Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.12.2007, 20:24   #11
edos
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.06.2007
Mjesto: Sweden
Postovi: 18
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA2x pro,Korg Triton Studio Roland G1000,Yamaha DX11 ,Guerrini superior 2
edos befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja isto radim na rolandu G-1000 lakse i kvalitetnije se moze uraditi nego na SW
edos je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2007, 21:01   #12
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi nemojte biti smijesni. Style Works je odlican program. On je namjenjen za jednu stvar, konvertovanje ritmova i nista vise, i taj posao obavlja odlicno.

A finalni zvuk tog ritma ce da ovisi od toga koliko vremena ulozite i potrudite se da svaku MIDI notu rucno editujete, kao sto ja radim (neke stvari direktno na PA800 a vecinu u Cubase obavljam). Recimo, cijelu sedmicu provedem stimajuci Drum MIDI podatke samo od dva ritma, gdje neki cijeli SET zavrse za sedmicu. I opet poslje mjesec znam da se vratim na isti ritam da neke sitnice ispravim. Onda na red dodje Guitar Mode itd. Kada to sredim dodajem ostale trake ritmu. Style Works mi sluzi za konvertovanje iz drugih formata u MIDI format, tako da ne bi morao bas sve totalno od nule praviti. Da li se isplati ulagati toliko vremena u ritam? Licno mislim da se isplati, jer na kraju, ako pratis sva pravila i GM standarde, rezultat ce da bude fenomenalan. Vise od 50 ritmova ne moram napraviti da bi pokrio sve glavne pjesme u nasoj muzici, a te ritmove cu moci da koristim cijeli zivot na bilo kojem novom Korgovom aranzeru i necu vise morati da mislim o tim glupostima. Ako dodje neki novi ritam, njega napravim i dodam u kolekciju.

Ne postoji taj program koji ti moze sve uraditi ono sto sam mozes, pa tako ni Style Works.

Ako zelis da ti neko drugi napravi ritmove kontaktiraj ************. Oni ce ti za garantovano dosta kvalitetan ritam napraviti. I ja sam napravio narudjbu kod njih za par ritmova tako da bi ubrzao i olaksao sebi posao. Cijene su im jako dobre. Kada dobijem te ritmove i njih cu da Editujem do koske. Samo zapamti da ti nikada niko nece napraviti ritam tacno onakvim kako ti volis, ukusi su razliciti i na kraju opet sve sam moras da uradis. Nemoj sada na kraju da mislis da te ja kritikujem sto hoces da narucis ritmove, samo te upozoravam da ne budes imao neka prevelika ocekivanja da ces dobiti nesto extra.

Promijenjeno od Korgminator (12.12.2007 u 21:03 sati)
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2007, 21:22   #13
igorcina065
Drugar foruma
 
igorcina065's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Mjesto: Usa
Postovi: 83
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
igorcina065 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
igorcina065 pošalji poruku preko ICQ messengera igorcina065 pošalji poruku preko AIM messengera igorcina065 pošalji poruku preko MSN messengera igorcina065 pošalji poruku preko Yahoo! messengera igorcina065 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je to o.k ali u Style Works-u se konvertuju ritmovi iz jednog u drugi format ili se ''kradu'' sa midija...sto znaci da treba da cekas da ti neko uradi ritam,ili da cekas da neko uradi midi file pa da od toga nesto bude.Meni se bas ne isplati cekati na to,a ritam se po meni moze uraditi vrhunski i za mnogo krace vrijeme na samoj klavijaturi.Sve to zavisi koliko je ko navikao na jednu ili drugu varijantu.Meni licno style works ne treba.
__________________
''This time next year we'll be millionaires''
igorcina065 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2007, 19:29   #14
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Reden kako?

imam ortaka koji ekstra svira. hteo je da mi na jednu rumbu odsvira i snimi intro direktno na kalvijaturi ali kako?
on zna samo da svira ali ne zna bas da svira, kako da to odradimo a ni ja ne znam bas da sviram. ja sam to snimao kao midi pa seckao ama nikako da ispadne ekstra. imam korga pa50.
  Reply With Quote
Star 15.12.2007, 19:30   #15
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Reden ???

mozda da snimam direktno na komp pa tako da pravim ritam ili kako? ajde malo ovi strucniji neka priteknu u pomoc
  Reply With Quote
Star 16.12.2007, 04:21   #16
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi, nemojte izmisljati. Style Works je ODLICAN program, samo ga treba malo upoznati. I kad to uradite, shvaticete da on ne sluzi samo za konvertovanje, i da ne obavi konvertovanje uvek kako treba. On ima jos milion pod opcija koje treba istraziti.

Antalus, to nije nikakv problem. Ako vec ne zna da snimi svaki kanal posebno, onda lepo to sto svira snimi kao midi fajl, posle to prebacis na komp, u Style Works, i iseckas u ritam.
marco je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2007, 06:05   #17
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma kakav SW,dok sam imao i30-ku radio sam ritam od fajla ko od sale...imao je tako dobre opcije da mozes da kopiras sto god pozelis i gde hoces...al sad na pa800 malo morgen..ne ide bas lako...
Malo sam cackao na njemu oko toga..ima moznost za to al tako je zbrljano i komplicirano da treba jako oznojiti dupe.

Promijenjeno od No.1 (06.02.2008 u 19:03 sati)
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2007, 11:01   #18
kljucko
Vredan član društva
 
kljucko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 225
Downloads: 1072
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: G1000
Interesi: Sve sto je vezano za tehniku..
kljucko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlican program,neznam samo sto ga kudite...Ja sam prezadovoljan.
Treba malo zagrijati stolicu i uloziti truda.
kljucko je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2007, 14:20   #19
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od kljucko Pokaži Post
Odlican program,neznam samo sto ga kudite...Ja sam prezadovoljan.
Treba malo zagrijati stolicu i uloziti truda.
Isto to i ja kazem.
marco je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 22:41   #20
misco
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Uzmes lepo midi od pesme koja ti treba, ucitas u cubase ocistis solo instrumente, sem ako neces da ti u intru bude forspil ili ti uvod. Ostavis bubanj, bas, ritam gitaru, 5 kanala. Poslusas kako radi bubanj, jer ovi sto rade midije ga odvratno postave, obicno dobosa nema nigde. Popeglas malo sta treba. Onda ga sacuvas kao midi. Sada taj midi otvoris u styleworksu oznacis intro varijacije fill. Kod intra i prelaza vodis racuna da ti ostanu u istom tonalitetu sa varijacijama, a to radis u opciji details pored intra itd. ako stoji playback onda ce ti biti orginal tonalitet u kome je uradjen midi. To promenis u details. Sve je ovo prosto samo treba malo da se igras na racunaru.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
namjenske, radi, ritmove

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije