Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.08.2011, 17:39   #501
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I kad jos na sav taj Waves iskristalises lepo bubanj,napumpas nogu i iscistis lepo snare i timpane pa mu lepo skockas 3 MFx-a koji rade i na OUT1 i OUT2 posto ja odvajam klavijaturu na 4 izlaza dobija se lepa razlika u soundu!Topliji zvuk,lepsi bass i lepsi visoki i celokupna slika zvuka cista bez ikakvog muljanja i smetnji!A ako kao sto ti kazes ti ne treba Waves onda ti ne treba ni editovanje koje su ubacili,ne trebaju ti uopste 4 izlaza,ne trebaju ti nove boje i zvukovi pa mozemo da se vratimo lepo na Pa80 i da budemo zadovoljni ili prezadovoljni?
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (16.08.2011 u 17:41 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 22:15   #502
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka cast Tiho na zadnjem videu,vecina stvari objasnjena nema se sta dodati.
@marco7
mare ne mislis valjda da je namerno podesio da bas na pa3x mumla,da bi ga pa2x ,,ubio,, u ovom poredjenju
svako svoje hvali naravno,ali eto...probao sam i pa3x, i ne kazem da ne valja,svaka novija stvar ima nesto svoje,nesto sto je poboljsano,sto je bolje od prethodne verzije,ali ljudi....zar stvarno mislite da je to REVOLUCIJA u odnosu na pa2xpro,sto se tice zvuka? svaka cast onima koji mogu sebi to da priuste,odlicno je spakovana,mala fina za transport,ali za potrebe muzicara u srbiji,na balkanu uopste,za nasu muziku,mislim da ne donosi bogzna kakav boljitak u odnosu na pa2xpro.
Na kraju kad pogledate realno,najbitnije je da ste zadovoljni sa instrumentom kako zvuci,da zvuci prijatno,da se zna sto vise pesama i da ima posla naravno
I ako se nastavi ovim templom, pa sta cete onda ocekivati od pa4x kad izadje, da sama uzima pare na svirci?
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 00:55   #503
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zvuci isto po defaultu i pa2 i pa3 pa ako hocete i pa1 kao i ova dvojica.
Meni je moj pa1 zvucao bolje od vecine pa2 zato ga nikad nisam ni kupio
(zbog dioda pogotovo).
A onda da dodam samo maxx audio i detaljan edit ritam sekcije cine pa3
nedostiznim za ostale.Gdje je ostalo sto je vec nabrojano (i bar jos 20 stvari koje nisu)
nego necu ja dalje da reklamiram niko mi za ovo ne placa a imao bi o cemu pisati.
I da dodam nije nikakva revolucija
za par g i ovo ce biti starac.

Promijenjeno od xxl (17.08.2011 u 00:57 sati)
xxl je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 01:02   #504
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nisam rekao da ga je namerno pokvario nego se treba Pa3x nastelovati druze da bi izbacio ono sto je njegovo a pogotovo master Eq!Uzmi jedan mikrofon i nasteluj ga sve na nulu i uzmi dva razlicita vokala i pusti ih jednog po jednog pa ces da vidis kako ce kod jednog da radi dobro a kod drugog nejasno i da mumla?Jel' to pravo poredjenje Sto se tice zvuka nemoj da ocekujes neku revolucionarnu promenu ni kad izadje Pa6x jer Korg ostaje veran svojem zvuku koji se meni i mnogima svidja i ne bih ni zeleo da promene taj smek koji imaju ali su zato uveli novine koje su unapredile,iscisistile svaku prljavstinu u zvuku i konacno dobar fabricki bubanj i odlican editing drum sekcije na koju su svi kukali kako ima los bubanj,neobuzdan i sad kad su i to odradil ni ti ne valja a 99% nije selo da se poigra malo sa tim pa da onda daje komentare!Izvoli Coa kod mene i ti svi koji ne veruju u ovo sto pisem pa da vidimo da li lazem?Ja mislim da je to posteno?
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 01:48   #505
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako. Tvornicki zvuk isti (ako se ne doda hrpa novoga sto je ubaceno).Meni je po prvi put bilo zao izbaciti tvornicke perfomanse nego sam ih sve prebacio u gornji red.
Neznam jel iko spomenuo serijski ugradjen ssd disk 2 GB koji je dovoljan za svu normalnu pohranu textova i ostalog. Tipka ko iz snova, za transport kao TR, metalno kuciste, mala tezina, textovi na tipku, za onoga ko stvarno voli muziku ima sta naci u ovome, ja bi ga kupio cak i da se ne bavim aktivno ovim.
Ko treba samo da odradi tezgu moze sa bilo kojim aranzerom.
xxl je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 02:42   #506
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sve pohvale za Tihomirov trud i postavljen video. Ja Tihomira znam nekoliko godina,u stalnom smo kontaktu oko svirke i instrumenata i to takodje traje godinama i ja Tihomiru verujem kad napise svoje zapazanje,da ne ulazimo u domen ukusa i ovog i onog!!!

Niko do sada zvucno nije dokumentovao da je PA3 veliki pomak u odnosu na PA2 i kada to bude svima predoceno kao takvo ne vidim razlog za neku sumnju...napretka ima ali pitanje je kolikog i u cemu,pokazace vreme.

Jos uvek Korg ni na jednom svom modelu nije napravio da zvuk ima "sirinu"...oni koji sviraju ili su svirali Rolanda znaju o cemu pricam ( nemojte sad da se oni sto sviraju Yamahu nesto nadju uvredjenim,ja pricam o onome sto znam iz licnog iskustva a Yamahu nikad nisam svirao),i ovo je po meni Korgu najveci minus,dzaba tu i semplovi i cuda i maxx audio kad je zvuk u startu takav...nadao sam se da ce to sa novim modelom malo poboljsati ali i dalje mrka kapa i potpuno je Tihomir u pravu kad kaze da je prvi utisak jedini ispravan,sve posle toga je po malo deformisano,sprava mora da radi cim se ukljuci a ne da popalimo sve opcije koje nudi pa tek onda da se dodje do necega.
  Reply With Quote
Star 17.08.2011, 03:28   #507
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Objektivno ma kako se to nekom svidilo

Ja sam jos u februaru odlucio zamjeniti dva PA2 za 2 PA3. Tada nisam ni znao razlike ali sam citajuci vidio koje funkcije dobijam Prvo mi je upalo u oko verzija sa 61 tipkom sto meni kao putniku jako stima. Svakako da sam znao da ima noviteta u tehnickom smislu a znacajnije zvucne promjene nisam ni ocekivao najuci da valjda nece biti gore. Ka sam dobio instrument u potpunosti sam odmah nastojao uporediti ga zvucno sa PA2 i provjeriti kompatibilnost ritmova sto je po meni i najvaznij a tehnicka poboljsanja ce doci sama po sebi. Vec sam pokazao da obje klavijature zvuce indenticno sto ste culu. Hvala bogu da sam to uradio na najposteniji nacin. Svi instrumenti u obje klavijature su sto posto isti. Ako neko cuje neku razliku to je ono sto cini klavijature razlicitim. Znaci svi nasi napravljeni ritmovi i indenticni fabricki zvuce malte ne isto. Jos jednom podvlacim da PA3 ima neosporive prednosti a to su prvenstveno noe BASS gitare koje zvuce bolje nego stare u ritmovima i po meni najjaca strana koja mi je nedostajala kod PA2 je editiranje drum kit elemenata posebno u MENU/Track Control/Drum Edit. Rekao bi da je to naizgled mala stvar ali u sustini najjaca promjena koja mi sada dozvoljava da malim potezima izmiksam Bas Bubanj i Dobos te ih uklopim u pravilnu zvucnu sliku. Malo kredita dajem i novim drum kitovima koji mogu posluziti. Maxx Audio efekat me bas ne obara sa nogu i nikako se nebi slozio da se treba neki poseban akcenat staviti na to. Nikad nisam bio pristalica finalnih efekata na klavijaturi jer iz iskustva (Roland G70/E80 i PA2) znamo da je to ponekad davalo vise stete nego koristi. Te stvari su slicne efektima Vitalizer i BBE Sonic Maximizer koji su bili hit 90ih ali se pokazali kao FAKE SOUND. Vidite nas ima puno na forumima i svakako da cemo imati oprecna misljenja sto je i dobro. Neko je pomenuo 2gig flash memoru HD sto je ustvari korisno za sacuvati set ali stavljeno da bise ugradnjivanjem opcionalng HD (61keyversion) zamjenio ovaj flash drive a klavijaturi pomoglo da tu zamjenu bolje prihvati. Opcije ce pomoci da se dodje do nekih novih i laksih rijesenja u pogledu zvuka rekao bi dorade zvuka ipak glavnina zvuka je indenticna PA2. Najjaca cujna promjena je Vokal koji stvarno zvuci mnogo bolje u sto cete se sami uvjeriti a pokusacu i dati primjer. U sustini da bi se dobio dobar ton/zvuk instrumenta ili glasa nikada ne treba raditi obimne zahvate u promjenama/stelovanju potenciometara i efekata. U vecini slucajeva male stvari daju velike rezultate. Stoga nikad ne obracam pazlju na velika objasnjenja o jednostavnim stvarima.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 04:53   #508
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka cast Tihomire, ti si prvi videom podkrijepio svoje tvrdnje, nisi pricao onako da ti vjerujemo "na rijec". Sto se mene tice, ja bih rekao da na pa2x dobos zvuci malo realnije nego na pa3x gdje mi vise djeluje plasticno. Znaci 'ajmo rec isto sve, a 1000 eura nadoplate uz neke popravljene sitnice, realno. Slozices se sa mnom da je puno za tih par poboljsanja zar ne? Slazem se da se treba racunati prvi dojam i da se ne treba suditi po zvuku poslije tone efekata. Na kraju krajeva, da malo uzmem smijesnu usporedbu, ocjenjujete li npr. zensku da je lijepa sa ili bez sminke? Lako je da prostite govno zamotat i prodat pod cokoladu
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 08:25   #509
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja nisam klavijaturu uzeo na slepo,prvi dan kad je dosla u Sky ja sam lepo otisao i probao je sat vremena,pogledao sta sve nudi i sve lepo cacnuo da vidim kako ce da se ponasa a ne da vidim jel' to stavljeno samo koliko da ima!Na prvi pusteni stil sam osetio razliku u zvuku!Klasicni Korgov zvuk ali mnogo boljiTu koju smo probali Pa3x76 je uzeta odma i ta je ostala kod mene a druga Pa3x61 je zavrsila kod mog kuma!Posto on nije aktivni clan foruma nema ga u ovoj a ni drugim diskusijama ali obojica smo presli sa starih modela ja sam imao Pa2 on Pa800 i obojica smo primetili da se stari set mora dobro pretresti i mnogo toga utegnuti da bi zvucalo kako treba!Uopste nemam para za bacanje da bih prodao Pa2xPro 2200e koji po vasoj prici mozda i bolji i dao 3400e za Pa3x76 a moj kum jos vise,prodao je Pa800 1250e a kupio Pa3x61 3200e
@Vule
Prodaj Korga i uzmi Rolanda da imas sirinu i plus ce ti ostati lepe love od kompenzacije !Sto bi sad ja ovde ubedjivao i demonstrirao tebi i svim ljudima kako stoje stvari!Ovog leta i vise nego sto treba radio sa drugim kolegama pa mi je dovoljno samo kad pustim prvi ritam posle ostalih masina kako me pogledaju zacudjeno!Jesam li te zvao kad sam bio na moru dodji i vidi i evo opet kazem ko god ne veruje nek donese Pa2xPro i ja cu da ucitam svoj sredjen set koji sam imao na Pa2xPro i pusticu isti set ali posle dva meseca nespavanja sa Pa3x pa cemo da vidimo razliku!Ako bude to zvucalo isto i bez razlike i ako ne bude zvucao Pa3 bar 25% a to je petina zvuka bolje ja cu da ti dam klavijaturu!Znaci da ti je poklonim i eto dobio si posle i Pa2 i Pa3!Onaj ko mi kaze da je 25% nebitno ja ga pitam ajde da te skratim od kolena na dole pa da vidim hoces li biti covek iste visine!
@Tihomire
Tvoje poredjenje nije merodavno jer znam kako je meni zvucao set koji sam ucitao sa Pa2 u Pa3 iste noci kad sam uzeo klaviaturu i otisao na svirku!To nije to,ustvari to veze nije imalo sto se cuje iz ovog snimka koji si ti postavio da Pa3 zvuci losije nego Pa2 i ne moze niko da mi soli pamet po tom pitanju i ti mozes sad ovde da mi postavis citavu seriju snimaka znam sta cujem i verujem svom uvu i imam ovu klavijaturu vec tri meseca!Ustvari prvi dve koje su dosle u Srbiji smo uzeli ja i moj kum!Vidim ja da ti to obrazlazes ovde strucno,sa zarom i trudis se da to docaras kao neki strucanjak ali sacekaj malo i ne trci pred rudu,provedi malo vremena na klavijaturi,sredi je prema onome sto ona nudi i kako ona trazi da bude pa onda daj konacan komentar!A ovo tipa ne treba mi Eq,ne trebaju mi efekti i to ti je ishitreno!
Zasto su ljudi izmislili master efekte i zasto su sve ovo sto sada znaci napredak uopste?Verovatno samo da bi se pricalo da su ih izmislili???
Onda prodaj brate Pa3 i kupi Pa800 koji je mali lagan i kupi jedan Voice Live2 na oglasima za 600 i ustedeces lepo 500e posto ti ne treba ni Waves,ni ovo ni ono a vidim i nemas nameru da sredjujes taj Pa3 nego ces samo postojece stanje da prebacis u Pa3x
@Dell
Dell zivota ti ne seri jer nisi imao ni Pa2xPro da bi ti sada sudio o Pa3x i pricao nam kako su nam prodali govno kao cokoladu!Ja tebi i ostalima ne solim oko harmonike jer nemam harmoniku uopste i ne mogu da kazem ova je bolja a ova je losija jer mogu samo da iznesem ono sto su cuo od drugih a to nije merodavno i ti isto kao sto ti nemas pravo da dajes ovakve izjave kakve dajes!Polako sa komentarima i pazi kako sklapas recenice!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (17.08.2011 u 08:27 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 08:32   #510
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mare,nisam rekao da lazes daleko od toga,cenim te kao muzicara i tvoj rad uopste.Jesam li mozda rekao negde da je pa3x losa klavijatura?
Jednostavno,ima poboljsanja,i sam sam video i uverio se u to,ali pitanje koliko to znaci obicnom,prosecnom muzicaru sa nasih prostora.Al dobro,ovako mozemo do sutra,nekom valja nekom ne,i sta da se radi
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije