Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.07.2012, 23:19   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Dirka problem Korg X5D!!!

Pozdrav svima....Evo jedan "problemcic" koji me muci....Evo ovako....Dirka Cis u 4. oktavi mi "ne/radi" na jedan zanimljiv nacin....Naime, kada dirku pritisnem sa leve strane i dole pri dnu na samom uglu sa leve strane, ona radi, a kad je pritiskam ravno i desno ona ne radi....Sad neznam u cemu je problem....Jel zna mozda neko?? Da li da uzmem da je otvorim, skinem dirku i ocistim gumicu alkoholom ili sta da radim?Imam iskustva sa otvaranjem, tako da mi to nije problem....I naprimer, ako je do gumice (naprsnuce, cepanje,....), da li moze da se gumica skine i premesti na istu tu dirku Cis ali u prvoj oktavi, jer mi je skroz nepotrebna leva strana klavijature....Da li se skida gumica i da li je jednostavno?Nabrzaka dok sam sredjivao tastere sam skinuo dirku i video gumicu, ali je nisam cistio i slicno....Otvoricu opet, nije problem, samo da znam do cega je....Hvala unapred!!! Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2012, 00:12   #2
sasko20
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.01.2010
Postovi: 2
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
sasko20 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako,ja sam imao isti problem kod krz.k2000,najjednostavnije skinut cjelu gumicu(ako se ne varam vezana je po cjeloj oktavi)i dobro ocistis ili alkoholom ili(najkvalitetnije)kontakt 60 sprejom,a nakon toga dobro osusit i oglancat da nebude nikikve prasine i mora radit....tako sam ja barem rjesavao problem...javi ako je uspelo!pozdrav!
sasko20 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sasko20 za ovaj koristan post:
AcaG600 (03.07.2012)
Star 03.07.2012, 13:23   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala kolega puno!!!Evo sad sam ga ocistio od prasine i vratio....Imalo je kilo prasine....Sve lepo ocistio, izduvao i vratio i sto je najbitnije - radi dirka!!!Hvala puno!!!Bio si u pravu u vezi gumica - jedna gumica se nalazi po oktavi i poedeljenja je u 3 dela, tako da sam skinuo sve dirke sa oktave, ocistio i vratio....Bitno da bi skinuo crne dirke, potrebno je da se prvo skinu bele, jer nemoze od njih da se pomere iz onog lezista kako bi se izvadile....U svakom slucaju, posao 15-20 minuta....Pozdrav i hvala jos jednom
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 17:19   #4
stefankawai
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.09.2013
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
stefankawai ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja isto imam taj problem u 4 oktavi ton fis probacu da sredim kao sto ste vi uradili nadam se da je samo prasina....
stefankawai je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije