Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2010, 14:58   #1
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dilema: Motif vs. Triton vs. Fantom-best buy

Pozdrav cenjenom auditorijumu!

Krenuo sam u "merkanje" šta da kupim, a da bude najracionalnije rešenje. Znači - "best buy", u odnosu na cena-kvalitet.
Yamaha Motif (usput me interesuje mišljenje o nekoga ko je probao sa sređenim bojama ES i ES, kolika je zvučna razlika),
Roland Fantom. Nisam je nikad slušao uživo, niti probao. Jedino na tv-u.
Korg Triton; LE ili TR? Koja je bitna razlika?
Kada bih se bavio samo interpretacijom pop-rok muzike, Korg ne bih ni pomenuo. Ali, pošto je pretežno zastupljena narodna muzika, to menja stvar. Znači potrebna mi je, ipak, klavijatura na kojoj ne bih dobijao grčeve u prstima pri pokušaju da napravim triler ili ukras. A, na kojoj bih mogao najnormalnije da odsviram klavirske fraze.
Znači, potrebna mi je pouzdana (softverski i hardverski) klavijatura, sa jasnim, konkretnim semplovima živih instrumenata. Triton LE sam probao. U odnosu na X5D, je zverka, ali se nisam fascinirao. Terce su ok.
Kakva je situacija na tržištu za kupovinu gotovih setova boja za fantom i motif.
Svestan sam da je Triton LE najjeftinije rešenje. Ali, da li vredi dati još nešto para preko za motif ili fantom?
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 15:13   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo si dao uopsteno pitanje, pogotovo zbog cena... Motif i Fantom nisu "nesto" vec vise od duplo skuplji od ova dva Korga! Motif ES je mocna sprava i zvuci isto tako, naravno zavisi od toga kako ga sam sredis, trenutno imam sedmicu u posedu i planiram da ga kupim... Sto se tice trilerisanja, to je stvar ukusa, ako volis meke dirke ne uzimaj verziju od 76 dirki i to je to. Meni licno najvise odgovaraju dirke na Fantomu g6...
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 19:39   #3
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma, u redu, znam da je približno dupla razlika u ceni.
Kakve dirke volim, i to mi je nebitno, jer ja moram da tražim dirke koje više odgovaraju interpretaciji folk muzike, što bliže harmonici. Naravno, da nemam velikih (dinamičkih) ograničenja pri sviranju klavirskih deonica.
Vrlo mi je bitna i softverska pouzdanost, koliko često je moguće raditi update same sprave, ima li bilo kakvih "bagova", ... Gde bih eventualno mogao da učitam neke glomaznije i kvalitetnije semplove (recimo nešto od VST instrumenata), a da se klavijatura ne ponaša kao "tegljač" prilikom učitavanja, već da ih istovremeno pozove.
Hardverski... Imao sam ranije loših iskustava sa nekim klavijaturama po pitanju čestih kvarova komandnih tastera i mikroprekidača. Potrebno mi je da ne moram da vodim evidenciju koliko sam puta koji taster uključio ili isključio u toku celodnevnog nastupa. Podrazumevam, naravno, neki redovan servis nakon određenog (velikog!) broja radnih sati.
u stalnom sam manjku sa vemenom i nisam u situaciji da provodim dan-noć praveći adekvatnu boju i terce. Znam da za Triton-a ima more solo boja na tržištu, terci... Motif i Fantom, što se toga tiče, nisu u toj meri zastupljeni sa ponudom urađenih "ključ u ruke" boja. Treba li to da mi bude presudno?
Sad sam možda predetaljan...
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 19:47   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Dosta imaš pisanog materijala na Forumu,o Fantomu G posebno( da se X ne uvredi ,pretpostavljam da si pročitao...Yamaha i Roland su u ovoj opciji koju si pomenuo duplo skuplji a sigurno i toliko bolji od Korg-a (LE-TR),u svemu po malo,tonu,dirkama,kvalitetu izrade itd

Za Fantoma postoji gomila gotovog materijala tako da to ne bi trebalo da bude problem,Yamahu ne poznajem dovoljno i ništa ne tvrdim,ako si spreman da izdvojiš toliko novca uvek bi ti savetovao Fantoma G,mnogo je razloga,o tome čitaj na forumu...
  Reply With Quote
Star 29.07.2010, 20:22   #5
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@djlabomi
Kolega..ajde da i ja dodam malo senfa
Motif ES je starija generacija od XS koji je i bezobrazno skup ,ali mocna klavijatura sa svim dzidzimodzama koje mozes pozeleti...a bas to je cini komplikovanom i jedan je od razloga sto nije bas ,,odomacena,, kod nas a ne to sto nema materijala za njega kako neki tvrde. Druga stvar je sto ti treba puno vremena dok je skuzis zbog menü-a ...ja sam rodio mecku i odustao
XS sam zamenio za Fantoma G (moras obavezno da probas)Prvoklasni dizajn i kvalitetna izrada ,fantasticne dirke ogroman displej,pregledan sa prosirenjem RAM a (naci ces i ovde boje jer dosta kolega ,,vozi,,FG.)
Setovi tipa ,,kljuc u ruke,, zaboravi... ako kupujes nesto za yamahu na zvanicnom sajtu odrace ti kozu..znaci moras investirati malo vremena i sam sebi nastelovati po svom ukusu.
Za Korga ti ne mogu nista reci jer nije moj ,,slucaj,,
Ni sa jednom od ovih klavijatura neces lomiti prste kod trilera osim kod modela FG8 i Motif XS8 jer su klavirske (otezane ) dirke.

A medzu nama receno...ne poznajem nikoga da je platio za set za ove dve pomenute klavijature kuzis ??
Ovo je moje misljenje i nije ni toliko bitno.
Pozzz
gega je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 01:24   #6
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Vule i Gega!
Svačije mišljenje uvažavam i bitno mi je, aročito od ljudi koji su imali više nego dodirnih tačaka sa onim što me interesuje. Dakle, mnogo mi je bitan tvoj komentar!
Da rezimiram: Glas za Fantom G, je li tako?
Postoji li i neki konkretan, opipljiv argument u prilog tome? Neki link, mp3 primer i sl.?

Promijenjeno od djlabomi (30.07.2010 u 01:27 sati)
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 07:15   #7
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Ovo sto sam napisao je subjektivno i ne zelim da izazove polemiku.
Motif xs je inace vise studijska klavijatura.
ja sam Yamaha fan ali u ovom slucaju ide poen za Fantoma G (iznimka) Moze se kupiti polovan G6 za 1300-1400 E a G7 je uvek bio za1 do 2 stoje vise
Korgove ne poznajem toliko dobro da bi mogao komentarisati pa ih iz tog razloga ne pominjem ali su svakako dobre makine. Pozzzz

A ,,opipljive argumente,, ces naci na youtube sa jako dobrim primerima pa sam zakljuci.

Promijenjeno od gega (30.07.2010 u 07:19 sati)
gega je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 07:32   #8
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok. Mada je ne "tubetu" motif malo predstavljen. Više kao sprava za bas i ritam.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 12:13   #9
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa i to je neka pomoć,zar ne?

Sigurno postoji razlog zašto ima malo snimaka
  Reply With Quote
Star 30.07.2010, 14:28   #10
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako je G6 1300-1400 naravno polovan koliko je onda realna cena X6?
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije