Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2007, 11:43   #1
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Efekti za bas i bubanj

Posto jos uvek u praksi nemam bas neka velika iskustva sa PA80, zamolio bih stare korisnike da mi pomognu jos malo.

Vidim da ima 4 procesora za efekte, od kojih dva idu na aranzeru, a dva na STS.
Konkretnije me interesira nesto oko aranzerskom delu. tacnije - bas bubnju i bas gitari.
Kao jedan efekat obicno stavljam reverb.
Sta bi bilo najbolje da se stavi kao drugi efekat da bi se dobio dobar sound?
Da li samo equilizer ili nesto drugo, posto ce to da utice i na ostale instrumente iz aranzerskog dela?
  Reply With Quote
Star 10.04.2007, 00:46   #2
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znas sta, fabricki ritmovi obicno kao drugi efekat imaju CHORUS,
to malo zvuk ucini prirodnijim- narocito gitare. U nekim setovima koji se mogu naci na internetu bas je provucen kroz 7 pojasni ekvilajzer, mada se to meni nista nije svidelo. Mislim da Korgovim aranzerima nedostaje izlazni ekvilajzer i zato ga stavljam u svaki ritam i svaku boju. Da bi ti ekvilajzer uticao na bubanj moras to podesiti u Program sekciji. Skini MOJE NAJBOLJE.SET pa vidi kako sam ja to uradio.

Podeli svoje znanje sa drugima. Nema smisla da nam kojekakvi slepci uzimaju pare za neke sugave setove koji ne vrede nicemu..

Pozdrav.
pako je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2007, 03:49   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E sad u PA800 imas i IZLAZNI i ULAZNI a i STOJECI ekvilajzer...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2007, 09:38   #4
mariolino
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2004
Mjesto: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 32
Downloads: 276
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA900
mariolino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nedime gdje se moze skinuti MOJE NAJBOLJE.SET?
mariolino je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2007, 16:41   #5
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pako, i ja sam primetio da je Chorus vec postavljen, ali, kako sam vec napomenuo - zeleo bih da dobijem nesto bolje oko bas bubnja i bas gitare, a to vec nece sigurno odgovarati.
Inace, kao prvi efekat uvek postavljam neki Hall, zbog dobosa i sl.
Bas cu da pokusam ovo sto mi preporucujes sa 7 pojasnim equilizerom, medjutim, jos se ne snalazim po forumu, pa najiskreno - ne znam gde da nadjem taj MOJE NAJBOLJE.SET!
A i sada mi je jedan prijatelj obecao da ce mi nabaviti REAL DRUM karticu, pa ce valjda ton dobiti u kvalitetu.

Nedim - sada je takva situacija, nismo svi finansijski u stanju da kupimo najnovije sto izadje, mada bih i ja zeleo da imam PA800, zato - mora da se krpi nesto da bi se radilo.
  Reply With Quote
Star 10.04.2007, 17:00   #6
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, nemam PA800 ali sam cuo da ima master ekvilajzer, sto je pozitivna stvar. Sa druge strane neko ko se ne razume mnogo u klavijature moze u te stvari da se zapetlja i upropasti zvuk do kraja. Ali takav je Korg, moze da zvuci opasno dobro, ali i skroz bezveze, zavisi kako se sredi.
Real drums kartica ce ti u veloj meri poboljsati zvuk bubnja jer tu imas neke stvarno dobre semplove zivog bubnja koji dobro ukomponovani u ritam masinu zvuce stvarno mocno. Ali ne znam da li na njoj ima slobodnog prostora da stavis i neki sempl basa, mozda ritam gitaru ili harmoniku... Bolja ti je solucija po meni da kupis praznu karticu od 16 Mb na koju ces staviti samo ono sto se tebi svidja. Na primer moj Valjevac Bane Djipin je PA80 kompletno PREPORODIO dobrim semplovima tako da zvuci fantasticno. Sada prati Dejana Matica na zivim nastupima i bas sam ga skoro slusao... klavijatura radi extra .

Moj set imas u Download sekciji ovog sajta, kao i na sajtu www.bosanceros.com

Ako se odlucis za kombinaciju koju sam ti preporucio, javi se da ti kazem kako da nabavis semplove.
pako je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2007, 04:41   #7
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kartica je vec na putu, ali u svakom slucaju, cim je probam, dogovoricemo se oko ovog ostalog sto si mi predlozio.
A set nisam mogao da pronadjem!
Potrazio sam u download, medjutim nisam nasao set, a i nesto ne ide sa downloadaima, ili ja ne radim nesto dobro!
Pogledacu i na ovom sajtu sto si postavio.
Isto bi me zanimalo oko tvog predloga - koliko kvalitetnih semplova moze da stane na karticu od 16Mb?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bas, bubanj, efekti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije