Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2006, 00:14   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Bice uskoro na


www.BasariStudios.com
BasariStudios je offline  
Star 30.10.2006, 09:28   #12
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najveće sr*nje današnjih K*rčevih "muzičara" (to se ne odnosi na prave muzičare koji ulažu trud da naprave neki set il slično) je u tome što jako puno vole da kradu tuđi poso i da se kite s tuđim perjem...Ja koliko gledam ima puno primjera da čovjek po tjedan dana ne silazi s klaviature već samo non stop radi na njoj i napravi čuda i stvarno ono do jaja i dođe mu jedan prijatelj i hoće to da kupi...On mu proda za jako nizku cjenu našto ovaj što je kupio dobije taj sav njegov rad koji uopšte ne zna da cjeni jer nije on čamio za sintom i gubio živce...I tako taj isti njegov rad "preradi" u svoj (npr zamjeni ime ritma,boje,stavi svoje,itd...) i kobajagi on napravio set...A šta je jako žalosno---zbog takvih šupaka dan danas sve manje ljudi pravi setove-dakle većinom kruže oni napravljeni setovi i malo se samo zamjeni koja boja ili ritam i u suštini je to...Ja javno priznajem da NE ZNAM da pravim set u PA1X jer još ga nisam nastudiro ali brate kad sam imo PA80 skoro mjesec dana sam se zajebavo s njim dok sam ga uredio...Dakle svaki tjedan sam se sjetio da bi stavio ono,zamjenio ovo i slično...Kad sam ga dao u račun za PA1X sve mi je s njim otišlo (nisam mogo ni da prekopiram pošto je razmjena prošla vrlo brzo) i tako sad gledam po Sloveniji mnoge muzičare koje koriste moj set...Ali zato kad zagledam nekog takvog "muzičara" upitam ga kako si ga napravio a on počne da muti sve i svašta...Ja mu samo kažem da klikne jednu banku i izabere boju i da znam koja je.S tim dokažem da je set moje djelo jer ga poznajem u čiste detalje...E jedino ako baš ne izmjene sva imena boja onda mu kliknem na ono mjesto gdje je dx-Kontra,Brass,Wow i slično i kažem to je to...E tad se zaprepasti kako ja to znam na pamet...I kako da se čovjek zaštiti od takvog PIRATSTVA?...Nabiješ mu cjenu pa da se na guzicu složi...Dakle ovaj SUPER ČLAN rubrika treba da bude izuzetno za muzičare koji sami prave stvari i koji sami to uređivaju a ne za prdaroše koji su željni tuđeg posla i tuđe muke...Ja koliko znam ovi muzičari sa YU-Midi su pravi muzičari koji ulažu znanje i energiju u sintlusa,Nedim,Gago-Soke,AdrijanPA80,YU-Midi,Vaxter,Kreso,Cevap i možda još koji al za ove znam da su stvarno STRAVA od muzičara i da dosta rade samostojno...Aja da i sebe dodam al ja dolazim na red kad savladam sinth, ...Eto toliko od mene pozdrav svima i NE REKLAMIRAJETE TUĐE STRANICE POBOGU LJUDI...Ako nađete šta korisno na kakvoj stranici uzmite brate poskidajte sve i uploadajte na YU-Midi...Da,dobro čujete uveličajte ovaj naš sajt...Ja odkako sam sazno za ovu stranicu i odkako sam aktivan pišem ko lud na forumu...Jer znam da pričam s ljudima koji poznaju stvari a ne s šupcima kao na drugim sajtovim i forumima...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 02.11.2006, 00:36   #13
player
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

.....Nabiješ mu cjenu pa da se na guzicu složi... :twisted:

Slazem se sa tim delimicno,u slucaju da neko nece da se imalo potrudi oko instrumenta-samo upali i sviraj. Onda treba naplatiti i to doobro.Inace za dobar deo semplova koje koristimo uglavnom niko ne moze da kaze da je to 100% njegovo delo,otkrice,izum...(zovite kako hocete).Popularni orijentalni semplovi koje koristimo -saz,razne zurne,zurle,razni "turkish"gudaci,duvaci,voice effect....da ne nabrajam vise ima toga oho-ho,se vec nalaze u raznim ethno kolekcijama semplova (Akai ethnic flutes,"best service-ethno world", "voice off istanbul",world winds....cak i pristojne harmonike mozete naci u "akai Balkan traditions"Isto vazi i za gitare ,bass,gudace.......internet je nepresusni izvor,ima svega,treba samo malo truda-smestiti te semplove u Awave studio,konvertovati i igrati se malo parametrima na klavijaturi.Znaci tu smo se "okitili tudjim perjem",osim ako neko sempluje sam zurle,afro hor,emre strings.klarinet.. :roll: .
Vec sam oduzio(sorrry!!) ali iskoristio bih ovo kao savet za one kojima trebaju semplovi a nemaju previse para-procunjajte netom,uzmite Awave studio i klavijaturu u ruke pa vrtite malo parametre i efekte :wink: .A ako vas ne zanima sta se sve moze i necete da se zamarate-PARE U DZEP!!!
HVALA NA PROSTORU I VREMENU!
 
Star 02.11.2006, 00:46   #14
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ALIX je dobro rekao, visoka cena kod mene jednog seta nije da ja zaradim, nego je protekcija svog materijala.
Ako ti prodam set za 100$ naravno pitace te prijatelj daces mu, ovo ono.
Al ako za tog istog seta platis 500$ ne verujem da bi i bratu rodjenom dao za free.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 02.11.2006, 01:58   #15
player
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

[quote="Nedim"]ALIX je dobro rekao, visoka cena kod mene jednog seta nije da ja zaradim....

A pare poklonis nezbrinutoj deci? 8O
Sve ti na isto dodje,ti prodas za 500$,taj proda za 250$,sledeci....i opet se nadje na netu za free! :wink:
 
Star 02.11.2006, 11:03   #16
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam dobio dzaba set od 400 eura.

Najgore je sto set nije uradjen 100 %. Ritmovi su dobri, ali fali masa stvari da to bude FULL set.
cevap je offline  
Star 02.11.2006, 11:29   #17
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Alix operisi ga i ti i ima da naucis sve haha
blusa je offline  
Star 02.11.2006, 12:58   #18
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E neces moje naci za free brale pa da se hebes, eto pokusaj.
A naravno da imam setove koje cu ti ja licno sam dati za FREE.
BasariStudios je offline  
Star 02.11.2006, 14:28   #19
player
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

.. ha ha ha ..samo polako...prodaces nekome....samo je pitanje vremena........pa kad ima da se nadje "Vienna"od nekoliko hiljada,"Colossus"... onda.... ....ili.. skupice pare 5 ljudi i kupiti od tebe i eto skoro za dz...onda ode na net.
Ne zameri malo se salimo....ali istina je.Jedino ako to ne prodajes i cuvas zakopano ...Mislim da niko nece imati manje ili vise posla ako ima dobre ili lose boje na instrumentu ,svako ima svoju publiku bez obzira kako mu instrument zvuci i svako od nas ima nesto u svom sviranju i repertoaru sto ce se verovatno svideti publici...sviram preko 20 godina i za publiku nikad nije bio presudan zvuk instrumenta ma kako on zvucao ...ukusi i kriterijumi su veoma razliciti..
 
Star 02.11.2006, 16:43   #20
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Buraz, u pravo si i tako je 100%. Samo ipak jos jedna stvar, ja kao Nedim a i muzicar a i bussinesman setove ne prodajem svakove. Kao prvo znam skim imam posla, setovi se prodavaju iskljucivo odabranim ljudima i setovi su100% FULL sredjeni do zadnjeg bez nikakog nedostatka. Odabrao sam taj nacin jer ipak je lakse da protektujem sebe. A kako prodajem odabranim ljudima? Na taj nacin sto setovi kostaju i po 1000$ i znam da ti i puno njih necete kupiti, nego kupice neko sto stvarno zivi od toga, koje odma isto i pokazuje da taj covek ceni muziku i trud. Sta ima kod tebe da pokaze, kao prvo nisi muzicar, setas po netu i skupljas tudje setove, kao prvo to je lopovluk kao drugo odma je fakt da nisi muzicar, zato sto nemas vremena za muziku nego trazis setove i isprobavas ih i ostade bez muzike.
Primer:
Prodao sam PA80 sredjen, sa 10 BANKa ritmova, 160 ritmova i oko 100 boja.
PA80 smo racunali sa covekom oko 1500-1600, kao sint na kilo.
Covek mi je za PA80 platio 2500$.
E sad izracunaj razliku za SET i odgovori mi:
Hocel taj covek tebi samo onako bacit SET od 1000$?
Mozda ako si njegov brat il otac, a mozda i ne???

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fenomenalni, novi, sajt, uskoro


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije