Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Efekti

Efekti Izmenite stari, mnoton, zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.12.2011, 22:05   #11
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad god radim na sistemu koji ima takav neki uredjaj, prvo sto uradim je da ga iskljucim.
Ovi uredjaji su namenjeni da malom sistemu daju dopunski dojam da je veliki.
Ko sto znamo u kanister od 20 litra nemoze da stane 25 litra benzina, tako i mali sistem nemoze da zvuci kao veliki.
Bice sad tu raznih komentara na moje vidjenje stvari, ali taj uredjaj radi kao loudnes dugme na kucnom hifi uredjaju. Dakle nabije baseve, pojaca visoke i ubije time srednje tonove. Dakle ubije vokal.
Stim sto kod kucnih uredjaja kad pojacalo dostigne 50% snage ovaj efekat se linearno smanjuje, dok to nije slucaj sa maksimajzerom. I onda crkli basevi.
E crkli jebi ga.

Vi kako vama odgovara, ali to je sprava koja za mene ne postoji i nikad je ne bih upotrebio.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2011, 01:22   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

@tranzit

Da li ova stvarka pije vode ako se radi većem sistemu, tj. veći broj subwoofera i kutija, bilo aktivnih, bilo pasivnih, da li se može koristiti, i da li pije vode na line array sistemima?
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2011, 03:35   #13
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od harepa50 Pokaži Post
@tranzit

Da li ova stvarka pije vode ako se radi većem sistemu, tj. veći broj subwoofera i kutija, bilo aktivnih, bilo pasivnih, da li se može koristiti, i da li pije vode na line array sistemima?

NE!
Dodato:

Evo sta ljudi misle o tim spravicama.

I moderatori prestanite sa brisanjem korisnih linkova od kojih ljudi mogu nesto i da nauce!

Promijenjeno od Dell (18.12.2011 u 05:02 sati) Razlog: Obrisan link
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2011, 05:05   #14
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post

I moderatori prestanite sa brisanjem korisnih linkova od kojih ljudi mogu nesto i da nauce!

Hvala vam na savjetu i rado cemo ga uzeti u obzir kada platite za reklamu tih istih sajtova, tada vam sigurno necemo stvarati neugodnosti radi linkovanja
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2011, 00:53   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@MarjanMilosevic
Kolega, a da ti ipak malo proucis to sve, pa onda da to sve detaljno i isprobas, a tek onda da dajes komentare. Leveler nema nikakve veze sa "loudnes dugmetom" na HiFi sistemima jer se ovdje radi o profesionalnim uredajima koji signal "posmatraju" daleko preciznije a kompresiju i auto make up vrse na bazi vrlo detaljne multiband analize. Nemoj da zbunjujes ljude totalno proizvoljnim tvrdnjama koje nemaju blage veze sa istinom. Nikakvi zvucnici nece stradati, naprotiv bice potpuno zasticeni vrlo brzim limiterom koji je sastavni dio svakog levelera. Svaki i malo ozbiljniji sistem na zapadu ne prolazi bez jednog levelera a oni slozeniji sa vise grupa ili monitorskih puteva i po nekoliko komada. Stojim iza svega sto sam naveo a kome to bas tako ne bude radilo kao sto sam opisao slobodno moze da mi se obrati, ja mu odmah odkupljujem taj uredjaj koji je na osnovu mojih postova nabavio.


@harepa50
Ta stvarka Harise pije uvijek vode i uopste nije vazno o kakvim se sistemima radi. Procitaj jos jednom moje postove vezane za ovo i bice ti jasno zbog cega je to tako. Potrazi i ozbiljne recenzije ovih uredjaja po internetu, siguran sam da nijedna ta recenzija nece nista drugo napisati nego sto sam ja uradio u ovim mojim postovima. Leveler jednostavno iskoristava slobodan headroom (neiskoristen prostor nastao razlikom izmedju levela Peakova i RMSa) i time, bez obzira o kakvim se zvucnim kutijama radi, tjera ih da daju od sebe maksimum, kako od kutija, tako i od pojacala. Ponavljam, bez i najmanje opasnosti da bilo sta od toga bude osteceno, naravno pod predpostavkom pravilne upotrebe a ta upotreba je do krajnosti jednostavna.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Kad god radim na sistemu koji ima takav neki uredjaj, prvo sto uradim je da ga iskljucim.
Sto li to ti strucnjaci koji prave te sisteme ugradjuju i levelere u njih ? Cudo majku mu, da ljudi bacaju pare na to i prave sebi nepotreban posao a to je toliko suvisno kao sto pises. Jos vece cudo, sto se uopste prave ti leveleri, kad je to tako smece i kad zbog njih crkavaju i zvucnici, pa onda povrh svega, poneki kostaju silne pare. Stvarno ima zaludnih proizvodjaca, pa ne znaju sta ce od sebe... pa daj da pravimo leveler, nek ljudima crkavaju sistemi. A najgori je onaj TC Electronics. Oni Boga ti, napravili onaj LM2 pa uzese ljudima silne pare (cijena 1700 Eura)... a ni za sta. Sram da ih bude. Je l' da, da je totalno nelogicno to sto pises. To sto ti iskljucujes leveler jer najvjerovatnije ne znas da ga upotrijebis, to jos uvijek ne znaci da taj uredjaj ne valja ili da je nepotreban il' da ne cuje zlo, jos i poguban za zvucnike.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Ko sto znamo u kanister od 20 litra nemoze da stane 25 litra benzina
A k'o sto znamo, kad se u kanisteru nakupi mulj i smece na dnu, naravno da ne moze da primi 20 litara benzina nego recimo 15 ali kad to smece izbacimo i ocistimo taj kanister kako treba... e onda on primi svih 20 litara. Totalno si pogresno razumio princip rada levelera.

Promijenjeno od tranzit (19.12.2011 u 01:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Burli (20.12.2011), harepa50 (20.12.2011)
Star 20.12.2011, 02:21   #16
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bilo kako bilo, ovih dana mi stiže leveler pa ću biti slobodan da tražim savjet oko povezivanja i podešavanja istog!?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2011, 02:23   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo se javi, nece biti problema i... imaj na umu, manje je vise. Koji leveler si narucio?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2011, 02:56   #18
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ovaj za široke narodne mase, Behringer DSP1424, a hvala unaprijed na pomoći.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2011, 03:13   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad dobijes, javni ili ovdje ili na PP, svejedno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2011, 03:20   #20
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sprava stigla, pa ako može detaljnjije objašnjenje kako, šta, koliko i to za nekoga ko apsolutno nema nikakvog iskustva sa ovim ili sličnim uređajima?!
Još da napomenem da koristim Yamahu 03D digitalni mixer.

Hvala unaprijed
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije