Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.12.2009, 18:33   #31
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ovo je starija tema medjutim ja sam pre dan dva prvi put cuo od jednog kolege muzicara za ovaj model rolanda.on ga je toliko hvalio da sam se zainteresovao da vidim sta je to.a gde cu ako ne ovde da se raspitam.tako sam nasao i ovu temu pogledao sam nekoliko primera na you toube ali bih ipak pitao dali je neko od forumasa radio ,video ili zna nesto vise odnosno dali vredi ovaj aranzer nesto kad su u pitanju ove nase balkanske "tezge"
__________________
zoran
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 22:59   #32
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao i GW8 i Roland-Prelude ima svoju verziju "with european colection tones" i naravno najnoviji update 2.0 koji omogucava da se na klavijaturi prave ritmovi,edituju midi fajlovi i jos dosta opcija kojih u originalnoj verziji nema.Inace klavijatura ima sve sto ima i Roland GW8-E a za razliku od nje Prelude ima i zvucnike.Za GW8 je dosta pisano na ovom forumu pa uz pomoc pretrazivaca pronadji,procitaj teme i preslusaj demo snimke jer sve sto vazi za GW8 vazi i za Prelude.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2009, 05:25   #33
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Sta fali Rolandu E80 ili G70???!!!Uopste nema razloga za semplerom!!!!
E80 i G70 su super klavijature,sto ti kazes,njima ne treba sempler...
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2010, 12:12   #34
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jos jedne informacije koja moze da bude vrlo vazna buducim kupcima Roland Prelude,naime kljava nema opciju Favorite Performanse pa je samim tim nemoguce sloziti jedan ritam i deset boja za brzo biranje,bar ne na nacin kao kod GW8.Ako neko zna drugi nacin na koji je to moguce uraditi neka napise.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 01:13   #35
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste da je zadnji post bio davno, ali ne bih da otvaram novu temu, nema potrebe za tim.
Bobane, koliko znam, ti imaš ili si imao ovu klavijaturu. Na koji način je moguće raditi "live" s obzirom da ne postoje Favourite? I voleo bi iskreno da mi kažeš, ti ili bilo ko, ko ima ovu spravu, koliko je spretna i brza za rad uživo, znači menjanje boja, ritmova? Iz čitanja i specifikacija sam skapirao da što se tiče efekata, "naših" boja, da je sve isto kao na Gw8. Zanima me kako bi sve to izgledalo "live"? Vidim da nema "lock" taster, a to me brine.
Hvala unapred na odgovoru.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 07:13   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I uz GW8 a i uz Prelude je uvijek dobro imati jedan externi midi controller sa nekoliko komandi, sto bi rijesilo sve probleme i dileme u vezi sa ovim sto si pitao, to jest sa odabiranje sounda, ritmova itd... Taj midi controller moze biti cak i neki App, a ima ih koji bi se natjerali da se bave upravo tim funkcijama. Na jednom 4 Zolla touch display mogu stati svi kontroleri koji su potrebni, a da se vrlo komotno opsluzuju. Jednom rijecju za vrlo mali novac se dodje do rjesenja za sve "probleme" kod Rolandovih aranzera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 13:34   #37
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Calevh
Jos uvek imam ovu klavijaturu i koristi je moj sin,dakle ne koristim je za tezge.Roland Prelude (ovo je takoreci nova informacija) za razliku od GW8 ima oko 200 boja vise,sto je ako se uzme u obzir velika banka boja kod GW8,pravo malo bogatstvo!
E sad o njenoj upotrebnoj vrednosti.
Mnogi koriste GW8 bez upotrebe favorita i sasvim su zadovoljni tako da ne vidim razloga zasto to ne bi bio slucaj sa Prelude.Meni bi bi bilo vrlo tesko jer sam navikao na Favorite.Na Prelude ritam mozes da zakljucas u sistemskim podesavanjima tako da prilikom promene performansi ritam ostaje.E sad ritam menjas uz pomoc tastera style (skroz levo od ekrana) i uz pomoc tockica) a boje-performanse mozes da poredjas jednu do druge tako da jednim okretom tockica-levo ili desno dobijes drugu boju.Osim ovoga imas na raspolaganju i jedan ONE touch po ritmu.Ovo je alternativa za koriscenje i GW8 bez favorita.
Najbolji nacin za koriscenje i Prelude i GW8 je ovo sto rece Tranzit,tablet sa aplikacijom za slanje midi podataka i onda u svakom trenutku imas dostupno 100 ritmova i 128 performansi na jedan dodir "tastera".
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 15:51   #38
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uh, to okretanje točka, diže mi se kosa na glavi. Ne sviđa mi se to, moram da kažem u startu. Ni za ritmove, ni za boje. Druga stvar je zaključavanje ritma, dok ja udjem u sistemska podešavanja, zaključam, pa svaki put otključam ritam. Često se rade i porudzbine, mislim da mi to ne bi odgovaralo.
Što se tiče dodatnih Midi kontrolera, to bi mi verovatno bili dodatni troškovi, da mi neko omogući taj softver, prilagodi, plus naravno sam tablet. Ipak si Favourite ogromna prednost za rad uživo, i nešto bez čega ja ne bi mogao. Sličan sistem primenjujem sada na Va7, i relativno mi odgovara. Samo što nemam "Lock" taster, već moram posebno zaključati stavke Style i Tempo.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 18:03   #39
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisi bas najbolje razumeo.Ritam i tempo zakljucas samo jednom u sistemskim podesavanjima.To omogucava da biras performanse a da stoji samo jedan ritam,dok ritmove biras na nacin na koji sam objasnio i nemas potrebu da otkljucavas i ponovo zakljucavas.A za promenu boja tockicem i to nije tako strasno,dodje mu slicno poput pipkanja po touch screenu na korgu,mozda malo dok se ne naviknes.Recimo,glavna boja ti je neka solirka,u levo tockic bras,a u desno strings.
Sto se midi kontrolera tice,izdatak je samo za tablet ili laptop,program je besplatan i lako je da se "isprogramira".Ogromna vecina onemanband muzicara vec koristi racunare za tekstove,tako da fakticki nema nikakvih izdataka....
Cak ne moras ni laptop da kupujes,castis sebe nekim boljim telefonom(ako se ne varam trebalo bi da samsung galaxy ima mogucnost za ovo ali najbolje se raspitaj) i em si u trendu em dobijas instrument sa maximalnom upotrebnom vrednoscu!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 21:15   #40
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane, znači Prelude poseduje apsolutno sve one "naše" boje, koje se nalaze u Gw8? Iz specifikacija sam video da nema nijedan MFX za ritam sekciju, i čini mi se da ima nešto manje MFX - a, za desnu ruku, tj. broj efekata u odnosu na Gw8? I nešto mi je čudno u specifikacijama, piše da nema delay kao efekat, već samo u sklopu MFX-a ima grupu delay efekta?

Bobane, ajde da obnovimo još jednom gradivo,
- 100 Performansi pravim, u kojima uopšte nemam potrebe snimati ritmove, već samo podešavanja vezana za boje? Jer ću ritmove pozivati sa leve strane, verovatno preko "User" tastera, u bilo kojoj performansi mogu pozvati bilo koji ritam, pritiskom tastera "user" i onda točkićem odem do ritma, pa "enter". U ovom slučaju, šta se dešava sa efektima na ritmu, tj. na trakama ritma. Kako da odredim koja količina efekta će ići na trakama, da li to radim preko "Style composera", a u performansi određujem koji će se efekat koristiti?
- Jednom kada sređujem klavijaturu, podesim je da mi promenom performanse ne menja ritam, i tempo.
- E sad pitanje, vidim da postoji taster "numeric", da li je moguće birati performanse tj. boje, ukucavanjem broja.
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijatura, nova, prelude, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije