Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2013, 10:18   #71
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jes vala. uzeo sam je pre neki dan. testiram je malo i ne mogu da joj spustim latenciju ispod 9-10m/s a da to na nesto lici, mada za razliku od pre svidja mi se, jer vise nema puckanja, seckanja itd kada sviram live.
max93 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 17:58   #72
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav svima.
Zanima me da li mikseta Behringer Xenyx 302USB (pošto ima audio interface) ili Behringer U-Phoria UM2 mogu poslužiti za live svirku,i koji je od njih bolji.Treba mi nešto što će prvenstveno poslužiti za live,samo za solo boje,a i za home recording,zato i gledam ove interface,a ne UCA202.
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 03:56   #73
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obadvije su Audio Interfacei, a uzmi Xenyx 302USB jer ce ti ona bolje posluziti kao Live mixer, mada o nekom silnom miksanju ni kod njega nema ni pomena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 14:53   #74
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a kakva je ta miksetica sto se tice latencije?u usporedbi sa recimo uca222.
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 15:30   #75
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ista jer je i Driver potpuno isti. Behringer koristi tzv. nativne audio drivere koji ne trebaju nikakvu instalaciju jer su sastavni dio sistema (barem ovih novijih). Sada se postavlja ozbiljno pitanje zasto bi ti bacao novac za nesto sto samo lici na mikser, a vrlo je daleko od stvarnog miksera. Pametnije je dati dvadesetak eura vise pa uzeti Xenyx Q802 USB koji ima dva mikrofonska ulaza i dva stereo Line ulaza, sto je zaista jedan mali mikser koji moue da posliuzi i kao Audio Interface. Driver je i kod ovog modela isti, tako da je i latenca potpuno ista, s tim sto moze biti i nesto vuísa jer imas istovremeno vise otvorenih ASIO parova.
Behringerovi audio interfacei koji nemaju ovaj Driver i koji su dosta brzi, to jest imaju manju latencu su njihovi FireWire Audio Interfacei i to: Behringer Firepower FCA610 (za 215 eura) i Behringer Firepower FCA1616 (319 eura). Oba uredjaja su veoma dobra sa kvalitetnim Midasovim mikrofonskim predpojacalima, a pogotovu ovaj posljednji daje veoma mnogo za relativno malu cijenu. 8 analognih balansiranih ulaza i izlaza, uz ADAT prikljucak se mogu povecati na 16 I/O, pa je tu i digitalni stereo SPDIF I/O, a ima cak i 8 inserta. Za 319 eura je to i previse. Ne mozes ocekivati od audio interfacea cija je cijena cetrdedesetak eura da ima zavidan kvalitet i jos uz to i malu latencu. To nikako nece ici. Me znam koliko si novca odredio za jedan audio interface-Sa obzirom na to treba i traziti nesto sto bi odgovaralo, bar solidnim kvalitetom i ASIO Druveruímapristine brzine.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 7218552_800.jpg (39,3 KB, 59x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 15:44   #76
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Limit mi je nekih 100 eura trenutno,i mislim da cu izabrati Xenyx Q802USB,koji sam otkrio par minuta prije nego sam procitao vas post..Druga solucija koja mi je bila u glavi je uzeti Behringer UCA202 u kombinaciji sa nekom analognom miksetom.Napominjem da mi je to sad samo za kucnu upotrebu,jer trenutno ne sviram ni u jednom bandu,samo na suho s harmonikom
A kasnije,ako bude potrebe,kupiti cu nesto ozbiljnije.
Inace,problem je i taj sto nemam firewire port na laptopu,pa moram traziti usb interface.
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 16:03   #77
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda ostani pri tom Xenyx Q802USB. Medjutim, ukoliko se malo strpis i sacekas da se nakupi samo jos malo novca, mozes uzeti uredjaj za klasu kvalitetniji a i sa dosta vise kanala, sa efektom itd,,, koji ce ti svakako vise valajti. Radi se o Alesis MultiMix 8 USB FX interfaceu cija cijena je kod Thomanna 140 eura ali imaju trenutno nekoliko komada u B-Stocku za 129 eura, pa ako budes brz, mozes ga dobiti za tih 129 eura.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 3608943_800.jpg (80,0 KB, 56x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 15:40   #78
negovan90
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2010
Mjesto: Stopanja, Krusevac
Godina: 33
Postovi: 170
Downloads: 138
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Guerrini Superior 2 i Korg PA-800
negovan90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
negovan90 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@tranzit
Da se nadovezem na temu, planiram da uzmem PRESONUS 44VSL i to bas kod THOMANNA, interesuje me sta znaci to "B-STOCK" vidim da je jeftinije a isto je, u cemu je fazon, i koliko je bolji PRESONUS 44VSL od interfejsa sto je tranzit pomenuo u zadnjem postu "Alesis Multimix 8 USB FX", treba mi sto pre odgovor... ??
negovan90 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 15:54   #79
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uzimaj odmah dok se ne proda jer to ide brzo. B-Stock moze da znaci da je roba bila prodata pa vracena iz bilo kojih razloga s tim da je potpuno ispravna i da nema nikakva ostecenja. Zatim, moze da se desi, sto je najcesci slucaj, da je pakovanje robe osteceno, pa je moralo biti zamjenjeno neutralinm kartonom. To odmah spada u B-Stock. Bez bojazni, na sve uredjaje imas normalnu garanciju i svi uredjaji su potpuno ispravni, bez obzira sto na njima stoji taj B-Stock.

Promijenjeno od tranzit (25.02.2014 u 16:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 18:26   #80
negovan90
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2010
Mjesto: Stopanja, Krusevac
Godina: 33
Postovi: 170
Downloads: 138
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Guerrini Superior 2 i Korg PA-800
negovan90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
negovan90 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo sam zvao tetku, rekla da ce sutra da ode da mi uzme to, i onda da mi posalje na autobus.

@tranzit Da li mozes da mi pomognes posle malo dok udjem u semu sa snimanjem i ostalim, da vidim sta mi treba od programa, i moracu da instaliram posebni Windows 7 na laptoput za to...
negovan90 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije