Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.09.2012, 01:01   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da... i nemoj da sumnjas ni sekunde. Kontakt razumije iskljucivo Program Change jer on nema mogucnost da sound programima dodijeli Bank komandu, odnosno mjesto u "tabeli" po midi Bankovima. Naravno da se moze uz dobar midi procesor napraviti kompleksni routing koji ce primljene Bank Change komande preinaciti u promjenu midi porta i tako ih poslati na Kontakt koji ce onda pozivati sound programe sa odgovarajucih midi portova ali sam Kontakt ne operise sa Bank Change. Da ne bude nesporazuma, CC#0 i CC#32 se mogu dodijeliti kao i bilo koji drugi midi controller za komandovanje bilo cime u okviru sound programa Kontakta (Volume, Pan, Filteri, Envelope, Effects... itd) ali ne vrse svoju osnovnu funkciju po GM/GM2/GS/XG standardu, to jest pozivanje razlicitih midi Bankova. Od kvalitetnih softver samplera, Bank Change midi komande razumiju Independance i Emulator X/Proteus X, ostali su priglupi sto se ovoga tice.

Promijenjeno od tranzit (27.09.2012 u 01:03 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:18   #12
ado_rado
Početnik forumacije!
 
ado_rado's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.02.2012
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
ado_rado ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tranzit izvini sto upadam u ovu vasu pricu ali me zanima slijedece!
Imam dvije solo klavijature inace sam solista dugo gidina.
Korg Tr i Yamaha V50. E sada me zanima taj sto ste spomenuli kontakt5 program dali ga ja mogu koristiti na Laptopu ili Racunaru kao Aranzer klavijaturu? Recimo da ga spojim sa Korgom Tr ili V50 pa da na klavijaturi mijenjam akorde ili to nije moguce?
Pitam jer mi za studija treba bubanj na kojem mogu da radim prelaze jer sviram matrice za ove fajlase!
Sada trenutno uzimam od Midi fajla bubanj a ostalo sve uradim na Tr-u.
Ili ako imas neki program za studija da mi kazes u koji mogu da ubacivam neke ritmove od setova primjer semplovano od pa 800ili recimo pax serije.
Mozda vam ovo zvuci ludo ne ostvarivo ali samo pitam jer se slabo razumijem oko ovih stvari sto se tice komunikacije racunara i klavijature.
Trenutno radim na programu Acid Pro6.0.

Unaprijed se zahvaljujem.

Promijenjeno od ado_rado (27.09.2012 u 01:20 sati)
ado_rado je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:24   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ado, to uopste nije nimalo glupo sto pitas, a da je to tako, potvrdice i tema u kojoj se pise o Trans Audio sistemu koji uskoro treba da se pojavi na trzistu i to bas ovdje na yu-midi forumu u online shopu. Radi se upravo o necemu sto ce zadovoljiti sve tvoje potrebe o kojima pises.

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz27cWYvAyO

Promijenjeno od tranzit (27.09.2012 u 01:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
ado_rado (27.09.2012)
Star 27.09.2012, 01:36   #14
ado_rado
Početnik forumacije!
 
ado_rado's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.02.2012
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
ado_rado ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brate hvala ti puno na ovoj informaciji!
ado_rado je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:38   #15
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E, al opet razume komandu , samo sto se ne moze primeniti u pravom smislu. Bas sam pre par meseci cackao sa CC0 i CC32 i video sam negde da moze, i danas sam bas to isprobao. Funkcionise u okviru jednog instrumenta, tacnije na aktiviranje grupa, sto dovodi do daljeg da se u okviru jednog instrumenta moze napraviti citava banka, zar ne?
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:57   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... Marko ti bas volis da eksperimentises. Naravno da moze, sto sam i napisao u proslom postu, da CC#0 i CC#32 Kontakt u okviru sound programa moze adresirati na kontrolu bilo cega pa samim tim i izbora grupe. Medjutim, to ne znaci da Kontakt razumije te kontrole kao Bank Change kako su definisane po GM protokolu. To sto se ti igras sa tim je fino i pozitivno ali za realnu upotrebu to nece piti vode jer je fizicki i tehnicki (prema specifikacijama) u Kontaktu neostvarivo spakovati recimo 300 ili 400 instrumenata u jedan sound program a sa svim onim (scripte) sto oni mogu imati kao pojedinacni programi. Postoji daleeeeeeko elegantniji nacin za promjenu Bankova i to bas onako kako je to po GM protokolu propisano pa nije nikakav problem imati na jacim sistemima 1000 ili 2000 instrumenata koji se iz Kontakta pozivaju na sasvim normalan nacin to jest, Bank Change i Program Change komandama (MSB; LSB; Program Change).
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije