Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2010, 18:18   #1
Sale-roland
Drugar foruma
 
Sale-roland's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 72
Downloads: 145
Uploads: 9
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa2x pro
Sale-roland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard NORD klavijature

Da li je neko svirao na njima,sta su te klavijature,klasicni sintisajzeri ili workstation-i?,po onom sto sam nasao na youtube,zvuci su bruka na njoj



Nord Electro 3 Product Walkthru pt. 2
You need to upgrade your Flash Player




A vidim da ih ljudi i kod nas sviraju
Sale-roland je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2010, 21:03   #2
daca91
Vredan član društva
 
daca91's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2009
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 144
Downloads: 800
Uploads: 18
Rekao HVALA: 45
Zahvalili mu 78 puta u 52 Postova
Instrumenti: Klavijature
daca91 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
daca91 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Gledao sam i ja ovo na You tube-u.... Ali se nisam susretao sa njima..... Na snimcima zvuce dobro...
__________________
daca91 je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2010, 20:29   #3
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nord se vidi na svim binama, ovde ih svaki poznatiji klavijaturista ima u setu; lako se i prepoznaju, svi modeli su crvene boje pa su prepoznatljivi iz daljine.
Ono sto nasi dole obicno ne znaju je da svi modeli imaju RAM i to cini mi se FLASH RAM, onaj sto ostaje kad se klavijatura iskljuci. Posebno je dobro kod Nord Wave na kojem moze da se sempl provlaci kroz sve filtere itd a sve kontrole imas vec na ploci, da bi mjenjao zvuk ne moras da se patis po sub-menijima i da prozivas parametre po display-u. Uhvatis dugme, vrtis, ides dalje.... a cini mi se da ima oko 180 MB flash rama unutra; mozes prebaciti sve semplove od Korga, Yamahe itd
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2010, 14:07   #4
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ponajprije, Nord proizvodi instrumente za određenu namjenu. To nije workstation. Znači, nedostaje mu veliki raspon različitih zvukova (tzv. boja) i jako je ograničen u smislu miješanja tih zvukova kao kombinacije.
To su instrumenti više namijenjeni za sviranje klavira, akustičnih i električnih, hamond organa i nekih sintetičkih zvukova.
Dakle, to nije nikako zamjena za workstation tipove klavijatura kao što je M3, Motif ili Triton, Fantom i slično.
To je specijalizirani instrument kao stage piano.
Sposobnost provlačenja semplova kroz filtre nije nikakva posebnost. To mogu apsolutno sve klavijature koje imaju ugrađene semplere.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2010, 17:31   #5
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se, ali s obzirom na pocetno pitanje iz kojeg se moze zakljuciti da kolege ne raspolazu nikakvim informacijama o Nordu, smatrao sam da je koristan svaki podatak pa nisam detaljisao. Dosta nasih klavijaturista ne poznaje Nord a veliki broj i onih koji poznaje Nord nema pojma da skoro svi modeli imaju RAM!
Dakle mogu ubacivati i semplove koje lokalno koriste. Bas sam juce vidio da je neko na forumu ubacio neke narodnjacke semplove u Nord Wave.
I kad sam rekao da moze da provlaci semplove kroz filtere mislio sam vise da naglasim razlku Wave-a u odnosu na Electro, jer mislim da Electro nema takve mogucnosti obrade iako takodje ima RAM. Osim toga naglasio sam podatak da za sve kontrole imas namjenski pot ili dugme na ploci, kao kod starih analog ili nekih novih virtuel-analog syntova - za razliku od vecine workstationa koji obicno imaju samo par potova kojima mozes dodijeliti funkcije. To je bio detalj koji sam htio da naglasim, sorry ako sam bio nejasan.
Tacno da nisu zamjena za aktuelne workstation-e . Vise su za muzicare koji tacno znaju koje zvukove zele a RAM je jedan zgodan dodatak da se ne moraju odreci neke harmonike ne svom stage-pianu ili virtuelcu.
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2010, 17:37   #6
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po onom sto sam cuo od tih narodnih boja koje je neko izbacio prije neki dan,zvuce lose totalno.Bolje Korg Le ili TR izbacuje boje ako je na onom snimku izvucen maksimum naravno.To su posebne klavijture sa posebnim potrebama.Uvijek bih ga uvrstio medju top stage piano ali kao workstation NE.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2010, 18:12   #7
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa svi ponavljamo da NISU zamjena za neki "ROMPLER" , odnosno workstation, vec specijalizirane klavijature. RAM je tu da ubacis samplove zvukova koji ti nedostaju > ne znam sta je taj kolega ubacio unutra, znam samo da na njihovom fabrickom sajtu ima milion dobrih profi zvukova koje skidas besplatno ! E sad sigurno nema Dallape i zurle, sta mozemo sto ih to ne interesuje za globalno trziste... to se valjda treba kod nas semplovati ili prebaciti sa nekog syntha za koji vec postoji dobar sempl. Znam da se vrlo lako prebacije iz drugih formata u njega. Bas bi bilo interesantno da neko prebaci sempl koji mu radi u nekoj klavijaturi na Wave ili Electro ili Stage pa da javi kako mu radi u A/B poredjenju sa originalnom klavijaturom. I zgodno im je sto ne moras da ucitavas zvukove svaki put jer se ne gube kad ih iskljucis...
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2010, 20:47   #8
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rijec je i bila o narodnom bojama u toj temi.Harmonike,buzuki,zujalice.Zvuce po meni veoma lose,siromasno.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2010, 01:50   #9
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam prilike da ga cujem uzivo...Piano,El.piano i Rhodes ne da su dobri, rekao bih savrseni!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2010, 02:13   #10
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tri akustična granda (dva Yamaha * C7s i jedan Steinway * D) i dva električna granda.
Električni klaviri: Mk I, Mk II i Mk V. Velik Wurlitzer * A200 je naravno prisutan, kao što je i moćni Clavinet * D6. Clavinet uključuje i Harpsichorde.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije