Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2007, 16:49   #1
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ljudovi zanima me Roland E-50

Nisam ga imao priliku vidjeti uzivo ja imam VA7, pa me zanima dal se isplati prodati VA7 pa kupiti E-50 ili nema potrebe.
Dali ima Touch screan kao Va7.
Klavijatura mi je preljepa barem na slici a i cijena je tu negdje kao VA7 ako se nevaram vidio sam u nekim cjenicima.Vokalist znam da nema nije mi ni potreban nema ni VA7 nisam neki pjevac.. Hvala puno! POZDRAV!!!!!
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2007, 04:16   #2
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

e sad ja se razmisljam da uzmem jednu sebi ona ti je sad trenutno za te pare koliko kosta BEST BY imas touch screen, imas slot PCMCIA takozvani za Compact Flash memorijske kartice, cita ti sve roland stilove, ovde imas detaljne specifikacije http://www.roland.com/products/en/E-50/specs.html pa pravo da ti kazem mnogo koji su je kupili hvale je bar za sad kad je i LOUIS kupio sebi jednu takvu sta dalje www.roland.co.yu e sad dal je pametno da prodajes VA7 to nemogu i necu da te savetujem znas sam kako ti radi posao probaj prvo E50 pa odluci sam sta dalje, slusao sam neke demo snimke od korisnika sa raznih foruma moze jako lepo da se upakuje spravica, ima super semplove hamonika...u ostalom nadji negde i probaj il potrazi demo snimke pozzz
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2007, 21:14   #3
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala ti Buraz od srca na informaciji. Budi mi pozdravljen
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2007, 00:15   #4
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudovi ako jos neko sta zna i ima nekakva iskustva s Rolandom E-50 slobodno nek napise bio bih jako zahvalan jer sam u dilemi da prodam VA7 pa da kupim E-50 al ne znam koliko je to pametno i koliki je to pomak? Ljubitelj sam Rolanda VA7, al brate izludi me ZIP disketa kad bi mogao neki HARD u njeg.Rijesio bi se glavobolje. I kolika je cijena E-50 od-do.PUNO HVALA. JESAM DOSADAN AL NE MOGU SI POMOC
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio GALA za ovaj koristan post:
ikatal45 (08.08.2009)
Star 21.09.2007, 02:51   #5
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

opet ja pazi zip je bio za to vreme.....jbg sad je nista i kako stari aranzer normalno da ce doci vreme zamene kad tad al kod ovih novih aranzera ti je bolja solucija smart medija kartice ili usb stick, po meni mnogo sigurnija i dugotrajnija varijanta pa cak i od hdd-a. Jbg sad kako kome. Ovde u srbiji nov kosta oko 1050e.

Promijenjeno od RadeKOKI (21.09.2007 u 02:54 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2007, 03:48   #6
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Buraz pa to stvarno nije puno para. Ovdije kod mene VA7 ide 1100 eura.
Prodam VA7 i kupim E-50 .Još samo da prodam VA7... al kome?
Drug dobio sam iformaciju koja me je jako obradovala od Jednog momka Miki22 i mislim da mi je rijesio problem stoljeca ovim putem mu se jako zahvaljujem. Javio mi je da u VA7 moze hard disk. I ti Buraz si mi pomogao RadeKoki i tebi se jako zahvaljujem
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2007, 03:07   #7
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kasnim malo al aj da moze u va,g100,em2000 samo se izbaci zip al neznam tacnu proceduru radili su mnogi i cepa kao luda cita kao da je snimljen u samoj klavijaturi

pozzz
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2007, 14:38   #8
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vjerujem buraz al malo me strah neznam pravog majstora ipak je to igra sa strujom. Imam hard disk sve je spremno. Kad bi to uspio nebi ga mijenjo jos dugo jer sve imam na njemu s AKAI-ja vucem semplovan JUVE bubanj sto je danas moderno tak da nema veze sto VA7 nije sampler a zbog toga se jako puno ljudi odlucuje na neke druge sempler aranzere.Buraz stavio sam snimak u Demo mp3. svojih klavijatura pod nazivom Va7,Akai,Le pa mozes poslusati
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2007, 14:09   #9
srle69
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne menjaj VA7 za E 50.Ja imam VA7 i dobro radi.Sta ti je problem sa zipom,ne verujem da imas toliki repertoar koji ne moze da stane na 1 zip.Ja imam 12 zipeta i cuvam stilove (naravno i u PC-u) kada mi zatrebaju da ih odmah preslusam i ubacim u VA posto komponujem muziku za pozoriste.Imam i rezervne zip uredjaje za ne daj Boze ako crkne.VA koristi IDE uredjaje koji su mnogo jeftiniji za razliku od G-1000 i EM-2000 koji koriste SCSI (skazi).Meni su rekli da NE ubacujem HD u VA jer vuce vise struje od zipa i moze napajanje da strada.Zato sam nabavio toliko zipeta i uredjaja i sada sam miran bar 5 godina.
I postuj uvek jedno pravilo:
Uvek kupuj klavijature iz serije sa najvecim brojem,znaci ako je VA onda VA7,ako je G onda je G-1000,ako je E onda je E-80,ako je PA onda je PA-80 i onda nema greske.
Cuvaj ti taj VA7,to je ipak ozbiljna masina,samo je treba dobro upoznati i namestiti po svojoj zelji.Mnogo ima kriticara koji ne upoznaju sve mogucnosti a vec im nesto ne valja pa bi odmah menjali,a najgore je to sto i kupe od drugih neku nahvaljenu klavijaturu pa im opet ne valja.Onda se pitaju kako to dobro zvuci kod drugoga a kod mene nece,pa umesto da sednu i prostudiraju i naprave ono sto zele,oni traze setove od drugih i posle pitaju osnovne stvari za ubacivanje,ne znaju cak ni da ih ubace.I naravno,posle ni ta klavijatura ne valja,pa kupi drugu i tako u beskonacnost...
Pogledaj samo po forumu,pun je forum takvih.
A da svaka klavijatura nije savrsena i da ima svojih prednosti i mana to je tacno i to proizvodjaci namerno rade da bi prodavali naredni model kao sa vise funkcija.
A i ukusi za zvuk su razliciti,tako da o tome ne treba raspravljati koja je bolja.Vazno je da klavijatura ima mogucnosti da se prilagodi ukusu svakog onoga ko je svira.Ako si je spakovao kako si zeleo i to zvuci za tebe OK,to je odlicno.I ja sam cesto dolazio u situaciju kada slusam nekog na nekoj drugoj klavijaturi da to zvuci mnogo bolje nego na mojoj,ali sam shvatio da je to zato sto se zasitis svog zvuka.U to sam se uverio kada su mi prilazili drugi muzicari kada sam ja svirao i govorili mi isto kao i ja drugima.To je tako kada sviras svaki dan,ali kada napravis pauzu od recimo mesec dana i sednes za svoju klavijaturu,iznenadis se kako si je dobro napakovao...
  Reply With Quote
Star 26.10.2007, 15:36   #10
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni Zip nije mal da mi ne stane sve na njeg nego je problem sto mi ZIP diskete oce lako rikniti a kod mene nema ZIP disketa a ni ZIP uredjaja za kupiti to je taj problem, a sto se tice znanja o toj klavijaturi znam jako puno.
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
e50, ljudovi, roland, zanima

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije