Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2016, 03:32   #511
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 03:36   #512
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije nego legnem u krevet.

@Sky Net
Čitajući tvoj zadnje postove, sasvim je jasno zašto imaš problema s radom na Tyros5. Razlog je jednostavan, nedostaju ti osnovna znanja. Vrtiš se u krug ponavljajući istu radnju više puta( mislim na upisivanje materijala) i naravno da će onda ovih 20 minuta biti iritirajuće. Na kraju opet nisi zadovoljan, a kako bi i bio kada koristiš samo mali dio od onoga što ti se pruža.

Iz tvog pisanja je potpuno jasno da uspoređuješ edit semplova unutar klavijature sa obradom istih u YEM aplikaciji. Editor samplova u klavijaturi ima samo par bazičnih funkcija i u odnosu na mogućnosti rada s YEM-om je osakaćen do te mjere da mi je potpuno jasno zašto ne možeš postići željeni rezultat. Usporediti editor u klavijaturi s YEM sample editorom je isto kao da upoređuješ gledanje 3d filma na mobitelu i u velikom kinu.

Da si barem jednom pokušao unijeti set bubnja direktno u Tyros3 kao što tvrdiš da jesi, onda bi znao da je taj unos mnogo sporiji i nepregledniji nego u YEM-u. I ne samo to, tada bi znao da u klavijaturi ne možeš slagati više od jednog layera po elementu i da ti uz to nedostaje barem 90% funkcija koje se pružaju u YEM-u.

Ne bih više ništa dodao niti mi se da detaljno argumentirati moj stav. Za one koji poznaju kako se radi s YEM-om biti će sve jasno, a onim drugima prepuštam da se i dalje dive u vlastitom (ne)znanju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 03:48   #513
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

cek cek casper, jel sam nesto propustio. ili - znaci u YEM-u se moze svaki element bubnja posebno obradjivati sa eq? a ne samo generalni eq za celu drum traku?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 04:17   #514
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to znam i ja koji Tyrosa znam jedva upaliti i na kojem sam odsvirao 1 (jednu) svirku. Premda maltretiranja nekog sempla sa eq je vise znak neceg drugog al ... nema veze.
Yamaha je registrovala nekakav patent za ritam paterne gdje bi dolazilo do blagih iskakanja sto bi trebalo imitairati ljudski faktor. Siguran sam kad bi to ubacili u aranzer da bi mnogi stavili to na deset i kad bi bubnjevi poceli ispadati iz ritma, psovali bi Yamahu i njihovu ritam masinu
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 04:20   #515
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto nas cjenjeni Casper mene i dalje smatra idiotom koji je pao s Marsa, ili jos neke dalje planete, da pokazem ovako.


Opcije unutar, u ovom slucaju kick-a. Postoji SVE osim EQ, koji je u produkciji, live mixu, mozda i najbitnija alatka. EQ postoji - u dva pojasa pod stavkom common, znaci generalni eq tog drum seta.
@casper Odlicno znam da na T3 nije mogao da se slozi multisample u klavijaturi. To i ptice na grani znaju. Ali zato, slice-ovan sempl perkusija cu ja sloziti u T3 malo sporije od necijeg paljenja YEM-a.Ja ne sporim tvoje znanje, ja ne sumnjam da ovdje dijelis svoje znanje maksimalno i pomazes clanovima - to ti ne daje za pravo da nekoga podcjenjujes i smatras idiotom.
''Iz tvog pisanja je potpuno jasno da uspoređuješ edit semplova unutar klavijature sa obradom istih u YEM aplikaciji''. Ne uporedjujem ja nista - to je bilo ''sakato'' u klavijaturi, to je sakato i u YEM-u, uz dodatak da u YEM-u sada moze da se slozi multi-layer. Za mene, taj multi-layer bez dobre tonske obrade ne znaci nista. Sad smo valjda nacisto.

Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 04:52   #516
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

NE vezano za tyros, Rudi kako mozes reci da je obrada EQ-om nekog sempla, maltretiranje i nepotrebna? ocigledno se materijom ne bavis dovoljno ili se nisi nikad bavio, s obzirom da kazes da Tyrosa jedva znas upaliti, vec samo volis napisati nesto, a da si nekad probao da obradis neki sempl EQ-om, bilo u klavijaturi ili u Cubase ili Sound Forge, gde ja uglavnom radim, video bi kakve rezultate mozes da dobijes,uz malo truda a naravno, ko ne zna ili pretera, mozes nesto i da unistis...ali mislim sam tvoj komentar je i naravno to bi po samoj tvojoj konstataciji znacilo da je EQ u klavijaturi suvisna stvar, vec di bi svi trebali da imamo vrhunske semplove, iliti malog Kemisa u klavijaturi, pa ti onda naravno eq ne treba? al zamisli, cak i Kemis se na mixeru steluje ja se izvinjavam ako sam malo preterao, ali za ovakve komentare, stvarno imam zutu minutu...pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 05:10   #517
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Milan$,
slobodno ti komentarisi, nemam problem s tim Cak i kad proglasimo Yamahu za najgori aranzer, nemam problem s tim. EQ sam vidio da mnogi muzicari postave u obliku slova "u" pa i ja tako, nema tu neke nauke ... i ne nerviraj se i ne izvinjavaj se
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 05:20   #518
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako nisi skontao, a i pisalo je, ovo je bilo vezano za samu tvoju konstataciju o nepotrebnosti EQ kod obrade sempla, i da je to maltretiranje, a bilo to kod korga, yamahe, cubase ili bilo gde u muzickom svetu gde je EQ sama osnova svega, nesto na necemu citava muzicka produkcija pociva,tako da sam komentar je banalnost...Takodje se dalo zakljuciti i zasto si to napisao, onda bi po tebi bilo u redu ako yamaha nema EQ, zar ne? Al evo prosla me zuta minuta, sad sam ok tako da sry,al morao sam
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 05:27   #519
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... ma vidi se da si poznavaoc materije i ne izvinjavaj se, nema potrebe. Meni je najveci problem sto kod analognog miksera lako namjestim eq na "u' ili "v" ali na digitalnom mi ide malo teze, pogotovo oni eq gdje imaju samo neki kruzici, tockici i brojevi Al na Tyrosu ima onaj prikaz sa trokutima pa se lakse moze pomjerati.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 05:33   #520
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Daleko sam od poznavaoca, al za tolko,znam Za tebe resenje - sto pre nabaviti doticni mixer Dynacord PS1202, on kod nasih muzikanata po defaultu ima eq postavljen i zacementiran na V, tako da problema vise nemoz imati i da hoces
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije