Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2010, 12:40   #31
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala Deki na odgovorima, sad definitivno bez razmisljanja kupujem tu spravicu.
Sve najbolje i postavi neke snimke, kada budes mogao. Usput imas li namenski ritam zaa pesmu A tebe nema od Zorice za Korga Pa80?
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2010, 12:45   #32
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam ritam,daj mi e-mail adresu i saljem.Pozz!
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2010, 12:48   #33
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala druze, pozdrav
********************************
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2010, 01:40   #34
nigelj
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2008
Postovi: 2
Downloads: 262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nigelj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vl3d

Sad sam nasao temu i prikljucujem se sa jednim pitanjem na samom kraju:
sviram klavijaturu u bendu i radim bas/ritam (znaci imamo ostatak, bubanj, harmoniku). Midi NE koristim (Boze sacuvaj da bi ikad i htio) pa me zanima da li samim sviranjem kontre na klavijaturi tj. kontra akorda kao gitare VL3D moze prepoznati ili to mora biti MIDI signal da mu "kaze" kad koji akord mjenja i po tom odredjuje tercu. Istim tim pitanjem, nadovezuje se i drugo, koji "mode" a i ulaz bi se koristio onda AKO on moze prepoznati akord kao da signal dolazi iz gitare (a isao bi naravno iz moje klavijature
Zanima me ova sprava zbog zenskih pratecih, ima vise mogucnosti nego performer koji trenutno imam i moze obaviti ono osnovno, ali kompresor, pitch korektor itd ...te sitnice me isto privlace.

Nadam se da nisam previse ovo zakomplikovao!
nigelj je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2010, 13:00   #35
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav!
VL3D ima tu opciju koju pominjes,ali na tvoju zalost moraces da koristis MIDI Postoji opcija koja se zove Notes,ali da bi je aktivirao moras povezati klavijaturu i vokalist MIDI kablom i na vokalistu izabrati MIDI.Nisam se mnogo bavio ovom opcijom,medjutim primetio sam da postoji i mogucnost splitovanja,tako da mozes odrediti sa kog 'podrucja' ce vokalist prepoznavati akorde.Sto je jos zanimljivije,mozes odabrati da umesto standardna 2 prateca vokala uredjaj 'peva' 4,i svakom od njih ponaosob dodeliti odredjeni pol!
Znaci mode je 'Notes',ulaz je MIDI,naravno i na vokalistu moras ukljuciti MIDI da bi aktivirao ovaj mode.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2010, 01:44   #36
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druze Deki, mislim da ovoga puta gresis, Vocalist VL3d se upravo i izdvaja od ostalih vocalista kako digitekovih tako i od TC heliksonovih (mislim na vokodere do 400 Eura),
po tome sto ima 3 mogucnosti
1. midi za klavijaturiste,
2. guitar in ulaz za gitariste, i bas kontrase i sve druge akordske instrumente
3. a cappela mode za pratece vokale po lestvicama
voicelive 2 i voicelive 3 ima samo prvi mod, voicelive 4 drugu i trecu mogucnost, dok Vl3d sve tri naravno a to je i skracenica nazive voicelive 3 division,...
Ovo je najmladji vokoder, najprakticniji, jedino sto je za ruku, sa noznim kontrolorom ne mozes mnogo sta uciniti, osim da ukljucujes i iskljucujes efekat,....

Ko na njemu uz kompresor, pitch korektor, warmth za toplinu i noise za feedback ne podesi glas, uz digitekov hall i plus 5 memo seta sa po dve particije a i b, ne namesti glas taj nije za ovaj posao,... Ja sam ga porucio iz Bratislave,...jer kod ga nece biti pre 8 marta,..stize mi sledece nedelje, a iskustvo sam pokupio licno isprobavsi kod kolege,.. koji je kupio u bosni,...

Najbitnija stvar za sve, je da ne nasedaju na oglase o zastarelim performerima sa starim vocal procesorom , i da ne nasedaju na price o kupovini Voicelive 2, 3, 4 jer imaju manje mogucnosti, a i isto kosta,.osim ako si gitarista, onda 3 i moze zbog jednostavnosti i delay, 2 je bezveze, osnovni model,.., 3 trojka je cak jednostavnija i prakticnija od 4 koja vise kosta,.....
Kad mi stigne, nasnimicu jednog olivera, jedng sabana, georgijeva, harisa, malo ciganije i vlasije, i od svega po malo da cujete i kraj price,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2010, 02:18   #37
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U cemu gresim,Pedja?Covek je pitao za bas i kontru,koji ulaz i koji mode,pisali smo o ostalim mogucnostima ove sprave ranije,pa ne vidim cemu ovoliko teksta .Voleo bih da znam kako ce razdvojiti kontru od basa preko guitar in ulaza,mozda je to moguce,iskreno nisam povezivao klavijaturu preko njega jer je,kao sto sam naziv kaze,predvidjen za gitaru(ne verujem da su u Digitech-u culi za pojam 'bas kontras' )S druge strane,ispustio si cetvrtu,kako ti kazes 'mogucnost',a to je 'Notes'.Ne bih da se ponavljam,pisao sam vec o tome cemu ona sluzi.Tako je po meni najprakticnije resiti ono sta kolega nigelj zeli,jer je tome i namenjen mode 'Notes'.
Uzgred,slovo ''D'' u skracenici VL3D oznacava desktop model,nisu nikakve divizije u pitanju
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2010, 03:39   #38
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma ok je za divizije,... zezam se,...

Stvar je u tome, sto guitar mode radi po principu prepoznavanja odsviranih akorada, u arpedju tj razlozeno u real time vremenu ili jos brze kada akord ide odjednom bez razlaganja, ,.... tako da bas i kontru prepoznaje kao akord, s tim sto se moze desiti da neki put bude u falsu,... ma jednostavno cudim se da covek uopste i razmislja za vokoder, a ne peva nego svira ciganiju,.... i to treba mu za pevaljku a ne za njega,.. pa hajde nek ode da pazari i stolicu za bubnjara i tako redom svima sta treba,....

Promijenjeno od pedjajazz (07.12.2010 u 03:43 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2010, 22:05   #39
Jovan_NK
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Niksic - Crna Gora
Postovi: 3
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: gitara, produkcija
Interesi: padobranstvo, alpinizam
Jovan_NK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Voice Live 2

Kad kupis TC Helicon Voice Live 2 taj DigiTech dobijes, ako neces kusur
Dodato:
Postavi neki svoj demo da cujemo kako sviras! Moram malo da peckam - posto si izricit na tvrdnji da ne bi koristio MIDI. Ocigledno aludiras na MIDI fajlove. Midi nisu samo fajlovi. To ti je citava filozofija. Na kraju krajeva - sve sto slusas "uzivo" odsvirano po kojekakvim studijima. Kojekakve Joksimovice, Seke, Cane, Stoje, Samardzice, Husnije, Kalace.... svi su njihovi aranzmani uradjeni u MIDI-ju. I tvoja klavijatura u osnovi svira u midiju koja taj kod sastavljen od 1-inica i 0-la preko D/A konvertora pretvara u realan zvuk. A ti ne bi "nikad koristio MIDI". Pa sviraj onda koncertni klavir - ima jedno 4 tone.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nigelj Pokaži Post
Sad sam nasao temu i prikljucujem se sa jednim pitanjem na samom kraju:
sviram klavijaturu u bendu i radim bas/ritam (znaci imamo ostatak, bubanj, harmoniku). Midi NE koristim (Boze sacuvaj da bi ikad i htio) pa me zanima da li samim sviranjem kontre na klavijaturi tj. kontra akorda kao gitare VL3D moze prepoznati ili to mora biti MIDI signal da mu "kaze" kad koji akord mjenja i po tom odredjuje tercu. Istim tim pitanjem, nadovezuje se i drugo, koji "mode" a i ulaz bi se koristio onda AKO on moze prepoznati akord kao da signal dolazi iz gitare (a isao bi naravno iz moje klavijature
Zanima me ova sprava zbog zenskih pratecih, ima vise mogucnosti nego performer koji trenutno imam i moze obaviti ono osnovno, ali kompresor, pitch korektor itd ...te sitnice me isto privlace.

Nadam se da nisam previse ovo zakomplikovao!
Postavi neki svoj demo da cujemo kako sviras! Moram malo da peckam - posto si izricit na tvrdnji da ne bi koristio MIDI. Ocigledno aludiras na MIDI fajlove. Midi nisu samo fajlovi. To ti je citava filozofija. Na kraju krajeva - sve sto slusas "uzivo" odsvirano po kojekakvim studijima. Kojekakve Joksimovice, Seke, Cane, Stoje, Samardzice, Husnije, Kalace.... svi su njihovi aranzmani uradjeni u MIDI-ju. I tvoja klavijatura u osnovi svira u midiju koja taj kod sastavljen od 1-inica i 0-la preko D/A konvertora pretvara u realan zvuk. A ti ne bi "nikad koristio MIDI". Pa sviraj onda koncertni klavir - ima jedno 4 tone.

Promijenjeno od Jovan_NK (08.12.2010 u 22:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Jovan_NK je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2010, 16:45   #40
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Jovan_NK
Mislim da ovde nije rec o poredjenju Voice Live 2 i VL3D,niti o muzickom umecu kolega.
Pedja,upravo sam probao preko Guitar In da povezem klavijaturu i ne samo da ne prepoznaje akorde,vec uopste ne prepoznaje signal iz klavijature!Ponasa se kao da je u Acappella mode-u.Izgleda da je MIDI ipak najbolja opcija.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije