Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2008, 19:44   #71
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Romario...glupo je Brate da se ovo pretvori u raspravu...nema potrebe jbg...ljudi koji se bave ovim poslom i jedu muzikantski hleb sami znaju da ocene sta se moze a sta ne...
 
Star 24.12.2008, 20:41   #72
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam za raspravljanje,ali mislim da možemo o svemu pričati.
Pa i ovome.Kao prijatelji.
romario je offline  
Star 24.12.2008, 20:45   #73
Zuki-Korg
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.02.2008
Postovi: 41
Downloads: 63
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Zuki-Korg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najeftiniji izgovor nije "umoran" nego "PROBA"


Ma svako nek svira kako zna.. mi smo tu da pomognemo i da dajemo savjet kako se moze bolje nesta odsvirati..

Nemojte ovako da pisete.. plasite pocetnici da ne stavljaju demo kako sviraju....

ncncncn
Zuki-Korg je offline  
Star 25.12.2008, 11:11   #74
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma i nije Zuki tako...
Evo neki od nas se sjećamo kad je Blatusan-La Alen stavljo svoje demo snimke Korga PA50...
I nisu bili Bog zna šta,ali KOLEGE smo ga hvalili i davali mu motivaciju dok je gospodin Nedim piso kako ništa ne valja,hajde idi uči svirati i ne znam ti ja šta...Čak se sjećam i reakcije Alena kad smo pričali na MSN i koliko je bio uvrjeđen što ga Nedim poniziva i provocira...Ali momak je bio uporan i potuko tog iston Nedima BEZ studija,sa običnim Korg PA50 i na Nedimovom području...Danas Alen rastura taj stil u nulu,možda čak jedan boljih solera na forumu...Još sad kad je nabavio TR-a da ne pričam...I nekad te kritike mogu dati nekome dodatnu motivaciju da se potrude i postignu neštu u muzici...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 26.12.2008, 00:06   #75
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ponekad i utječe umor na svirku (live) npr. jedva čekam da završim sa svirkom,ili mi nije nešto taj dan bilo po volji,neko me razljutio i onda se nekad desi da se svira preko k...a,mada si manje-više i sam svjestan da puno griješiš u svirci.

Al što se tiče snimanja ili prezentiranja klavijature ili semplova...tu vas sve podržavam...tu umor neigra nikakvu ulogu.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline  
Star 26.12.2008, 03:00   #76
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tu naj vise igra ulogu u snimanju tu treba naj veca kocentracija,kao prvo cjeli dan pravis boju i ritam i nakon 5 sati ides snimit sto je kod mene slucaj, i kako snimit kad u glavi lupa neki deseti bubnjar,nemas vise snage nizasto ,al eto ono kao ajd jos to da snimim i nek sve ide u PM...i zato se desava losjiji snimak i bolji
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline  
Star 26.12.2008, 03:04   #77
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kad sutra proveris opet prvi ritam ti je najbolji,onaj sta si radio dok nisi bio umoran,meni se to dasava i onda popizdim za potroseno vreme
toni-bt je offline  
Star 26.12.2008, 03:07   #78
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Ma i nije Zuki tako...
Evo neki od nas se sjećamo kad je Blatusan-La Alen stavljo svoje demo snimke Korga PA50...
I nisu bili Bog zna šta,ali KOLEGE smo ga hvalili i davali mu motivaciju dok je gospodin Nedim piso kako ništa ne valja,hajde idi uči svirati i ne znam ti ja šta...Čak se sjećam i reakcije Alena kad smo pričali na MSN i koliko je bio uvrjeđen što ga Nedim poniziva i provocira...Ali momak je bio uporan i potuko tog iston Nedima BEZ studija,sa običnim Korg PA50 i na Nedimovom području...Danas Alen rastura taj stil u nulu,možda čak jedan boljih solera na forumu...Još sad kad je nabavio TR-a da ne pričam...I nekad te kritike mogu dati nekome dodatnu motivaciju da se potrude i postignu neštu u muzici...pozdrav!
Ja sam podebljao par rečenica čiji mi smisao nije jasan pa bih molio samo da mi kolega Alix pojasni...je li ovde Nedim neko ko je predmet teme ili Blatusan...ili neka "interna razmirica" medju njima...zašto ovakve priče ne ostavite za PP...bar bi kolega Alix ti trebao da služiš za primer drugima,a ne da ostavljaš ovakve komentare?


Hvala
 
Star 26.12.2008, 05:59   #79
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dajem primjer kako SE MORA i kritikovati i i motivirati MLADE muzičare....
Zuki je napiso plašimo početnike pa sam mu naveo čisti primjer kojeg SVI poznaju kako je jedan obični početnik došo do profesionalnosti iako je bio kritikovan...Nema svađe između mene i tebe a ti se slobodno poteži za Nedima...Neam ja ništa protiv...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 26.12.2008, 06:32   #80
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Taman posla kolega da se nas dvojica svadjamo...to stvarno ne bi imalo niti smisla niti potrebe...ja sam pitao samo za pojasnjenje tvog posta posto mi se ucinilo da postoje neke razmirice na relaciji sa Nedimom a smatram da mi to nismo duzni da citamo,to je sve...a opaska za to da jedan moderator ovoga foruma treba da sluzi kao primer je mislim na mestu,slozices se sigurno...a ti svakako jesi jedan od njih...

.................................................. .................................................. ...


A sto se tice kritike ili motivacije mladih muzicara,ne znam kolega u koju grupu po godinama pripadas ali ja sam vec presao u tim "veterana" i nakon dvadesetak godina bavljenja ovim poslom pronasao sam carobnu formulu za neutralisanje umora na svirci...naime sasvim slucajno sam kroz odredjene analize primetio da svima nama dobro poznati prasak za pranje vesa marke ARIEl ima odredjena svojstva u smislu odrzavanja dobre forme organizma,bez stetnih pojava kakve izazivaju na primer RED BULL po krvni pritisak ili recimo Viski po novcanik...dovoljno je samo kada osetite umor da pomocu malo praska i malo maste nacrtate jedan maleni crtez na stolu u obliku recimo violinskog kljuca ili necega slicnog i da prvo kroz jednu a zatim kroz drugu nozdrvu sve to udahnete u vase sinusne kanale...vrlo brzo umor nestaje...


Evo ja sam prilozio sliku svoje koleginice u trenutku kada "odagnava umor" pa se mozete i na taj nacin uveriti u istinitost ovoga sto pisem...hvala...



P.S. Malishani...ovo nikako nemojte probati kod svoje kuce...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ariel.jpg (53,2 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
 
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
kvalitet, neispavanost, svirke, umor, utice

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije