Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.10.2011, 10:01   #11
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Ja se izvinjavam,nisam napomenuo da su navedene cene vazece ovde u kraju gde ja zivim.
Tyros 3 je max 2000€ polovan naravno i ima ga kao pleve a Tyrosa 4 Sasvim novog i neotpakobvanog sa tri godine garancije dobijate za 3000Eura sa Gigbag torbom na kucni prag dostavljen.
Ako nekome budu trebali podaci o radnji neka me kontaktira,rado cu mu pomoci.
gega je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 11:48   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I kod nas se gega na oglasima tako krece 2900-3000e nov Tyros3 a polovan sam skoro video na oglasima 2150e sa torbom a Tyros4 nov se moze naci za 3700-3800e u radnjama a na oglasima ga ima 3200e koliko hoces!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (06.10.2011 u 11:50 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 12:24   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je gega rekao bit stvari. To su klavijature koje se ne mogu uspoređivati niti po datumu proizvodnje niti po cijeni. (razlika je i u HR gotovo trećina cijene).
Ako novac nije problem onda nema dileme - Pa3x, bez obzira koja je verzija u pitanju.

Sviram Tyros 4 i do sada nisam imao prilke probati Pa3X. Kad sam uzeo T4, korg nije imao "svog predstavnika" pa je zato odabir pao na Yahamu. Da iskreno kažem, kada bih sada morao birati između ova dva modela, bio bi u velikoj gabuli . Iako mi se T4 već uvukao pod kožu, slušam Pa3x i vidim da je to isto moćna klavijatura. Ako se tome zbroje iskustva onih koji je koriste (pratim zanimljivu temu od Pa3X onda nema dileme da se radi o vrhunskom modelu. Ovo pišem zbog toga da olakšam odluku Svircu bt koji je pokrenuo temu. Nemaš što razmišljati ako se radi o dvojbi T3 vs Pa3X.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 13:28   #14
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala kolege na vase mislenje nadam se da ce mi pomoci , ja sam iskreno za korgov pa3x ipak nova masina , vrlo novih stvari na nju
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 14:08   #15
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tezak izbor Ja bi prije Korga... Noviji ... A obadva zvuce fenomenalno ... Kod tyros je displej veci.
edinzulic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio edinzulic za ovaj koristan post:
Svirac bt (08.10.2011)
Star 18.07.2012, 04:45   #16
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koji od ova dva aranzera bolje izlazi na velikoj snazi?Konkretno me zanima sam izbacaj zvuka a za semplove i ritmove cemo lako.Imam pa800 i mutno mi radi ne odvaja mi lepo bas,gitaru,bubanj sto je i najbitnije za jedan aranzer.Sve to lepo radi na maloj snazi ali kad se grune pa800 se gusi a imam utisak i sve ostale korgove klavijature.Sad sam zbunjen i ne znam sta da kupim?Korg pa3,tyros 3 ili ketron audya 5?To je neki moj izbor sta bi ja kupio.Znaci samo mi je bitan izbacaj i kvalitet zvuka.Mozda sam malo skrenuo sa teme ali nemojte zameriti.
banex je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2012, 07:31   #17
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao pa800,ketron 5,tyros 3,a sada trenutno imam pa3x,moram ti priznati da od svih klavijatura najbolje zvuci ketron ali on se najmanje zadrzao kod mene zbog mnogo stvari koje su izostavljene u samoj klavijaturi.E sad,imas u mojim demo snimcima dosta odsvirano sa tyrosom 3,i moram ti priznati da ta klavijatura ima specifican zvuk,jako dobro i cisto izlazi na razglasu bilo pojacana ili tiha svirka,ista je situacija i sa pa3x.Ako si pevac i svirac oda je mnogo bolje pa3x,odlican efektor a mikrofon dok to nije slucaj sa drugim klavijaturamam.Kada je u pitanju tyros dajem mu veliku prednost u efektima koje koristi aranzer,recimo gitara klin sa efektom te kako dobro postaje drajv u aranzmanu nekog ritma,toliko realna da nikada ne bi rekao da nje aranzer,a u korgu to nije moguce.Mada korg to moze nadohnaditi dobrim senplovima.
Nadam se da sam ti malo pomogao,mogao bih jako puno da ti pisem i uporedjujem,ali mislim da ako je presudno po zvuku onda je sasvim sve jedno,ako je presudno po velicini i tezini klavijature tu je pa3x nenadmasan.
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2012, 09:30   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od banex Pokaži Post
Sve to lepo radi na maloj snazi ali kad se grune pa800 se gusi...
I kakve veze ima sa tim PA800 ? Sam kazes da na "maloj snazi" to sve radi kako valja... a da ti obratis malo paznju na razglas na kojem radis, bice da je on glavni i jedini krivac za tvoj problem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2012, 03:01   #19
brnjeuska74
Drugar foruma
 
brnjeuska74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.07.2008
Mjesto: Usa
Godina: 49
Postovi: 64
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros4/Black
brnjeuska74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
brnjeuska74 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uvazene kolege.... Ako vec ulazimo u raspravu izmedju dva modela onda krenite od broja efekata (oba imaju po 5 ) memorija (ogromna prednost za Yamaha) operativnost je vise stvar navike... itd. Pomenuta dva modela su mrtva trka. Ono sto Korg nudi unutar same klavijature Yamaha resava pomocu programa dakle nema razlike. Zvuk je cisto stvar licnog ukusa. Za narodnjake ili zabavnjake ili kako se prave podele ovaj bolje radi jedno a ovaj drugo je zaista neopevana glupost... Svaki ce svirati bas onako kako ga neko ume namestiti. I na kraju uvek je licni ukus i stav koji prevlada u kupovini. No tvrditi da je Korg bolji pa i ovaj zadnji je zaista neosnovano.
brnjeuska74 je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2012, 08:46   #20
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit imam sasvim korektan razglas.PowerMate 3 i Rcf 725 a radio sam i na sisteme.Radi pa800 ali nekako zamuti taj ritam sta god da sam ubacivao i semplovao bas nikad nisam mogao da nastelujem.Neki dan sam poredio pa80 sa pa800 i imam utisak da pa80 cistije radi.Svejedno da li pustio neki fajl ili pustio ritam.Ne znam da li je sa pa3 isti slucaj?Dvoumim se izmedju ketrona i tyros 4.Mozda bi valjalo da probam i nesto drugo sem korga.Za solo imam fantom g6 i to je to.Moja prica sa klavijaturama se zavrsava samo jos da kupim aranzer. :-)
banex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije