Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.04.2013, 21:23   #1
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Koji keytar, za kontrolisanje aranzera Wireless?

Postovanje svim clanovima i kolegama.
Ovih dana sam lagano usao u svet keytara, iliti mobilnog kontrolera, zbog prirode lokala u kome radim i efektivnijeg scenskog nastupa koji mi je potreban!
Kupio sam Roland Lucinu misleci da ce zadovoljiti moje potrebe, ali su se one u medjuvremenu povecale, pa bih sad zeleo da samo kontrolisem aranzer, sto je dosad morao da radi kolega dok se ja izivljavam napred
Opremio bih se ovim novim Widi-jem, to je wireless midi, i videh ovde u jednom postu da je gospodin Tranzit pominjao tu mogucnost.
Sada, moje konkretno pitanje je...koji bi mi kontroler najvise odgovarao, jer pre svega Lucinine boje jesu dobre ali ne za sve sto mi treba, tako da bih nnju izbacio iz price, tojest vratio je Thomann-u, i uzeo sebi neki kontroler kojim bih mogao menjati performance na Korgu PA3X, preko wireless midija, i naravno kontrolisati levom rukom harmoniju, znaci prakticno upravljati sam.
Zamolio bih kolege koje su imale prakticna iskustva da mi iznesu svoje misljenje, naravno ako je Tranzit tu ne bi bilo lose posto on sigurno zna
Ima nekih opcija kao ovaj novi Alesis Vortex, ili tako nesto....posto nazalost Lucina jeste lepa na oko i upotrebljiva koliko toliko, ali nemam nikakve programibilne tastere na njoj za program change tojest menjanje boja, ili sta mi je sve vec potrebno od kontrolera za ovo sto sam naveo...
Hvala unapred na iskusnim odgovorima
Dodato:
I da, zaboravih....ako je ikako moguce neki expression ili volume kontrol za solo,da postoji na tom keytaru, nisam nikad koristio ni obicnu master klavijaturu, tako da nisam upucen da li je moguce preko midija kontrolisati volume....i da li ce raditi Widi W8 zakacen na keytar, a sa druge strane Widi XU - Usb midi stick, ukljucen u PA3X...da li cu dobiti taj cuveni wireless midi, mislim brine me da li ce PA3X preponati ovaj Widi stick....ne mogu nigde da nadjem info o tome...Hvala jos jednom!

Promijenjeno od markomuzicar (10.04.2013 u 21:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 01:08   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo kompleksno pitanje. Ubjedljivo najbolji Keytar kada je u pitanju midi kontrola eksternih uredjaja je vjerovao ili ne, neki od Rolandovih V-Accordion modela. Naravno da te harmonike nisu klasicni Keytar instrumenti i da to ne odgovara svakome jer ljudi jednostavno ne sviraju harmoniku ali je to nepobitna cinjenica. Pogotovo kada se radi o harmoniji koju treba da svira aranzer kojeg upravljas. Bass strana harmonike raspolaze svim potrebnim alatom za to.

Medjutim, da se vratimo klasicnom Keytaru. To sto tebi treba, kratko i jasno, ne postoji i moralo bi da se napravi, odnosno da se neki od postojecih Keytarova modifikuje tako da ti pruzi sav komfor koji ti treba (a treba ti dosta). Uzgred, da ne zaboravim, posto i sam dosta dugo koristim Widi X8 i o njemu imam najvise moguce misljenje i to tako, da za mene, on nema alternativu, preporucujem ti ga bez ikakvih eventualnih opcija. Njega mozes da upotrijebis za to sto zelis i to, ako se radi o upravljanju nekog hardver muzickog instrumenta, onda ti trebaju dva takva Widi X8 (njihov domet bez smetnji, je zaista preko 80 metara). Ukoliko Keytarom upravljas softver instrumente na Audio PCu, onda ti je dovoljan jedan Widi X8 a za PC ti treba Widi XU. Da odgovorim i na pitanje o Volume kontroli putem midija, naravno da mozes, to je jedna od osnovnih funkcija, obicni CC#07 a moze i CC#11 (Expression).

Summa summarum, ni Alesis Vortex, niti bilo koji drugi Keytar ne moze da uradi to sto ti trebas ali se i Alesis Vortex i bilo koji drugi Keytar, koji tebi odgovara (klavijatura, tezina, ergonomija...), moze modifikovati i opremiti tako da ni sanjati nisi u stanju sta bi takav jedan kontroler mogao da uradi. Dajem ti ove informacije o modifikaciji jer Trans Audio radi i najkompleksnije modifikacije masterkeyboarda i ostalih midi kontrolera, pa sada znas i kome mozes da se obratis ako ne nadjes bolje rjesenje (kojeg u sustini prakticno i nema).

Nisi napisao koji aranzer bi da kontrolises Keytarom, da li bi to ostao Korg PA3X ili... jer to je veoma bitna cinjenica koja moze da donese izvjesna ogranicenja.

Promijenjeno od tranzit (11.04.2013 u 01:10 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 14:19   #3
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa ostao bih na Korgu PA3x, dok ne cujem i vidim u praksi vas Trans Audio, koji ce posle ovog aranzera izgleda biti jedini normalan izbor....sto se kontrolera tice, naravno da bi v accordion bio pravi izbor, ali meni harmonika ne vrsi posao u mojoj prici....modifikacija bi trebala da se odnosi pre svega na levu stranu, da bih mogao nekako da kontrolisem harmoniju a bez da prebacujem levu ruku napred na klavijaturu keytar-a.
I trebalo bi mi resenje za menjanje ritmova, naprimer poredjanih desetak i slobodan izbor sa keytara,ako je moguce i tempo change, ako ne ne mora, i isto toliko boja koje mogu da pozovem bez da prilazim uz PA3!
Volume ste mi rekli da moze, i eto to je to, sto se mojih zelja tice!
Znaci ipak 2 Widi W8 za ovu postavku!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 15:29   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, mora biti 2 x Widi X8 jer se radi o dva hardver uredjaja. Korg PA3X nema mogucnost instalacije (ne prepoznaje) Widi XU.

Sve sto si nabrojao je izvodljivo, pozivanje sounda, ritmova, promjena tempa, pa cak i to mijenjanje harmonije lijevom rukom, bez da je moras spustati naprijed na klavijaturu. Morao bih jedino jos da znam, koji bi Keytar trebalo modifikovati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2013, 06:38   #5
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa neka zlatna sredina naravno sto jeftinija varijanta, jer ipak necu to da koristim stalno, ali i da vama bude lakse za modifikovati....Od novih vidim samo Alesisov model, od starijih Roland AX7....pa ako i vi imate neku ideju za neki model koji bi bio zgodan, vi recite....Samo me najvise brine ta harmonija levom rukom, ajde ovo sve drugo ce ici, ali ne znam da li staviti basove ili dirke sa leve strane....kako ste zamislili to...ni sam ne znam sta bi bolje bilo kad vec ne postoji tako nesto
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2013, 11:19   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... taman posla stavljati basove ili dirke... ima daleko pametnijih metoda a i svrsishodnijih. Ljudi su to odavno smislili, samo treba znati na pravi nacin iskoristiti. Ostavi mi par dana da pogledam sta bi od aktuelnih Keytarova bilo ineteresantno, pa cu se javiti da to rijesimo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 02:04   #7
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vazi pozdrav!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 18:53   #8
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja bas razmisljam da uzmem Roland Lucina u kombinaciji sa korg M3 i naravno CEM Widi opremom.
Nadam se da mogu na rolandu preko brojeva da menjam boje na M3??


Izvinjavam se viim da je u pitanju Arenzer i Keytar ... sorry!

Promijenjeno od bojanzivkovic (17.04.2013 u 18:56 sati)
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:03   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lucina je malo hendikepirana u tom pogledu. Daleko bolji izbor bi bio na primjer, Korg RK-100 ili Yamaha SHS-10.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 03:46   #10
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam vratio moju Lucinu...lepa je to igrackica ali samo to...
Nema mogucnosta assignable tastera za menjanje boja na nekoj fixnoj klavijaturi na bini, a njene boje, pa za narodnjacku svirku koju ja radim mahom...deprimirajuce.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije