Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2008, 18:26   #1
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Ausrufezeichen Pomoc mladom kolegi ?!

Pozdrav svima! Ja sam totalno nov u ovom svetu ,ali sam veliki zaludjenik i ljubitelj muzike. Imam samo 19 godina i oduvek mi je zelja bila da se bavim muzikom. Sada sam na korak do ostvarivanja svog sna i MOLIO BIH STARIJE I ISKUSNIJE KOLEGE da mi prosvetle put i olaksaju neke stvari kada je izbor pravog aranzera u pitanju. Naime, volim Roland i budno pratim sve promene sto se tice trzista i noviteta od strane pomenutog proizvodjaca. Ne raspolazem nekim pozamasnim budzetom,jer sam student i odrekao sam se letovanja zbog kupovine aranzera. Raspolazem sa 600-800EUR i moje pitanje bi bilo KOJI ARANZER KUPITI? Nisam totalna neznalica i pocetnik. Vec sam svirao na G-1000,VA-76 ,E-86 ...cak i na nekim korgovim aranzerima kao sto su PA1x,Pa60 ,i stari iX300! Inace sam zaboravio da kazem da sam samouk (ne soliram bas najbolje,ali sam perfektan na aranzeru) i u stanju sam da sviram po 10sati dnevno (znaci i uporan sam sto ne znaci da necu nauciti da soliram). Da li postoji ta klavijatura,za pomenute pare, koja ce ispuniti moja ocekivanja i ostati ziva narednih 5god.?????

Unapred HVALA

)
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2008, 21:10   #2
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nadji polovan Pa80 i udri!


A sto se tice rolanda...hm...Va7 ili 76

Ali ipak po meni bolje Pa80!

PozZ
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!

Promijenjeno od skoricnik (31.05.2008 u 21:21 sati)
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2008, 22:18   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao prvo dobro doso u svijet muzike i takodze na ovaj sajt. Nadam se da si pravilnik procito i drzi se njega i sve ce bit ok..Na tvoje pitanje nadam se da ovdije svadza nece ispast, ali ja cu ti reci svoje misljenje sta bi ja uradio na tvom mjestu...Dakle budzet600-800 eura u tu kategoriju spadaju pa50-60 i 80 sa mozda nekom doplatom.Razliku medzu te tri klavijture mozes da nadzes ovdije na forumu i da se informises kako treba. A sad iz licnog iskustva posto svaki muzicar dobija zelju za necim jacim i klavijtruama koje mogu sto ove druge ne mogu..Sad ja ti mogu savjetovat da uzmes nesto od Korg pa serije jer oni bas imaju ekstra solo i ritam dok neke dobar ritam a solo nista i obrnuto a u PA serije je sve sredina cak i vise ako zagrijes stolicu..posto bi kad dosadilo neka slabija klavijtura preporucio bi ti da scipis guzicu il nekako u ratama odplatis neki Korg Pa800 jer sa njim bi duuugo duuugo miran bio klavijtura pruza sve i moze se dobit dosta jeftino tako potrazi malo na forumu i nek ti ROLANDOVCI i YAMAHA napisu nesto o ti klavijturama sto se ja bas nesto i nerazumijem!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2008, 22:53   #4
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

slozio bih se sa alenom u vezi aranzera definitivno korg PA serija dali 50 nov ili polovan 80 ja bih pre polovan 80 i da ga sredis i vozi a ima da te sluzi duuuuuugo. E sad ako si u mogucnosti da uzmes neki kredit kao student ili preko nekoga ko je zaposlen uzmi PA800 i miran si ne pet vec deset godina. A sto se soliranja i vezbanja tice jedan savet bolje vezbaj i sat vremena dnevno ali kako treba nego deset sati bez veze ili kako ti mislis da treba, potrazi nekog profesora klavijature ili harmonike da ti pokaze sve kako ide pravilno i tako vezbaj. Mislim da je neko ovde imao i video skolu za ucenje sviranja, malo pretrazi forum...
ajd pozdrav pa srecno i dobrodosao
Nebojsa
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 01:00   #5
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uuuhh...pa kolege....hvala na savetima!!! Mislim da cu vas poslusati i najverovatnije uzeti nesto iz Korgove PA serije!!! Ali opet ,kao sto ste vi KORGOVCI, imam jednog ortaka iz kraja koji je okoreli Rolandovac i koji me ubedjuje da za te pare (800eur) uzmem Roland E-50-60!!! Nikad mi nece biti jasno zasto se ne volite (KORGvsROLAND) ,ali presudice ipak ZA MENE NAJBOLJA PONUDA. Uzeo bih Pa80 odmah kad bih ga nasao za 600eur. U suprotnom moram cekati jos mesec dana da bi skupio jos neku kintu!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 01:03   #6
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sada opet pitanje ,mozda za vas smor: Da li PA serija dobro radi sa MIDI i Karaoke fajlovima,jer ih imam na hiljade i koji bi mi mogli posluziti??

I jos nesto...posto nisam skolovan kao vecina vas (donekle skolovani) ,ne znam sta znaci pojma koji se ovde cesto spominje a to je TERCA?? Mislim,znam donekle ,ali moze li mi neko pojasniti to...ako nema pametnija posla!!!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 01:58   #7
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako vec mislis da pustas midi i karaoke onda uzmi sebi za te pare nekog polovnog Korga ...Pa 50 ili 60. Cisto sumnjam da mozes uzeti PA 80 za 600 EUR a sto se tice Rolanda...ja sam bio i vise nego okorjeli Rolandovac dok nisam sredio i dovoljno upoznao svoj PA1XPRO. Sad ga nebi dao ni pod koje pare samo da mi bude ziv i zdrav i da me sluzi ovako dobro jer sto zamislim to mogu i da uradim sa njim. Kada pravim svoj ritam sve sto mi pada na pamet on mi pruza i vjeruj mi da mi nekad bude smijesno da je sint pametan do koske... Moj savjet ti je Korg. Pozz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 03:41   #8
hazir_71
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 83
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa800
hazir_71 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa

druze ti imas veliku zelju a malo para sto je razumljivo za danasnje vrijeme i jos student ja bih ti preporucio da sacekas jos malo i skupis jos nesto para tesko da za te pare kupis i pa80,polovan naravno, novi se vise i neproizvode, manje od toga nebih ti preporucio,a pa800 svakako ukoliko mozes da skupis lovu on ti sve zavrsava, e sad moras da odlucis hoces pustat fajlove ili da sviras, a tercu neznam kako bih ti najlakse objasnio jer rekao si da nemas bas nekog muzickog znanja to ti je prostim rjecnikom receno, kad ti solo sviras sam a zvuci kao da sviraju dvojica sa dva instrumenta npr.jedan pocinje da svira od D tona drugi od F,a svaki tonalitet ima svoju tercu, e sad imas gornje,donje..(molske-durske) ... druze puno za pisat a neznam dali ces skontat, polako bice ti jasno ako vec imas toliko volje a najbolje da ti neko pokaze prakticno poz...
hazir_71 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 07:40   #9
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo ovde ces na jednom mestu naci mnogo toga zanimljivog i korisnog, izmedju ostalog i odgovor na tvoje pitanje, sta je terca!

http://www.yu-midi.com/forum/index.p...nt&contentid=8

Nek ti je sa srecom ucenje!

p.s. Batali se karaoka. To je za one sto nemaju pisHu! Pravi muskarci SVIRAJU!
Jugo je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 11:44   #10
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

HE HE , znaci VAS savet bi bio KORG PA* ,neki ucitelj harmonike , da batali MIDI fajlove i da cepam uzivo kao pravi muskarac?????? Jos kad bi znao i da pevam ,gde bi mi kraj bio..... verovatno kod neke plavusice ,svako vece posle svirke!!!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kolegi, mladom, pomoc

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije