Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2009, 02:02   #1
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Pravi savet (Yamaha Motif xs6).....???

E ovako interesuje me dali neko poseduje Yamaha Motif xs6 i kakva su mu iskustva sa ovom spravom......

Ja inace sviram bas-solo,bas-kontru (u principu narodnjacke tezge).....pa me konkretno me interesuje dali postoje neki setovi sa gotovim tercama za nju (terce kao na tritonima iz skoro svih tonaliteta),koliko je komplikovana odnosno jednostavna za rad tipa;ubacivanja semplova,postavka boja,vremensko ocitavanje semplova (pretpostavljam da je brze nego na Korgu) i generalno....kvalitet izdrade cele klavijature.

Hvala unapred svima koji budu imali strpljenja i volje da mi daju pravi savet za kupovinu ''Yamaha Motif xs6''.

Veliki pozdrav za sve kolege na Yu-Midi
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 06:05   #2
srklet
Banovan!
 
srklet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.02.2009
Mjesto: wels
Postovi: 19
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: yamaha psr s900
Interesi: muzika
srklet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard -

Pozdrav.
Evo ti osobine gore navedenog modela. Ja ne poznajem nijedan Korg ov model koji i priblizno poseduje ove osobine.
Sto se izrade tiche ,jako je kvalitetna, manko: Tezina
  • Wave-ROM 355MB umesto(MOTIF ES = 175 MB)
  • Novi Waveforms Acoustic & Electric Piano, Solo & Orchester Strings, Brass Section, Woodwinds, Synthwaves, Drums
  • 4-Part Multi Arpeggiatora mit raspoznavanjem akorda
  • Direct Performance Recording
  • Vocoder kao Insert Effektaza A/D-Input
  • Novi Drumsounds (Standard, Hip Hop und Chill Out Kits)
  • Expanded Articulation Mode “XA Mode“ (realisticni Legato )
  • 8 Voice Elemenata
  • VCM Vintage Effekti (EQ, Compressor, Reverb, Phaser, Flanger, Wah)
  • Song i Pattern Sequenzer pomochu Flash-ROM
  • Sampling Memory chak do1 Gigabyte
  • support za pedalu -poluprigushivanje (FC3)
  • SPD I/F output (COAXIAL)
  • Ethernet File Transfer
  • USB 2.0 (USB TO DEVICE)
  • Firewire mLAN jack on MOTIF XS8/ High Speed transfer mLAN16E2
  • Poboljshani DAW Remote Control
  • Studio Connections RECALL / Audio Integration
  • Bundled CUBASE AI advanced integration
  • Intuitivni User Interface
  • LC-Display u boji (320x640)
  • 8 Knobs i8 Faders, 2 Assignable Knobs,
(Ja sam imao Osmicu sa klavirskim Dirkama). Sto se materijala tiche ,tipichno za yamahau-teshko cesh nachi neshto,slabo ima materijala.
Kvalitet izrade je za ocenu 5+ ali je cena preterano velika i dosta brzo je gubi.
Ja sam ga zamenio za Fantoma G6.
Pozdrav
srklet je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 11:11   #3
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od srklet Pokaži Post
Pozdrav.
Ja ne poznajem nijedan Korg ov model koji i priblizno poseduje ove osobine.
Nije tema ovdje, ali bih nadopunio:
Svi današnji workstation modeli imaju približno iste ili slične osobine i tu motif xs ne odskače. Svaka firma stavi težište na nešto drugo. Tako da neke pobrojane osobine za motif xs ne da Korg nema približno, već ima daleko bolje. Stvar je samo kako netko gleda na određene osobine i što mu je važnije.
Usporedivi model od Korga je M3. On je u svemu približan motifu xs. U nećemu je slabiji, u drugome je bolji.
Usporedbe radi:
motif xs u performance modu može kombinirati samo 4 zvuka. To je manje od M1 od prije 20 godina (8). M3 može kombinirati 16 zvukova u kombinaciju a to tek motif xs ni "približno" ne može. Da ne govorimo da Korg ima 2000 memorijskih mjesta za kombinacije (i za programe) dok ih motif xs ima tek oko 380 i to nije ni približno onome što M3 nudi. M3 ima Karma funkciju umjesto arpegiatora i svaki se arpeggio može promijeniti s oko 300 parametara, dok arpegiator od motifa ima tek 4-5 standardnih osobina koje se mogu promijeniti (gate, oktave i slično). I to nije ni približno onome što ima M3. Motif čak nema tap tempo funkciju pa se niti arpeggia niti bpm effekti ne mogu uskladiti u live svirci s bubnjarem. Na motifu se čak niti switch pedali ne može promijeniti polaritet (što imaju apsolutno sve druge klavijature) već treba kupiti odgovarajuću pedalu koja je kompatibilna s motifom.

Sve to ne znači da Motif XS nije sjajna klavijatura, samo, kad se već povlaći Korgovo ime kao usporedba, budimo oprezni s terminom "približno". Stvar je gledišta i osobnih preferenci kako netko gleda na neku stvar. Ja ne vidim ništa posebice intuitivno u User Interface-u od motifa. Na svakom Korgu od prije 15 godina sam za svaki parametar mogao ukucati izravno brojčanu vrijednost. Na motifu za velike brojčane vrijednosti moram vrtjeti dial (kotačić) do besvijesti da bih došao do određene parametarske brojke. Dok na motifu upišem ime za neki program ili naziv pjesme, dotle sam na Korgu - zahvaljujući touch displayu - imenovao barem 6 pjesama ili programa, itd.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 13:23   #4
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mojkarma

druze, da nisi ti slucajno zamenio performance sa multi/combi modus?
grandia je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 16:33   #5
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam. Kod yamahe se zove performance modus, kod Korga combination. I brojke koje navodim su točne.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 20:12   #6
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a siguran si da motif ne moze 16 kanala tj. 16 boja da svira?
Dodato:
znaci zamenio si, jel korg nema performace a yamaha ima i performance i combi/multimode koji se tamo zove "song" ...

Promijenjeno od grandia (30.08.2009 u 20:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grandia je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 20:48   #7
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nigdje nisam rekao da motif ne može svirati 16 zvukova odjednom, već sam rekao da u performance mode-u može kombinirati samo 4 zvuka.
Ništa nisam zamijenio. Lijepo sam u prethodnom postu napisao da yamaha koristi performance mode, a korg combination mode.
Evo još jednom:
yamaha = performance mode
korg = combination mode

Na motifu možeš koristiti song mode da bi svirao 16 zvukova odjednom, ali to si mogao na svim klavijaturama koje imaju sekvencer. Pitanje je, čemu onda služi performance mode kod yamahe?
A songova motif može imati samo 64. I to je 30 puta manje od onoga što nudi Korg. Netko tko svira samo na jednoj klavijaturi i radi kombinacije za svaku pjesmu ili čak više kombinacija za jednu pjesmu, potrošit će 64 memorijskih lokacija u tren.
Da se ne razumijemo krivo, nije mi do dokazivanja da je nešto lošije od nećeg drugog, već samo do činjenice da nije ispravna postavka da se nijedan Korg ne može približiti Motifu XS.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 23:41   #8
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znam druze .. al si zaboravio da i yamaha ima te mogucnosti al to nije performance ... znaci yamaha ima jedan modus vise ...

performace sluzi za brze upotrebe do 4 boja odjednom il splitovane (2-2,1-3,3-1) il svaka za sebe na 4 zonama ... ako se ne varam yamaha koristi za jednu normalnu boju do 8 elementa ... zamisli sad to * 4 ... ?

znaci performance daje neku vrstu supermega boje

malo pre sam citao da u motif mozes i performance da upotrebis u songmode(multi16) ... cak i ako editiras boju/il performance ako si u songmode originalboja ostane ista .. tu sparas jos user-plac
za song mode imas 128 mesta za save ...

tacno sta si reko .. nijedan korg se nemoze pribliziti motifu ... ... to si hteo sigurno kontra reci ..

pozdrav!

Promijenjeno od grandia (30.08.2009 u 23:45 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 00:15   #9
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega grandia,
ja imam jak dojam da ti mene ili ne razumiješ ili ne čitaš što pišem.
Potpuno je nebitno koliko modusa ima neka klavijatura. Korg u combination modusu radi sve ono za što ti na motifu treba song mode, pattern mode, performance mode i povrh svega master mode. I na Korgu možeš koristiti sequencer mode koji je ekvivalentan song mode-u na yamahi.
Osobno radije biram jedan mode koji pokriva sve, nego da u programiranju šećem izgubljeno sad kroz jedan mode, sad kroz drugi.

performace sluzi za brze upotrebe do 4 boja odjednom il splitovane (2-2,1-3,3-1) il svaka za sebe na 4 zonama ... ako se ne varam yamaha koristi za jednu normalnu boju do 8 elementa ... zamisli sad to * 4 ... ?

Ako Korg M3 koristi 2 Oscilatora za jednu boju (ne 8 koliko Yamaha na motifu xs) i onda koristiš Combination mode i tamo staviš 16 zvukova, to je onda 16*2 za jednu supermegaboju. Isto kao i kod yamahe. 4*8=16*2.

malo pre sam citao da u motif mozes i performance da upotrebis u songmode(multi16) ... cak i ako editiras boju/il performance ako si u songmode originalboja ostane ista .. tu sparas jos user-plac

I Korg M3 može u kombinacijama mijenjati/editirati zvukove pa se tako štedi na user-placu iako ga imaš na bacanje.

za song mode imas 128 mesta za save ...

Nema. Ima 64. Kad to ispucaš, onda možeš koristiti pattern mode. Zamisli kako intuitivno. Da li bi se prosječni korisnik sjetio koristiti pattern mode za različite spliteve i layere? I onda kada sviraš live, onda šećeš malo u song mode, pa malo u pattern mode i još k tome u performance mode za laganije kombinacije od 4 zvukova. Pa da to izbjegneš, možeš ih sve povezati kroz master mode, ali si tamo ograničen na 128 user placa. I da sada ne pričam o tome koliki je to mukotrpan i bespotreban posao em raditi kombinaciju u song modu, pa onda još to sve povezati kroz master mode, da tokom svirke u živo ne moraš šaltati kroz različite modove da bi došao do setup-a koji ti treba za live svirku.
Ako motif želiš koristiti u kombinaciji s nekim vanjskim modulom, ne možeš uopće koristiti performance mode, jer su tamo svi zvukovi na istom midikanalu i kad god bi svirao bilo koji zvuk na motifu, istovremeno bi čuo i zvuk s vanjskog modula. Moraš koristiti master mode.
Ako pak želiš npr. motif xs koristiti djelom kao slave, npr. da neke zvukove sviraš na motifu, a da npr. motifov klavir sviraš preko nekog vanjskog midikontrolera, onda pak moraš koristiti song ili pattern mode. I ni u jednom slučaju ne smiješ izaći bilo iz master moda ili iz song/pattern moda. Cijeli taj nered na Korgu ne postoji jer u Combination modu je klavijatura po želji korisnika i master i slave, ili jedno, ili drugo, ili oboje u isto vrijeme.

tacno sta si reko .. nijedan korg se nemoze pribliziti motifu ... ... to si hteo sigurno kontra reci ..

Vidi što sam rekao:
Citat:
nije ispravna postavka da se nijedan Korg ne može približiti Motifu XS.
Smisao rečenice jest:
ispravna je postavka da postoji Korg koji se može približiti yamahi.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 09:12   #10
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Srklet.........i molim i ostale da mi objasne malo oko Motifa XS a ne da zalazimo u teme sta je bolje odnosno losije od konkurenkcija.
Mene konkretno interesuje samo Motif XS i nista vise.

Pozdrav za sve.
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije