Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.06.2018, 20:05   #21
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je neko probao LD CURVE ??
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2018, 20:21   #22
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ mikimiki, prevedi i procitaj test Amazona ili Bonedo i pokusaj sam donijeti zakljucak.Po onome sto sam procitao ( nisam probao!)nisam nesto posebno odusevljen.Imitacija Rcf Evox ili Ev Evolve?
Svi proizvodjaci vide da su takvi sistemi trazeni i svatko ima svog konja za trku— a takodjer i svaka roba ima svog kupca.Cinjenica je da ce potrajati jos dosta vremena da takvi sistemi zazive.Sve dok Ev Sx 100/300, Dynacord Acus,Corus,Forum line, PM 1/3 sluze svrsi i ima majstora za premotavanje zvucnika.

Promijenjeno od ffb (05.06.2018 u 20:31 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 01:42   #23
MercedesBenz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2015
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MercedesBenz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima,ako nekoga zanima moze da procita.
Sistem Electro- Voice Evolve 50 je mobilna zvučnička kolona koji se sastoji od tri komponente (Sub,Šipka i Satelit),koje napaja pojačavač klase D od 1000W i Electro –Voice QuickSmartDSP za kontrolu sistema.
Aktivan subwoofer je u bas refleks* *drvenom kućištu debljine 15mm sa 12” zvučnikom koji je u mogućnosti da reprodukuje frekvencije čak od 37Hz.
Na aluminijumskoj dvosmernoj* šipci montira se zvučnik kolona a šipka se zs subwoofere fiksira čvrsto pomoću magneta. Signal izmedju komponenti sistema prolazi kroz samu šipku bez koriščenja dodatnih kablova.
*Osam 3,5” neodimijumskih zvučnika u koloni i 12” subwoofer daju zvučni pritisak 127 dB SPL-a. Osam kompozitnih talasovoda za visoke frekvencije pružaju pokrivenost od 120° horizontalno I 40° vertikalno ,sa asimetričnim (na dole zakrenutim) pokrivanjem ,da bi se osiguralo ravnomerna pokrivenost kako publike koja sedi , tako I publike koja stoji. Aluminijumska šipka I satelit se isporučuju sa transportnom torbom.
DSP procesor omogućava lako podešavanje pomoću 4 preseta (Muzika, Živa svirka, Govor i Klub), tropojasnog EQ, 5 korisničkih programa (koji se mogu sačuvati i prozivati), izlaznog kašnjenja, fantomskog napajanje (15V), vizuelnog prikaza statusa limitera ,kontrole ulaznog I master nivoa signala da bi se osigurao optimalni “gain”.


https://youtu.be/tnJtWY2yCN0

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
MercedesBenz je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 11:45   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Video iz gornjeg posta koji pokazuje usporedbu tri slična sistema je vrlo dobro odrađen, na profi opremi i s dobrim prisupom. Ipak, ne mogu se oteti dojmu da "konkurencija u videu" nije slučajni odabir već su u relaciju ciljano stavljena tri sitema u kojima pobjeđuje Evolve 50. Bilo bi interesantno vidjeti iste grafikone za još neke druge sisteme istog ranga. No, ne treba zamjeriti NLFpro kanalu na ovoj pristranosti, većina recenzija na netu je rađena s istim ciljem i sličnim metodama jer se zna da je dobar marketing nužan za što bolju prodaju.


Mislim da će forumašima koristiti "thomanov barometar" cijena za sisteme slične klase. Ionako svi mi prvo polazimo od cijene proizvoda, a tek onda gledamo ostale karatkeristike. Mislim da ovakav koncept ozvučenja tek osvaja tržiste i traži nove koristnike, da će ono vremenom postati standard i da su zbog toga cijene šarolike, tj. dvostruko više ponekad nije i dvostruko bolje.



Bose L1 Model 1S/B2 _________________ 1700 eura
Electro-Voice Evolve 50 _____________ 1600 eura
RCF EVOX 8 V2 _____________________1260 eura
HK Audio Elements Easy Base Single ____1200 eura
ANT B-Twig 12 _______________________800 eura
dB Technologies ES802 ________________780 eura
LD Systems Maui 11 G2 _______________680 eura
Turbosound iP1000 ____________________600 eura



Neke "nama nepoznate" i veoma ozbiljne firme isto imaju svoje favorite u ovom segmentu ozvučenja. One nisu u cjenovnom rangu onoga što mi možemo (ili želimo) platiti pa njih nisam stavljao na gornji popis. Ipak, treba znati da i oni imaju konja za utrku što je dodatana potvrda da se ovi mali array sistemi ne koriste samo za "kućne bioskope", kako to vole isticati neki loše informirani ljudi. Sustav sa slike košta 20 000 dolara ... tko ga ne bi (po)želio u svom kućnom kinu
Grafički Fajlovi
File Type: jpg k-array KR402.jpg (87,9 KB, 199x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
MercedesBenz (13.06.2018)
Star 13.06.2018, 17:42   #25
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno moje zapazanje; Kolumbo je u mnogo kracem vremenu otkrio Ameriku nego sto ce takvi sistemi zazivjeti( pustiti korjenje) na ExYu podrucju.

Promijenjeno od ffb (13.06.2018 u 17:44 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 17:54   #26
MercedesBenz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2015
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MercedesBenz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih se baš složio sa tvojim zapažanjem. Kao prodavac ti mogu reći da sam prodao oko 20 sistema EV Evolve 50,a bitna stvar je da su komentari pozitivni i da se kupci vraćaju i dokupljuju još po sistem-dva. Problem je što je velika većina skeptična i plaši se kako će zvučati jer je sistem manjih gabarita. Njegova namena i jesu manje svirke,a sa druge strane kičma je spašena.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (14.06.2018 u 08:54 sati)
MercedesBenz je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 18:05   #27
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@MercedesBenz,proslo je vise od tri godine od prvog posta u kojemu sam zapoceo temu sa takvim sistemima.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 18:13   #28
MercedesBenz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2015
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MercedesBenz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok,ja kažem samo za brend koji prodajem,koji se kod nas pojavio krajem prošle godine.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (14.06.2018 u 08:55 sati)
MercedesBenz je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2018, 18:22   #29
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma sve ok.Da netko postavi pitanje:”Molim partiture za bas gitaru-Uzicko kolo iz G dura ili Sijem zito iz D dura”bila bi tema aktivnija haha
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
MercedesBenz (13.06.2018)
Star 13.06.2018, 22:09   #30
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije da tema nije zanimljiva. Čak dapače! Osobno me takvi sistemi jako zanimaju, svako malo 'kupujem' takav stup pa me zanimaju recenzije članova. Tim više što puno sviram sam, C115 je težak 32 kg, nakupljam lagano kilometre i godine. No, svako malo me osvjeste loše gaže s nezahvalnim i bezobraznim ljudima i tada vozim doma razmišljajući "ovo što imam je još uvijek preedobro za sirovine i pare za koje radim". Mi smo u ovom dijelu Hrvatske (navodno) neka zlatna sredina, kad čujem dečke iz Podravine koji sviraju za kikiriki, jednostavno je za očekivati da rade na onome što imaju tako dugo dok se sve gotovo ne raspadne. Uzgred, trebalo bi možda otvoriti temu Koliko se cijene glazbenici, jer kod nas satnica košnje trave košta 140 kn (19 eu), najjeftiniji automehaničar 100 kn satnica (13 eu), svi oni mogu raditi u tjednu a mi čekamo vikend, ponekad i četvrtak da ti otkaže subotnju svirku. Vikend, noćni sati... Ovo nije digresija već je izravno vezano uz opremu, točnije stupove o kojima se piše na ovoj temi.

Unatoč svemu, i dalje čitam dojmove vezane za te sisteme, i sigurno ću ubosti nešto. Pitanje je vremena.
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
MercedesBenz (13.06.2018)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije