Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.01.2016, 22:16   #1
3tonal
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
3tonal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Skroman efektan studio s klavijaturom za svirke

Poštovani svi,

U planu mi je da napravim solidan mali kućni studio za komponovanje i produkciju muzike, pa mi treba preporuka i savet oko nabavke opreme.
Nemam bog zna kakav budžet, a s druge strane bih voleo da uspem da napravim studio koji će da solidno odradjuje posao: komponovanje i snimanje primenjene muzike: film, video igre, ambijentalna i sl.

- trenutno imam zvučnu kartu emu 1212m koju sam kupio pre nekih 10 god. i gotovo da je nisam koristio; da li ona u “današnjim uslovima rada pije vodu” da može da izbaci korektan zvuk I ne pravi neke problem, ili da je prodam i gledam nešto drugo
- koje solidne studijske monitore
- koje slušalice
- koju klavijaturu (od 73 ili još bolje 88 dirki, otežane) koja bi se povremeno koristila i za svirke (pop-rock, jazzirano, finija muzika)

Ne zazirem od korektne polovne opreme.
Budžet - ako bih sve to uspeo da uklopim u 1000 EUR bio bih srećan čovek, ali hajde da kažem da me prvo zanimaju saveti i predlozi, pa kako god.

Hvala što ste odvojili vreme da uzmete učešće u temi, kao i da podelite svoje iskustvo.
Pozz
3tonal je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 17:26   #2
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako, za kartu ne znam, nisam se susretao sa njom, citao sam po nekim forumima o njoj malo, ljudi je koriste i dan danas koliko mogu da primetim. E sad, sto se slusalica tice, preporucio bih ti ATH-M50 ili M50X, te slusalice su trenutno best buy i ko kaze drugacije ne zna sta prica. Toliko ravan i precizan sound neces dobiti ni sa slusalicama koje kostaju dosta vise, a kamoli sa nekim koje kostaju isto. Sto se monitora tice, preporucio bih ti JBL LSR 305 ili 308 u zavisnosti od velicine sobe u kojoj bi smestio monitore. Bolesno dobar monitor za neverovatno male pare. Par kosta oko 300 evra za petice, oko 400 za osmice. Neverovatno dobar neumarajuci zvuk, dobra izrada, elegantan dizajn. Ja sam licno bio u nedoumici oko njih i Yamahe HS7 koja je veoma preporucen i hvaljen monitor koji zvuci jako dobro, ali rezultat ni pridji ni dodji JBL-u, pogotovo ako pricamo o niskim frekfencijama koje su da se ne lazemo slabije kod HS7 i ako je veci zvucnik. U principu to je to, za nekih 450 evra gore dole, dobijes studijske slusalice i monitore na kojima ces slatko da se naradis.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 18:37   #3
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

AKG 121 STUDIO standard monitoring
nEar 08 by ESI monitori

Promijenjeno od iljusin (29.02.2016 u 18:39 sati)
iljusin je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio iljusin za ovaj koristan post:
giorgoszoras (22.09.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije