Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2012, 01:41   #21
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

da pitam nesto u vezi ovoga....evo citajuci ovu temu,rekoh da eksperimentisem malo sa panoramama i stereo kanalom na mixeru...Elem uzeo sa jedan fabricki ritam sa pa2x,sa fabrickim drum kitom i svim fabrickim kontrama,znaci nista nisam cackao oko ritma...iz klavijature dva mono kabla iz L i R u jedan stereo kanal na mixeru...mixer
povezan na dve kutije...Rezultovalo je time,da mi se 2 kontre cuju samo na jednom zvucniku,od ukupno 4 kontre u ritmu, a druge 2 kontre samo na drugom zvucniku,ove druge dve se cuju ali nesto minimalno,kao u daljini,morate naculjiti uvo da ih cujete,slicno sa tomovima i hithetovima...isto tako dobos mi se na jednom zvucniku cuo dosta jace nego na drugom...generalno stekao sam utisak da jedan isti ritam zvuci dosta lepse na jednoj kutiji a na drugoj ne, zato sto se na jednoj kutiji cuje recimo glavna ritam gitara a na drugoj se cuje dosta tise, a cuje se jace neka druga kontra,koja nije toliko bitna kao glavna ritam gitara...E sad,ovo moze doci do izrazaja kad radite u nekom lokalu gde treba razbacati kutije da bi sve pokrili,a uglavnom je tako,pa je moje pitanje jel to tako treba da funkcionise panorama,i sta raditi u slucaju da,kao sto rekoh,moramo da razbacamo kutije na dve razlicite strane,iza nekih uglova i sl?
Na kraju sam ukljucio dva mono kabla iz klavijature L i R,ali u dva zasebna mono kanala na mixeru,i tada se na obe kutije culo sve isto,s tim sto na jednom kanalu dolazi do izrazaja dobos i kontre,a na drugom hi hat i cinele,pa sam tako i nastelovao kanale,i tako mi se cini je zvucalo na kraju najbolje,sve se cuje sto izlazi iz klajve na obe kutije...Sad recite vi meni kako je ispravno i najbolje podesiti sve ovo,oko panorame i stereo i mono kanala na mixeru? hvala i poz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 01:42   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo jednog primjera Drum Seta cije su udaraljke poredjane po gore opisanom nacinu:

DrumsTA.wav



@Milan$
Uvijek ali zapamti uvijek se zvucne kutije u bilo kakvom prostoru mogu postaviti tako da publika ima stereo sliku. Te "kontre" kod tebe su najvjerovatnije postavljene extremno desno ili lijevo pa se zato i cuje tako kako si opisao. Treba uvijek izbjegavati ta extremna podesavanja, to sam vec negdje gore naglasio.

Promijenjeno od tranzit (05.10.2012 u 01:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 02:20   #23
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovoru kolega tranzit,trudicu se da postujem ovo pravilo u buduce, do sada sam uglavnom radio na ovaj drugi nacin,sto sam opisao u mom prethodnom postu,2 mono kabla u 2 mono ulaza.....jos jedno pitanje samo...cesto idemo i po nekim klubovima i diskotekama gde imaju svoje ozvucenje....oni samo uzmu signal iz REC OUT sa naseg mixera da povezu na njihov razglas i to je to...e sad nikad se ne zna kako oni povezuju kutije na njihov glavni mixer....jednom sam video sledecu situaciju...iz mog mixera signal na njihov mixer(.tada sam imao suvi mixer)...iz njhovog powermixera, jedan izlaz samo za vufere drugi izlaz samo za satelite,to su uradili da bi iskoristili graficki EQ kao skretnicu,pa su na jednom izlazu "ubili" sve frekfencije sem "niskih" na grafickom EQ i tako napravili rez za binove,a na drugom izlazu ublili niske frekfencije na grafickom EQ,kako bi odrezali frekfencije za satelite...u tom slucaju nece biti stereo slike? tj. moje pitanje je,kada radimo u tako raznim lokalima,na tudjem ozvucenju,gde ne znam gde je sta kako povezano( kutije vuferi,skretnice,i ostala cuda) da li ipak praktikovati da radimo stereo??? hvala jos jednom unapred na odgovoru, dosta sam razmisljao ranije oko ovih panorama i stereo kanalia, pa da pitam sad bar sve sto me zanima, kad se vec pokrenula tema..I jos jedno pitanje...Nemam studijske monitore,mada planiram uskoro da nabavim par,pa zato sredjujem klavijauturu na ozvucenju...Ako hocu da radim stereo i sredjujem tako ritmove,uvek cu morati da imam obe kutije prikljucene na mixer??? hvala i pozdrav,izvinite na dosadi malo
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 02:32   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Insistiraj u tim klubovima gdje imaju svoje ozvucenje da vidis kako prikljucuju te izlaze sa tvog miksera. Ta nebuloza sa odsjecanjem niskih i visokih frekvencija je necuvena. To moze da uradi samo totalni diletant. Uvijek se treba truditi da se svira u stereo modusu. Preporucio bih ti da za svaki slucaj imas svoju skretnicu za takve izuzetne slucajeve gdje u objektu ona ne postoji. Bar skretnice nisu skupe. Sto se tice monitora, oni treba da budu ukljuceni konstantno dok god se radi na editovanju ritmova jer su oni garant za neizoblicenu zvucnu sliku. Ako na njima postignes da miks bude optimalan, na svakom PA ce on zvucati najbolje sto taj PA moze da pruzi, s tim da podesis graficki EQ odgovarajuce uslovima u kojima radis. Naravno da ti monitori treba da budu pristojnog kvaliteta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 03:16   #25
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala jos jednom i pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 08:22   #26
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta solo klavijaturista uzima kao centar? bubnjara ili mixer? recimo ako stojim na bini bubnjaru sa leve strane znaci li to da bi trebao da se panujem u levo?
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 13:04   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije obavezno ali je logicno jer publika te i vidi sa te strane bubnjara pa vizuelni efekat odgovara onom sto izlazi iz zvucnika.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Narodnjak300 (05.10.2012)
Star 05.10.2012, 14:22   #28
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tranzit jel ovo premijera bubnja sa Trans Audia Upecao sam?
Morison je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 14:49   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... jeste, to su ritam Drum trake jednog od Styleova sa Trans Audio aranzera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2012, 15:15   #30
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cekao sam na gotovs.Malo skrecem sa teme, ali fenomenalno zvuci, svaka cast.
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije