možeš odrediti funkciju (e sad da li ih VA5 ima ne znam),i tu staviš da jedno bude half Bar,a kod mene je obično drugo bilo FADE OUT...
  Reply With Quote
Star 01.06.2009, 10:41   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da mislim na Half Bar...Cekaj znaci na VA-76 ima taster kome mozes dodeliti funkciju Half Bara?Ako je tako,covek resio si sve moje muke...Aj samo javi jel to tako...Hvala i pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 21:11   #28
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam imao i va7 i e-50. E-50 vrlo kratko. Vrlo loša izrada, loša tipka, loš touch screen, loše upravljačke tipke, sve guma ispod gume štampana ploča. Kad pritisneš jednu tipku, zaljuljaju se susjednih 5. Va7 je u svoje vrijeme bila top arranžer od 5 oktava. To govori svoje. Imao sam je dosta dugo, bio zadovoljan izradom, kvalitetom, odličnim arranžerom. Jedna odlična sprava.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 12:15   #29
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bih da se neko naljuti Va 7 nije bila top ni kad je izasla jer se nije pokazala kao pravi naslednik legendarne G serije sto ce vam puno kolege reci...Na Rolandu va 7 jedino sto je bolja dirka uradjena inace sve ostalo ide u korist Rolandu E-50...Jeste da izgleda kao igracka kad se popale svi oni tasteri ali kad je povezes na ozvucenju,klavijatura ubija kako izlazi...Svakim danom je sve vise volim!!!
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 14:43   #30
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

G serija je bila dobra ali Va ipak bolja. Recimo kao Tyros 1 i T2. Od soundova novije generacije, do drum seta kojeg g-serija nije imala. S tvojim argumentima se ne slažem jer je to isfurana priča. Ja sam svirao s dečkima koji su imali G-1000, a ja Va 7, to nema veze jedno s drugim. Možda se G1000 nije isplatilo mijenjati za Va7 e to je druga priča, priča ista kao i s T2-T3 ali to ne znači da T3 nije bolji. Ali sigurno je da se vlasnicima T2 bolje isplati čekati npr T4.
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
e50, ljudovi, roland, zanima


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije