Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2011, 22:18   #1
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Yamaha Tyros 3 ili Korg PA3X

zdravo kolege hocu da se podnovim , pa hocu da cujem vase mislenje . Znam da ce odma biti a y vakva onakva tema ali hocu striktno da znam dali da uzmem pa3x ili tyros 3 za nasu makedosku srpsku muziku
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre

Promijenjeno od Sejox (05.10.2011 u 22:47 sati) Razlog: Premjesteno iz Cekaonice.
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 22:41   #2
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koju god da uzmes neces pogresiti...Neznam sta si svirao do sada i na koju si firmu navikao
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 22:43   #3
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako tezis narodnjackoj svirci i pretezno semplovima onda kupi PA3x ako tezis klupskoj (zabavnjackom stilu) onda Tyros 3.
Ja sviram inace na Tyros 2,ali ruku na srce,ne moze trenutno da se nosi sa narodnjackim ritmovima i semplovima koji su vec upakovani u Korgove.

Pozdrav ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 22:53   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da ti kazem, da izjave tipa, ovaj je za narodnjake, a ovaj za zabavnjake nikako ne trebas uzimat u obzir. To su najveci nonsensi za koje svaki dan cujem, klavijatura ce zvucat onako kako je ti budes napakovao. Realno, za Tyrosa neces nac mnogo materijala, tako da ces morat sve sam pravit, ali kad napravis i malo se pomucis bices 100% zadovoljan, a za Korga imas materijal pri svakom kupljenom pakovanju pastete, ali jbg, kad to neko drugi pravi uvijek nesto fali. Moj glas ide za Tyros, jer po mom ukusu ima masniji zvuk.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 22:57   #5
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala kolega , inace svirao sam na yamahu psr 1100 pa korg pa80 pa pa500....) sad mora nesto ozbilnije , a da nije ketron audia 5
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 23:19   #6
Sipapa50sd
Početnik forumacije!
 
Sipapa50sd's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.03.2010
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 22
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA 50 SD
Sipapa50sd befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Teska odluka .... obje klavijature su prave masine... sada sto se kaze sve je to u 5 deka i nijanse odlucuju, to ti je kao da biras imedju Mercedesa i BMW-a pa ko sta voli... ovo sto kolega kaze da ces naci manje materijala za Yamahu to apsolutno stoji,ali i za Korg za koji ima toliko materijala nikad neces naci nesto da ti pase bas 100% prema nekim tvojim kriterijima,nego ces morati sam sebi skuckavati kako ti odgovara... Istina da nemam ni jednu od te dvije klavijature,ali sam imao par puta priliku svirati na obje i moj glas ide u blagu korist Yamahe...mada ti ces dati pare, mislim uredu je to sto se savjetujes sa kolegama sa foruma ali ti si taj koji daje pare i koji ce svirati na toj masini naredni period tako da nemoj da ti bude mjerilo glasova(postova) na forumu ko je za sta... jer to ti je onda ona stara balkanska fora normalno je da ce vecina(u vecini slucajeva) reci KORG isto kao sto bi svako rekao GOLF... eto toliko od mene pozdrav I javi nam na cemu je pala odluka kolega
Sipapa50sd je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 00:17   #7
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako Ti nije bitna cena,pa3x....zasto?zato sto je proglasen za trenutno najbolji aranzer na svetu, iznad I tyros 4!I ima mnogo vece mogucnosti od t3!

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 03:44   #8
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Usporedzenja ovakve vrste ...nista novo ....
Vi ste usporedili dva modela klavijature koje se razlikuju prvo po generaciji, po ceni,i tehnickim mogucnostima.
Tyros 3 se ne proizvodi kao sto znamo i model je star oko 4 godine...znaci na pijaci polovnih instrumenata je realna cena 1900-2000 Eura u zavisnosti od stanja i u kojem delu Evrope je kupujete.Sa osobinama ste upoznati pretpostavljam posto ste je izabrali kao jednog odfavorita.

Korg PA3X je najmladzi trenutno na trzistu i kao sto ste mogli da primetite i kosta od 3200 do 3500 Eura isto od zavisnosti gde je kupujete sa tom razlikom sto postoji u izvedbama PA3X i PA3X muzikant ( sa nemackim natpisima oko komandi).... sa touch displayom .... 61 i 76 dirki sto kod tyrosa nije slucaj. Prema tome je usporedba nerealna .
Sto se argumenata tice kao ,, za Yamahe nema materijala,,sa time se ne bih slozio....istina je da se ne dobija pri kupovbini svake pashtetesto kaze Dell ali lako se mozete snaci ako ste voljni da je sredite po svom ukusu. Ko svira na korgu sa fabrickim bojama i ritmovima??? veci deo se pakuje sa Rolanda. Ovaj najnoviji model Korgovog zmaja jos nije ,,skuzen sasvim,,na nasem podneblju jer je cena ubitacna za tezgarose a hobi muzikanata sa tako dubokim dzepom je veoma malo ....tako da ljudi pisu uglavnom ono sto su procitali u reklamama a ne svoja licna vidzenja i iskustvo sa tom spravom.
U svakom slucaju ako se odlucite za kupovinu jedne od navedenih branda/modela posle ovih klavijatura na kojima trenutno svirate biti velika razlika...da ne kazem svemirski brod
gega je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gega za ovaj koristan post:
MikiB (06.10.2011)
Star 06.10.2011, 08:48   #9
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gega druže,samo jedna mala digresija u vezi cjena.Tyros 3 je kod nas,u ex-Yu još uvjek 2200-2500 €,a koliko sam vidio,ni na ebay-u nije mnogo jeftiniji,ako je uopšte jeftiniji.Sve ostalošto si napisao potpisujem i ja.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 09:40   #10
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo kolega ja sam u ponedeljak uzeo Tyros 3.Do sad sam imao Pa1xpro.Sto se tice rukovanja na Tyrosu jeste komplikovaniji i tezi za rad od Korga,ali samo prva dva dana.On je komplikovan samo toliko vremena koliko ti treba da mu udjes u stos,e onda je druga prica.Ja sam do sad svirao Korga Pa80,Pa800 i Pa1xpro,za kog i dalje imam misljenje da je Fenomenalna sprava.A pa3x sam malo cackao u Sky,ali ja nisam kompaktibilan da ti kazem dali je takav ili takav kad ga nisam imao.Ali kolko vidim i cujem ovde,to je sprava vrh.Ja ti samo pisem o ovom Tyrosu da bi imao lakse uporedjenje.Evo ja naprimer do pre 3 dana nisam nikad u zivotu ruku stavio na Tyrosa(imao sam samo strsnu zelju da ga uzmem i uzeo ga na rizik)a danas vec imam napravljene 6 Reg,Banki,Editovao oko10 ritmova.Nije to nista posebno ali za pocetak je meni ovo odlicno da bi mogo da sviram.Dobro ja sam to sve postigao uz pomoc jednog coveka,necu da kazeo ko je!Ali evo reci cu..Gega.Sto se tice materijala ja sam dobio sa njom oko 150 ritmova,i sa time ima da sviram 2-3 godine pa da mi ne zafali nista...osim nekih namenskih za neke novitete koje traju 3-4 dana.Eto ti mala pomoc.Nekazem da je bolji od Pa3x(verovatno i nije,neznam ovo sam napisao de se nebi neko nasao uvredjen da s...m po pa3x,a on ga ustvari i nema),ali ti samo pomazem u izboru.Sve u svemu sta god da uzmes neces se pokajati.Moj glas ide za Tyrosa i za Pa3xpro.
Dodato:
olega gogi-japanac itekako moze da se tyros nosi sa korgo i semplovima za narodjake,samo treba da se radi na njemu.Evo ja imam ubacen JV set bubnjeva,zvuci isto ko na pa80.Nebitno kako izlaze semplovi...bitno je dali hoce covek sa masinom od 2000-3000 eur a zvuci kao masina od 150 eur.Molim bez ljutnje..samo kazem..Kolega gogi-japanac zelim vam sve najbolje.
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...

Promijenjeno od MikiB (06.10.2011 u 09:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MikiB je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije