Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2014, 15:24   #51
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koja je onda logika da ima 100 user stylova kada ne mozes da ih koristis... Nego hajde neka bude... pobrisacu neke ritmove pa cu da budem. A tek ta logika ako je u blizini mobilni telefon ili zvucnik... sta da kazem gostima na proslavi "molim vas da ostavite kuci ili pogasite telefone svi vi koji ste na 10 metara od moje klavijature "
Dodato:
mislio sam pa cu da "probam" a ne da "budem"

Promijenjeno od mrkic (05.05.2014 u 15:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 15:34   #52
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A znam da nema logike, al tako je... Ne smeta sada da je mobitel 4 metra od klaviajture, al ne valja da je bas u neposrednoj blizini... A ne valja ni da je klavijatura bas blizu nekog magneta npr zvucnik i tako to, jer to moze uzrokovati transpose. Meni je iznenadni transpose uzrokovao neki stil... Izbrisao sam sumnjive stilove i prestalo je... Probaj uradit tvornicki reset, s tim da prvo uradis backup svega na klavijaturi, onda uradi tvornicki reset i ubaci u klavijaturu samo stilove koji su ti potrebni za pocetak... I vidi hoce li opet bit problem s transposeom... Samo sto ja jos uvijek imam problem s transposeom a to je da je klavijatura sama po sebi transponirana, al to je bio problem od kada sam je kupio... Al eto imao sam i taj iznenadni transpose koji se znao dogodit usred svirke, sve se pojebe, lijeva ruka bude recimo u H a desna u D... AL eto , skontao sam da je bilo do user stilova... Treba pazit sta stavljamo u klavijaturu, to je definitivno
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 15:56   #53
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ili da se menja klavijatura salim se, ali nesto mora da se sredi. Ja vise ne mogu i necu da se brukam po svirkama.
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 16:02   #54
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzrok toga moze da bude blizina jakog magneta ili u toku svirke ili u toku transporta(ako u kolima transportujete klavijaturu odmah pored zvucnika ili jos gore preko njih).Mobilni ne sme nikako na klavijaturu.Uz pomoc magneta mozete trajno da ostetite klavijaturu.
Najbolje je da iz klavijature obrisete sve ritmove(jedini nacin da se formatira interna memorija u GW8 jer nema takve komande u sistemu),uradite faktori reset,opet formatirate flesku i ubacite ritmove iz kompjutera na fleshku(ne one koji su bili na fleshki).Jos jedna stvar,morate povremeno kod kuce redom pustati sve ritmove,preslusavati i svirati na njima.Gw8 ima veoma spor-lenj ram pa je to verovatno uzrok sto hoce da se zbuni prilikom ucitavanja ritma.Nije lose klavijaturu povremeno otvoriti,ocistiti od prasine uz pomoc obicne suve cetke za farbanje.Velika vlaznost vazduha moze da izazove da klavijatura pocne ovako da se ponasa pa nije lose da se cuva na suvom i umereno toplom mestu.
Los napon isto moze da utice na to da klavijatura pobrljavi.Ako opet zeza,pokusajte da uocite na kojim se ritmovima desava da klavijatura blokira pa iste pregledajte u Style composeru ili jednostavno obrisite.
Klavijatura bez problema moze da "izdrzi" 100 ritmova koliko je i fabricki predvidjeno.
NIKAKO ne ubacivati ritmove "preko reda".Ritmovi se redjaju u klavijaturi azbucnim redom i ako naknadno dodajete po jedan ritam vodite racuna da kada bude ubacen bude na zadnjem mestu.Shodno tome odredjujete pocetno slovo ili broj ritma.
Moze da se desi da ritam "izgura" pojedine ritmove pa da se pomeranja automatski "nadoknade" dodatnim fantomskim barovima(produzi se traka ritma u nedogled).
Po hiljaditi put(ovo vazi za sve klavijature) dobro procitajte i proucite MANUAL i strogo ga se pridrzavajte i probleme ce te svesti na minimum.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
gw-8, gw8, gw8-e, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije