Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.04.2016, 00:08   #151
mitamacro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2013
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mitamacro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Yamaha Psr S770 moji prvi dojmovi

Zelio sam kupiti synt srednje klase oko 1000-1200 eura i u toj cjeni probao sam i Rolanda EA7.

Ako netko ima jos nekih pitanja u vezi psr-a rado cu odgovoriti ako budem znao odgovor.
Pozdrav svima


Pozdrav svima dobri ljudi. Procitao sam svaki post na svih 15 stranica i trazio odgovor kako ne bi postavio pitanje ukoliko vec postoji odgovor.

Nikako nisam bio u mogucnosti da kupim klavijaturu sve do danas!

Nemam nikakvo iskustvo, ne znam da sviram a zelja mi je da naucim. I mislim da za veoma kratko vreme i mogu jer je zelja prevelika.
Od klasicne muzike pa sve do narodnjaka koje cu uglavnom sviratu u svom drustvu za svoju dusu ( naravno kada naucim da sviram ).

Moje pitanje je naivno ali svaki odgovor mi znaci.

Sta da kupim? Raspolazem sa oko 1200 Eura i za te pare sam video da imam dve opcije:

Yamaha psr 770
ili
Roland EA-7

Kontaktirao sam obe radnje i svi su mi objasnjavali po 10 minuta i ubedjivali da kupim njihovo. Iz Rolanda su mi govorili kako je Roland bolji iz Yamahe kako je Yamaha. Ali ja moram da pitam vas za savet.
Necu biti u mogucnosti da kupim drugu klavijaturu minimum 2-3 godine zato mi je bitno da izaberem pravu za mene. Shvatio sam da mi treba ARANZER.


Raspolazem sa 1200 - 1300 eura i treba mi vas savet. Sta da kupim da zadovolji moje potrebe? Gledao sam mnogo youtube prezentacija i citao dosta po forumima, mnogo mi se svidelo na ovoj prezentaciji Yamahe PSR 970 :

https://youtu.be/S2GD3WY25vs?t=255

na 4 minuta i 15 sekundi zvuk HORA... da li to moze i na Yamahi PSR 770 isto tako? I ukoliko moze da li da se odlucim za Yamahu ili ROland ili mozda nesto trece za koje jos ni ne znam da postoji jer su mi ponudili samo ove 2.
mitamacro je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 00:38   #152
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ovdje ćeš dobiti isti odgovor kao i u dučanima. S obzirom da si se javio na temi PSR-a, većina će reći da je Yamaha bolja. Da si isti ovaj post stavio na temu EA7, odgovor bi bio u korist Rolanda.
S obzirom da (još) ne znaš svirati, procjena kupovine će prije svega ovisiti o tvojoj intuiciji i procjeni naših komentara. Jedno je sigurno, koju god klavijaturu da uzmeš (psrs770 vs EA7), nećeš pogriješiti.

Uzimajući u obzir tvoje specifičnosti, ja ću navesti tri glavna razloga koji idu u koristi Yamahe. Bolji balans i usklađenost cjelokupnog postava klavijature. Tu mislim na tvorničke postavke zvukova desne ruke koji su u skladu s ritmovima. Mnogo veći broj dostupnog materijala, prije svega stylova jer 770 može bez ikakvih podešavanja svirati sve ritmove od stare psr9000 pa do Tyros4. Mnogo veća i lakša mogućnost prodaje kada jednog dana želiš kupiti bolji/noviji model.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
mitamacro (14.04.2016)
Star 14.04.2016, 06:17   #153
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha PSR-S670/S770/S970 i A3000

Slazem se s Casperom, oba aranzera su dobar izbor. Slazem se i da je bolje balansiran PSR "out of the box" nego Roland EA-7. Stilova za Yamahu ima koliko hoces, s tim da je vecina tih stilova do kojih se moze doci online pa..onako. A posto tek ucis, svaki ce dobro doci da upoznas materiju. Takodje vjerovatno i znas da je taj Roland prvi njihov aranzer sa semplerom, dok Yamahe, cak i nize klase, to imaju standardno. Oba imaju svoje prednosti i mane, bez daljnjeg. Ono sto je vazno napomenuti tebi kao pocetniku, jeste to da manipulaciju sa semplovima na Yamahi moras raditi na racunaru, i sve sto ima veze sa tim "farbama" radi se u racunaru. Dakle skidanje farbi s neta, import u softver, stimanje, ubacivanje u klavijaturu, sve. Dok Roland sve sto treba za narodnu muziku ima u sebi, fabricki, od farbi do stilova. I vise nego dovoljno za pocetak, narocito za narodnu muziku. Po meni - jako bitno. I to jako lijepo radi, nasi ljudi iz regiona su se potrudili, i skidam im kapu. Nemas potrebe lutati po netu, sve je tu, unutra. Sam editing kako custom voice-a, tako i bubnjeva i stilova, je na Rolandu daleko, daleko ispred Yamahe. Naravno, sve se na Yamahi da izvesti, ali opet zahtjeva racunar, i opet ne postoje neke stvari. Cak ni na top modelima. Zadnje sto bih preporucio nekome ko uci da svira, je da jos mora biti zakovan za racunar da bi na klavijaturi radio i experimentisao po svojoj zelji. Neko ko je zeljan znanja, uz ovoliko materijala i tutorijala na internetu, napredovace jako brzo. A sto brze napredujes, to ces prije probiti svoje barijere i traziti vise i od sebe i od instrumenta. I tu ces udariti glavom u zid, jer Yamaha smatra da od njihovog zvuka nema bolji (ma nemoj) i postavljaju ogranicenja ili potpuno izbacuju funkcije koje su pod MORANJE za aranzer, i samim tim limituju mogucnosti korisnika. I ja se sa tim apsolutno ne slazem. Kao sto sam rekao, na Yamahi se sve moze uraditi, samo je to cesto put koji ja za pocetnika ne preporucujem. Ima dosta videa o psr s770, pregledaj. Imas i citav niz video tutorijala o Rolandu na Yt, gdje je jako detaljno objasnjeno mnogo stvari, sta sprava nudi, i sta moze. Na tebi je da odlucis sta ti treba, i sta da odaberes. Obje su dobar izbor. Sto Casper rece za prodaju - ovdje u Bih, ni ne postoji trziste za Psr, bar koliko sam ja pricao sa ljudima. A pricao sam sa mnogo ljudi, kolega, klavijaturista. Kad se kaze Yamaha, misli se na Tyros, ili na Motif. Psr - mrka kapa. A u EA-7 su uprte mnoge oci, sa svih strana. I to nije bez razloga. Sve ostalo je na tebi. U svakom slucaju, zelim ti puno srece, i ne odustaj. Svaki se trud isplati. Sretno


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sky Net za ovaj koristan post:
mitamacro (14.04.2016)
Star 14.04.2016, 08:01   #154
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dodao bih jos par stvari koje su interesantne.Za jednog pocetnika Yem treba isto kao saka na oko. Ja sam svojevremeno isprobavao vise puta oba gore navedena modela.
Takodjer sam razgovarao sa dosta kolega koji su kompetentni i poznaju materiju bolje od mene.
Roland je dobar synt ali samo kad prodje par kirurskih zahvata .Cak i kolege koji imaju Rolanda u malom prstu moraju sa se dobro dobro namuce da synt proradi kako treba.Dali to jedan pocetnik zna, hoce ili moze to je nesto drugo.Na psr - u mnogo toga radi na prvu bez operacije. Ako su ti prioritet rumbe, sa-sa i slicni ritmovi kupi polovan BK5 za400-500€.Za pocetnika super sprava.Mnoge kolege ga sviraju i zaradjuju pare sa njim.Nisam mislio da moze svirati samo narodnjacke ritmove , moze sve i matrijala ima vise nego dovoljno. Neznam koja Yamaha bi se mogla naci za tu cijenu?
Odluka je tvoja.
Zelim ti puno uspjeha.
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
mitamacro (14.04.2016)
Star 14.04.2016, 10:30   #155
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

""Mitamacro""

Upravo sam u svom predhodnom postu naveo:

Yamaha psr-A 3000

Otprilike kosta 1200 Evra.

Najnoviji Yamahin aranzer u kojem imas veliki broj Orientalnih boja I drum kitova.Uz njega dobijas I jedan besplatan Yamahin PACK npr "Balkan PACK" I automatski imas sve sto treba za narodnu -FOLK muziku.
Postoji u download sekciji I jedan JV set za tu klavijaturu I sa svim tim vec si spreman za ozbiljnu svirku.
Posto si pocetnik ja smatram da I jeste I da je dobra opcija od samog starta nauciti baratati sa PC programima jer sa njima imas kud I kamo vece mogucnosti nego na bilo kojem syntu.

Ponavljam da za te pare trenutno nema jaceg aranzera za narodun-FOLK muziku.

pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
mitamacro (14.04.2016)
Star 14.04.2016, 12:14   #156
mitamacro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2013
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mitamacro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala puno na brzim odgovorima.
Sto se tice kompjutera ceo zivot sam proveo na njima tako da mi nece biti problem bilo koji program nauciti i koristiti.
Stvarno sam prezahvalan na vasim savetima i brzim odgovorima.

Bas cu da se potrudim da odem i isprobam te 3 klavijature i da jos jednom ispitam radnike prodavce sve.
Pogledao sam par snimaka za PSR A 3000. Otisao sam na sajt najvece prodavnice u blizini i ne pise cena, pise samo za A 2000 i ona je oko 1800 EURA.
Za A -3000 pise uskoro ... nadam se da ce biti ta cena oko 1200 pa da mogu da razmisljam i o toj klavijaturi

Promijenjeno od mitamacro (14.04.2016 u 12:17 sati)
mitamacro je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 13:58   #157
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yamaha Psr-A 3000 cijena1600€
Moras sam odluciti sto ti je prioritet, sto zelis?
Prvo moras nauciti hodati a tek onda trcati. To sto znas raditi na PC je super ali prvo nauci svirati, a za sto je bolje a sto gore , koji synt ima veci ram i bla bla bla to nije bitno za pocetak.Ja se ucim 45 godina i jos uvijek nista neznam.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 15:28   #158
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U USA,cijena A3000 je 1400$,,,a moze se nac i jeftinije
To je malo jace od 1200 Evra

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 16:29   #159
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, nažalost u Europi su cijene nešto više pa zbog toga dolazi do krivog tumačenja i ove razlike u cijeni.

Ako se oslonimo na dučane Thomann ili Music Store onda se Roland EA7 prodaje za 1200 eura, a Yamaha PSR S770 za 1050 eura. Ako se kupuje B-stock model, kod svake se može uštedjeti još 100 njak eura.

Predpostavljam da mitamacro "nije iz unije" pa se onda na njega odnose neke druge cijene ali bi barem omjeri trebali biti isti. Ali to ovisi i o tome u kojem gradu živi i kakvi su dobavljači za Rolanda ili Yamahu.

Vezano uz onaj zvuk vokala iz videa koji si spomenuo, mislim da isti taj postoji i u 770.

Ne daj se zavarati, rukovanje s psr s770 je vrlo jednostavno i pregledno, a za unos samplova i materijala nije nužno potrebno računalo. Edit sounda i ritmova koji se nudi u klavijaturi je dostatan za sve intervencije koje su potrebne i boljim muzičarima, a kamoli početniku poput tebe.

Bez obzira na koji se model odlučiš, kupi instrument i posveti se sviranju, vježbanju, glazbenoj teoriji, prstometu ... a ova čarobiranja sa samplovima, ritmovima i softverima potpuno zanemari. Uostalom, da se mene pita ja bih "zakonom zabranio aranžere" svima početnicima muzičarima, barem dok ne završe osnovnu glazbenu školu.

Sretno u kupovini, i javi se kad stroj dođe u kuću.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 17:19   #160
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolega, po mom mišljenju baš zbog toga što ste pocetnik preporučio bih vam da u startu kupite bolju spravu iako vam trenutno nije ni potrebna. Profi muzičari relativno lako mjenjaju instrumente dok amateri i pocetnici obično dugo ostanu na istom jer od toga ne žive pa se tu teško nadje prostora za buduća ulaganja. Nemojte bježati ni od skupljih a kamoli od nekih već navedenih modela.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Mafia za ovaj koristan post:
mitamacro (14.04.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije