Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.11.2015, 22:06   #111
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

verujem da dosta vremena treba i da se sredi ono sto je u pa3x bilo da dodje na svoje mesto u pa4x?
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2015, 00:13   #112
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa3x u 90% slucajeva zvuci kao i prethodna klavijatura koju su ljudi imali a to su uglavnom pa800,pa2...bice slican slucaj i sa pa4...samo se ucitaju stari ritmovi i semplovi i pici

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2015, 01:48   #113
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam koja klavijatura sada sviras ja mogu za meni da kazem prelazio sam sa pa2 na pa3 ogromna razlika u soundu, a tek sada suvisne su reci. Razlika izmedju pa3 i pa4 ima. Uzmite oba dva postavite na isti razglas i ubacite svoje ritmove koje su sa vase semplove i uverite se. Eto o fabrickih nema sta da govorimo. Pozdrav to je moje mislenje

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2015, 03:48   #114
MercedesBenz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2015
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MercedesBenz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
To je mislim najvise zbog toga sto kod nas su prava potrosaca nikakvi. Ne dobijes ni garanciju (ili dobijes reda radi i pomoli se da se ne pokvari), nema test periode, a u veci deo slucajeva ne dobijes ni fiskalni racun zato sto kupis od coveka koji nema firmu nego samo ima kanale da uveze novu klavijaturu. Ovo je samo razmilsljanje inace i ja ocekujem malo nizu cenu od ovu.
Kupi kod distributera...dobijes sve i ne razmisljas!

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
MercedesBenz je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2015, 06:29   #115
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam pa3x uzeo ovako od coveka koji uvozi bez garancije i jos par prijatelja znam koji su tako kupili (vecina) i za sada niko nije imao problem,ja sam uzeo pa3x pre 3,5 god i jace i mislim da je kostao u radnji oko 3,200-3300e a ja ga platio 2700 mislim nije mala razlika

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2015, 01:47   #116
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se pohvalim uzeo sam i ja pa4 ...
ALI i da se pozalim na isti...Iskreno mislim da su preterali,ne znam ni sam zasto,
Naime ....Sve funkcije koje mogu da postoje na pa4 su kontra od predhodne serije pa3,odlepio sam...Dugmici takodje...sve kontra...Poboljsanja u odnosu na pa3 minimalna...Mnogo sam besan sto je sve iskomplikovano...Neke krajnje glupei nepotrebne promene u softveru,tj funkcijama npr generalno pojacavanje Drum,Bass i Accc...
Imam utisak da je izinjer ovim modelom hteo samo da iznervira sve korgovce....
Sutra kacim i pa3 i pa4 na razglas pa da vidimo koja ide u oglas .Ima razlike male u kucnim uslovima ali cemo da vidimo i na vankucnim uslovima...
Da sa samo touch,sound i fabricke ritmove stavili sa pa4 na pa3 bio bih prezadovoljano.Ali ovooo
Velika prednost fabricke boje i ritmovi neuporedivo bolji....
Sutra vise detalja....
energy je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2015, 06:25   #117
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u mom kraju slučajno primijetih da se otvorila nova muzička radnja - kad tamo PA4X 76 pa kontam što da ga ne probam iako sam unaprijed znao da nije za mene (jer čekam da dođe Roland E-A7).

Evo nekoliko utisaka nakon 15 minuta prosviravanja:

POZITIVNO:
- nije težak;
- lijep;
- mnogo brže se pali nego PA3X i PA600 (o.s. 1.02 je stajalo na ekranu - od 27./8./2015.)

negativne komentare neću da dajem nego ću da ih zovem NEUTRALNI komentari:
- ekran je od stakla pa se vidi svjetlo na njemu ako iza / iznad PA4X ima neko jako svijetlo upereno u ekran;
- ekran je trebao biti od plastike kao na Kronos-u 2 jer je onda lakše pritiskati po ekranu mada i ovakav "stakleni" ekran reaguje dobro na dodir;
- rezolucija ekrana je mogla biti veća, kao na Kronos-u 2 pa bi slova bila oštrija;
- tipke tvrde, možda malo manje tvrde nego na PA3X;
- boje i ritmovi su meni isti kao na PA3X;
- nema nikakvih fabričkih balkanskih boja / ritmova izuzev 2 tamburice i oko 5 harmonika i možda još ponešto - znači moraće se učitavati cijeli setovi sa balkanskim bojama i ritmovima;
- dugmeta su mogla biti svijetlije boje kao što su na PA3X ali nema veze jer je PA4X i ovako ljepši za vidjeti nego PA3X...

Uglavnom onaj ko ima PA900, PA3X, PA3XLe, PA2X, PA800 ili sl. se ne treba nadati "revolucionarnom" napretku ako pređe na PA4X. A oni koji imaju lošije modele kao PA300, PA500, PA600, PA1 i sl., njima će dobro doći prelaz na PA4X.

Eto moje malo mišljenje koje će nadam se proći bez osuda

Promijenjeno od sxkn7 (09.12.2015 u 06:34 sati)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2015, 07:29   #118
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A nesto tih novi fabrickih bubnjeva sto ima, kakvi su? VI koji ste probali, ima li zvucne razlike u odnosu na pa3 il ne? Zanimljivo mi je da su u mojoj blizoj okolini vec nekoliko ljudi presli sto sa tyrosa 4, sto sa ketrona na pa4, znam za 3 slucaja do sada...sta im je to revolucionarno doneo pa4, da promene brend? i sam trazim razlog da predjem na pa4, samo da ne budu bacene pare
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2015, 09:42   #119
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tema je vec odavno pokrenuta ali do sada se ne zna mnogo vise osim teh. podataka ili misljenja nas koji smo kratko probali u trgovini.
Mislim da nasa brzopotezna misljenja nisu mjerodavna za donosenje odluke kupiti ili ne kupiti.
Treba sacekati da par kolega koji su kupili pa4 i koji se dobro razumiju u tu materiju napisu sto to sve moze tj. ima pa4 i kakva je razlika spram prijasnjih modela.
Nadam se da necemo dugo cekati.
Pozdrav
ffb je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2015, 17:30   #120
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo cu vam reci da Pa4x nije za kolege koji bi samo da ucitaju set sa prethodnih modela i op,sviraj... To im nece raditi ,mislim,hoce,ali ne kao na modelu iz kog je set,zvucace losije... Vrlo je ozbiljna sprava,osetljivija na parametre,efekti bolje rade,realnije, eq takodje... Svasta nesto tu ima... Imam ovu klavijaturu vec mesec dana i mnoge stvari su povrsno predstavljene,i reklamirane stvari koje su generalno totalno nebitne,kao kad ciga prodaje secka za kupus,a ovoga puta je Korg mnogo vise radio "iznutra",i to se tek cuje -vidi kad imate tu klavijaturu i radite sa njom
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije