Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2019, 19:45   #1
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sta posle legendarne EMX 5000

Pozdrav svima imam ovu miksetu vec dosta dugo i resio sam da je zamenim novom i ako jos radi bez greske, verovatno i zbog toga sto je ogromna i ima kanala kolko hoces a meni se sve svelo na mene i pevacicu pa bi dobrodosla neka manja, sa osam kanala. Imam dve petnaestice Dynacord A115 A i neko vreme sam razmisljao da i mikseta bude uparena sa kutijama ali Dynacord definitivno necu jer PM 600-3 kosta 1400e a nema neki zvuk, mulja mnogo a kosta mnooogo. Naso sam tri Yamahe interesantne pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima. Yamaha EMX 5016fc je dobra cini mi se ali naso sam i EMX 5014c i sad ako sam ja dobro ukapirao iste su jacine samo sto ova druga ima manje kanala a ako je tako odma bih je uzeo, i ima interesantan neki televizor EMX 7 koji je izgleda i jaci od ove dve. E sad da li neko ima nesto od ove tri, i da li je u opste jaca i bolja 5016 (ili jos bolje 5014) od moje stare ili je samo nova, i kako zvuci EMX 7? Naravno moze i neki AH o kojima ne znam nista ali sam video jednu interesantnu AH ZED POWER 1000 a sve su ove miksete do 1000e sto mi je podnosljivo pa ako ne ko zna nesto bio bih mu zahvalan.
psr je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2019, 23:29   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dynacord A115 A je aktivna kutija, zašto spominješ snagu na mixeru?
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2019, 23:47   #3
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moje su pasivne moja greska. Imam dve pasivne petnaestice A115 ali bez ono A na kraju ne znam ni kako se naslo u objavi i powermixer EMX 5000

Promijenjeno od psr (19.09.2019 u 23:50 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2019, 00:05   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je već druga priča.
Mislim da promjenom mixera nećeš dobiti bitno poboljšanje. Modeli koje si gledao su bolji od tvoga ali to nećeš doživjeti kao bitan pomak.
Bilo je priče i prije, aranžer klavijatura će uvijek bolje raditi kada je bas "na podu". Pogotovo ćeš to osjetiti ako kupiš SX700/900. Pričam iz vlastitog iskustva nakon što sam prešao na Genosa.

Ako planiraš mijenjati nešto u ozvučenju, prvo odradi kutije, pa onda mixer. Bilo je dosta priče na ovoj temi i ja dalje čvrsto stojim iza tvrdnje da je MAUI11 G2 + neki mixer dobitna kombinacija za cca 2000 eura. Vidim da imaš "živaca" za čitanje i vjerujem da ti neće biti problem ponovo pogledati sve što tamo piše i staviti sve rečeno na vagu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2019, 00:13   #5
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moracu opet da iscitam ali verovatno ce bas taj prelazak na SX da me ukoci za nesto ozbiljnije sto se oozvucenja (pogotovo ako uzmem SX900) tice pa sam mislio mozda sa jednom od ove tri nesto malo na kvalitetu dobijem a jos vise na gabaritima jer moja je nenormalno velika i ako kazem super radi, i da , bilo je negde u planu i da ostanu ove dve petnaestice i dodam jedan aktivni bas bin ako to moze da gura neka od ove tri a za ono sto si reko vec sam iscitao par puta a evo opet cu, pa ako se uklopim u to mozda te poslusam. Do sad jesam par pita i uvek sam odlicno proso, hehe. Ziv bio.
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2019, 00:24   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tvoje dvije petnaestice su taman dovoljne za neki od Power mixera koji si predložio. Na to, dodatni bas ima smisla jedino u aktivi. I tu si opet u cjelokupnom ulogu od cca 1000 do 1200 eura na ovo što već imaš. Moje mišljenje je da treba pristupiti na drugačiji način. Imao sam prilike svirati na te Dynacorde ... meni su se činili "spori i tupi". Možda sam dobio krivi dojam ali ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2019, 00:31   #7
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovde se dynacord prodaje lako pa da probam da prodam i onda nesto od onoga sto si spominjao da uklopim. Il da sve bude od yamahe 😉 ali ne znam kakve su I'm kutije. A za mikser sam se uverio vise puta da je yamaha (meni bar) mnooogo cistija od dynacorda...ko zna mozda su i zvucnici. Ajd sad odo da citam onu temu. Pozdrav
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije