Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2012, 22:56   #1
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha PSR-S650 ili Roland GW8

Pozdrav svima,

Vec dugo pratim forum i mislim da se ovde skupljaju pravi muzicari i ljudi koji manje teoretisu, a vise rade... zato sam i odlucio da vam se obratim za savet.

Koja klavijatura je bolja kupovina S650 ili GW8. Obe su slicne cene (nove), GW8 dolazi sa V2 OS i "napunjen" nasim "potrepstinama", a yamaha dolazi sa USB Balkan/Celtic/Oriental/Latin.

Napominem da ne sviram u kafani, nego onako... za svoju dusu i prijatelje... rekreativno, sto bi se reklo, tako da ocekivanja od klavijature nisu prevelika, ali opet... nedoumica je djavolje igraliste .

Probao sam obe klavijature, dirka im je slicna (blagu prednost dajem rolandu), a zvuk je u domenu cene. Nisam bas previse kopao po opcijama, ne znam kako stoje sa portametom, user scale (yamaha valjda ima predefinisane), pravljenje boja i slicno...

Prepusticu vama da mi sugerisete nesto, jer se nalazim u nedoumici.

Pa50SD mi nije opcija jer koliko god popularan bio i sve to, ona dirka mi je odvratna.

Hvala vam unapred.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 23:41   #2
gogi22
Početnik forumacije!
 
gogi22's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2008
Mjesto: BRD
Postovi: 28
Downloads: 814
Uploads: 33
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: YAMAHA, KAWAI, KORG, CASIO
gogi22 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tendiram za PSR-S650 uz Balkan Expansion Pack. Mislim da je bolja sprava nego GW8
i ako GW8 ima polifoniju od 128 a PSR-S650 polifoniju od 64.

Akusticne boje kao npr. trube, gitare itd. imaju na PSR-S650 bolji autenticni zvuk
a pogotovo Balkan Set je odlicno izradjen.
Uz to ugradjena je i Mega Voice tehnologija (9 Mega Voices).

Ali stvar je do ukusa
gogi22 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogi22 za ovaj koristan post:
SubSonic (28.01.2012)
Star 28.01.2012, 00:31   #3
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Korg PA800 Naravno zezam se , al salu na starnu!

Po mom misljenju Roland mi izgleda vise ozbiljnijim. Nisam dobro upucen u taj roland, ali mislim da je po meni bolje!

Cuo sam Yamahu i dobro je odradjen taj balkan set, al nekako yamahu sam oduvijek smatrao igrackom naravno jedino me PSR1500 i dalje modeli iznenadili, a ostalo mi je bas low. Uglavnom ti najbolje znas kad sam odsviras i sam procijenis kako tebi vise odgovara klavijatura, vjeruj nije lahko slusati druga misljenja jer neko kaze ovo je bolje, a neko ovo tako da sam ostanes u problemu koju sad izabrat. Al eto neka jos iskusniji dadne prijedlog pa odluci. I sretno u odabiru, nadam se da neces pogrijesiti. Pozdrav!
edinzulic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio edinzulic za ovaj koristan post:
SubSonic (28.01.2012)
Star 28.01.2012, 03:06   #4
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam ljudi... ja nisam bas imao previse klavijatura u rukama, pa da imam predznanje i da mogu da uporedim. Sviracki su meni ove dve klavijature vrlo slicne (neke logike se ipak malo razlikuju). Roland mi se cini da je kvalitetnije sklopljen, ali koliko je to bitno za moj nivo eksploatacije...

Balkan set radi odlicno zaista (ali opet smesno u poredjenju sa Balkan setom na A2000 - koja je mnogo van mog budzeta).

Najgore mi je sto je nakon "probavanja" na uvo izgleda doslo vreme sednem i citam oba manuala i vidim sta koja klavijatura moze (nije mi mrsko, niti trazim da to neko uradi za mene, cak naprotiv ). Drugi problem je sto ja bas i nisam iskusan aranzerista, tako da se moram osloniti sa savete kolega... i bez obzira sto ce neko "naginjati" ka nekoj klavijaturi, ovde ljudi imaju dobre argumente i siguran sam da ce mi to pomoci.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 15:26   #5
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nek me neko ispravi ako griješim.
Yamaha psr s650 u odnosu na GW8 nema modulacijskog točkića, ne mogu se editovati boje, nema portamento, nema ulaz za ekspresionu pedalu, tipke su kvalitetne ali su ipak kvalitetnije na GW8.
Ono što ide u prilog yamahi je što se dobije već sređen balkan pack, te ima zvučnike.
Bez obzira na balkan pack, GW8 fabrički ima odlične samplove harmonike, i drugih instrumenata.
Pozdrav.
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
SubSonic (28.01.2012)
Star 28.01.2012, 19:30   #6
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo su cinjenice koje je naveo zukae ono sto me koleba. Cinjenica je da GW moze da zvuci fantasticno (imaju sjajni demoi ovde). Ovaj GW koji sam probao je bio sredjen za svirku (boje i stilovi) i stvarno je odlicno izlazi. Mozda malo tvrdje nego Yamaha. A opet Yamaha je novi model - sto moze, ali i ne mora da.bude prednost.
Postovano sa mobilnog uređaja
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2012, 14:43   #7
gogi22
Početnik forumacije!
 
gogi22's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2008
Mjesto: BRD
Postovi: 28
Downloads: 814
Uploads: 33
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: YAMAHA, KAWAI, KORG, CASIO
gogi22 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da istina je sto je kolega zukae naveo. PSR S-650 nema Sound Creator, tj. nemoze se editovati boje, nema modulacijskog točkića (ali ima tockic za pitch-Bend), nema portamento i nema ulaz za ekspresionu pedalu. To su mu velike mane, sto je Yamaha u tom segmentu napravila. Tko ne zeli takvu ogranicenost treba preci na
PSR S-710. A PSR A-2000 je instrument prve lige sa sasvim vecim mogucnostima, naravno i na odnosu na Balkan Expansion Pack. Al naravno to je i sasvim drugi segment.
gogi22 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2012, 20:17   #8
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nakon A-B testa odluka je pala na GW8E. Slicne su, samo je verzija 2 software-a ipak malo vise otvorila GW8 u odnosu na S650. Mozda gresim, ali effect sekcija je dosta bolja na GW, a editovanje zvuka je koliko-toliko moguce. Nasao sam ga povoljno i sad treba malo sacekati da stigne.

Necu vise da mislim da li sam pogresio ili nisam... radujem se novoj spravi i otkrivanju iste
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2012, 17:07   #9
nikolakostic
Drugar foruma
 
nikolakostic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2010
Postovi: 60
Downloads: 228
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
nikolakostic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sto se tice softwera ne znam koji je bolji ali roland svakako ima bolju dirku za nasu vrstu muzike.
nikolakostic je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 15:25   #10
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Men'se cini da ja nisam "prijavio" da je GW8 stigao. Eno ga na stolu... prvi utisci dobri, dirka odlicna u to para, na slusalice i monitore izlazi odlicno, na HiFi pojacalo onako (garantovano kinez ugurao u HiFi neki integrisani EQ ili neki booster koji se ne moze iskljuciti - a i zvucnici su garantovano ocajni).

Malo jeste komplikovano za pocetak, ali uz manual (koji je dosta siromasan) ce ici... ako ne, ima ovde dobrih ljudi. Ljubaznoscu prodavca sam dobio i gomilu "svega" na USB za GW, tako da imam od cega da pocnem.

Hvala svima na savetima i pomoci prilikom odabira.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije