Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2009, 03:47   #41
theface
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.10.2005
Postovi: 11
Downloads: 3744
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
theface befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav! Da li je moguce podesavanje panorame aranzera, odnosno instrumenata u njemu?
theface je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 14:49   #42
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moguce je podesavanje panorame samo za uper i lower a za pratece instrumente mozes panoramu da podesis u Style worksu pa onda tako podesen ritam da ubacis u klavijaturu.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2009, 10:30   #43
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od josipv Pokaži Post
Prijatelju da se nisi malo prešao u svezi cijene, nov u ZG je 5900kn!

Planiram ga novog kupiti u Zagrebu, ali ispod 6700 za gotovinu ga nisam nigdje našao. Gdje si to vidio za 5900kn, da odem tamo.

Hvala!
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2009, 03:37   #44
theface
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.10.2005
Postovi: 11
Downloads: 3744
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
theface befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Moguce je podesavanje panorame samo za uper i lower a za pratece instrumente mozes panoramu da podesis u Style worksu pa onda tako podesen ritam da ubacis u klavijaturu.
Hvala puno. Provalio sam da se sve radi u Style Works-u, ali ne znam mogu li se fabricki stilovi podeliti??? Ako neko zna gde se mogu pronaci za download...??? pozzzz
theface je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2009, 00:48   #45
krile
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 28
Downloads: 214
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamah PSR S710
krile befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima ! Uzeo sam i ja ovaj GW8,i dosta mi je komplikovan. Inace moram priznati da sam pocetnik i treba mi pomoc. Da li neko od vas ima ovakvu klavijaturu i da li je voljan da podeli samnom ili da mi proda ritmove i sredjene boje ili ti kompletan njegov backup. Jel evo ja se ubi podesavajuci ovo cudo i nikako mi ne ide Hvala unapred...
Dodato:
Jos nesto, da li neko zna gde se nalazi na ovoj klavijaturi funkcija Hold,da ne moram stalno da drzim levu ruku na dirkama?

Promijenjeno od krile (24.03.2009 u 01:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
krile je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 00:12   #46
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@krile
"Teska" je to klavijatura pogotovu za jednog pocetnika kako si sam rekao za sebe.Ako neko ponudi da ti proda ritmove najverovatnije ce pokusati da te predje,zato ne zuri jer je klavijatura relativno nova i nema neku softwersku podrsku osim onog jadnog Style editora .Zbog toga je vrlo tesko napraviti dobar ritam i ko ih sam pravi za sebe sigurno nece hteti da ih proda za nikakve pare.Za pocetak slazi njegove originalne ritmove uz neku boju i to stavljaj u performansu,naravno efekti igraju vaznu ulogu kao kod svake klavijature.Dobro prouci manual kao i temu na forumu" Style works i GW8" i sam pocni da uredjujes ritmove tako sto ces za pocetak umesto Standard seta bubnjeva stavljati StudioX Kit2 a umesto basa neki bas iz GW banke basova.
GW8 nema hold funkciju za strings u levoj ruci pa zato kad budes uredjivao ritmove obavezno postavljaj neki strings u svaku varijaciju.
Bice jos ritmova u download sekciji samo malo strpljenja,naravno ako svi damo svoj doprinos brze cemo osposobiti svoje klavijature.
Pozdrav.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 11:57   #47
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Super je to klavijatura,a što Boban reče,malo ćeš se namučiti dok središ ritmove,ali ćeš imati pravi stroj.Slažem sa sa njim i u tome da ćeš teško naći gotove ritmove i da kupiš,jer je stvarno dug i mukotrpan posao napraviti ih.Ja sam po ritmu,od prilike,imao dan posla.Napravio sam 20-tak,onih osnovnih,za posao,ali sam sjebao kičmu za kompjuterom,praveći ih.Klavijaturu sam platio 810 evra,a sad je ne bih dao ni za 1000 evra.Polako,samo strpljenje i sve će doći na svoje.Evo,za početak staviću na download jednu rumbicu.Pozdrav i srećan rad!
makso68 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio makso68 za ovaj koristan post:
krile (14.04.2009)
Star 14.04.2009, 15:13   #48
krile
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 28
Downloads: 214
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamah PSR S710
krile befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko boja za GW8

Pozdrav svima! Treba mi mala pomoc. Za mene kao pocetnika bi to bila velika pomoc.Ne razumem se bas u te efekte... Posto sve boje zvuce suvo na Gw8 dok se ne stavi neki efekat, treba mi objasnjenje za podesavanja osnovnih boja i njihovih efekata. Recimo za neki Saxofon,Brass,Klavir,Klarinet,Strings,i tako dalje da ne nabrajam. Znaci za te osnovne sto se koristi u svirkama. Za koju boju je najbolji koji efekat, a detalje bi ja podesavao... Hvala majestori unapred ! Taman sam nabavio osnovne ritmove za koje sam vam zahvalan,pa samo jos boje da sredim pa da se svirka malo (za svoju dusu,posto nisam za publiku )
krile je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 15:29   #49
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka muzika,i dobra i losa ima svoju publiku zato samo sviraj,sta te briga ko sta misli ako se ti lepo osecas dok sviras!
Sto se tice efekata za narodnjake mozes da koristis od multi efekata Tape echo,reverb i pomalo horusa u zavisnosti od instrumenta to jest boje.Da bi naterao GW8 da vuce efekte koje ti zelis moras u efekat meniju da podesis da source uper,lower bude perform u protivnom efekti ce biti odredjeni samom bojom(svaka boja ima svoj efekat koji ti mozes da promenis na ovaj nacin).Za neke boje je bolje da ostavis da source bude tone a da na chorusu postavish delay na primer i reverb ostaje reverb.Samo obrati paznju originalni ritam sa GW koji ima choruse nece da zvuci dobro sa ovom postavkom.I tako kombinacija ima mnogo.Isto mozes na reverbu odredis prvi efekat 01reverb pa ispod samog naziva biras type :room,stage,hal,delay itd.
Isto je vazno u efekat meniju da nadjes podmeni efekat send gde odredjujes kolicine izabranih efekata.
Pozdrav!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 15:59   #50
krile
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 28
Downloads: 214
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamah PSR S710
krile befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajme meni sta tu sve ima,moracu ja to kada stignem kuci detaljnije. Nesto sam pokusavao sa efektima da podesavam i nisam mogao da snimim boju kao omiljenu nego kao performans,jel to tako treba ? I efekat koji postavim za boju mi se nekad odrazi i na ritam,pa me na kraju glava zaboli i ostavim sve u ... :-)
krile je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije