Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2007, 08:26   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard POTREBNA POMOĆ.PROBLEM SA PREBACIVANJEM BOJA SA PC NA T3

Prijatelji,kolege molim Vas za pomoć.Imam problem oko prebacivanja boja sa PC-ja u moj T3.
Kupio sa MIDI TO USB kabel u Nemačkoj (sa jedne strane USB priključak za PS a sa druge dva petopolna priključka jasno označena MIDI IN i MIDI OUT).Povežem PC sa klavijaturom aktiviram program SENDSX,odaberem u MIDI OUT box-u šta prebacim klikne F4 (ili SEND) imam poruku na ekranu da to negde ide ali u T3 NE!Međutim obrnuta transakcija radi!!!
KAda iz KOrga hoću da prebacim ("Dumpujem") u PC sve ide OK i na T3 stoji da je proces u toku i MIDI IN box u program SENDSX se puni.Isključnio sam i mogućnos neispravnosti MIDI IN priključka na T3 je pri povezivanju dve klavijature radi midija sve radi OK.Napominjem da i ova j kabel što imam ima u sredini i adapter sa tri signalne lampice USB-MIDI IN-MIDI OUT i preklopnik USB-MIDI THRU.KLada povežem PC sa T3 sijaju samo lampice USB i MIDI OUT dok MIDI IN ne sija!!!

Molim stručne ljude,ma sve ljude dobre volje, na ovom forumu da mi pomognu!!!! Da li je u pitanju neispravan kabel?

Unapred zahvalan,Spale
spale je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2007, 10:29   #2
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Probaj otvoriti memoriju na T3,to je garant.Pozdrav
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2007, 11:22   #3
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NA T3 je svugde "Protect memory" na OFF!!
spale je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2007, 08:23   #4
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probao sam varijantu OUT kabela na IN T3 i IN kabela na OUT T3.Kada startujem transfer na programu SANDSX pojavi sa na displeju Korga
"Receving system exsclusiv...".Sunce me ogrejalo.Međutim na pola transfera prijavi grešku "Erorystem exclusiv.."Na T3 se vidi da je prebacio tek nekoliko boja,ostalo je prazno ili je tek prebacio samo hijeroglife od naziva boje...
Kod prebacivanja pak drugog paketa boja za T3 odmah na startu prijavi grešku: SYSTEM ERRORIVBYO
ADRESSE:CB04 3A00
Ljudi dobre volje,pomagajte
spale je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 14:36   #5
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja još ne reših problem sa početka post-a....Obrni okreni -NEĆE !!!!!
spale je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 14:42   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako dobivaš hijeroglife umjesto podataka onda nije taj SET od T3 nego možda od nekog drugog KORG-a. Provjeri možda je od M1, 01W, X3 ili sl.
Ako si dobro konektiro MIDI kabl, otvorio mu protekcije tada ne bi smjelo biti problema oko transfera podataka.
Isto tako provjeri program u PC-u i obavezno SET-up. Da li je uopće program predviđen da dumpa podatke na T3.
Skini rađe neki program koji je specijalno namjenjen za dumpanje podataka s PC-a na T3. Ima ih na netu sigurno mali milijun.
SendSYS i nije baš nešto posebno.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 15:44   #7
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Krešo,možeš li mi preporučiti neki drugi program za prebacivanje boja sa PC na T3? Da probam i to mada nisam isam baš siguran (no znanje mi je skromno) ali mislim da nije do programa jer čovek koji ga je okačio na download tvrdi da je 100% proveren i da radi čak je postavio i neki set boja za Korga T3 koji je on imao.Znači set je T3 i on garantuje za programčić.Kažem dump iz T3 u PC ide ali suprotno ništa....Pc registruje kabl kad ga prikopčam.Uf,biće da sam ja prestar za ovo...
spale je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 15:56   #8
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Spale prijatelju, daj ako si blize negde Nisu pa da ti dam boje sa disketa, da vise ne mucis muku..znam kako je...da ti pravo kazem nisam nikad prebacivao boje preko PCja, ali pomocu midi in-out jesam...ma to je muka ziva ako se ne potrefi dump..
Ako si blize BGu ima resenja!!!
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 09:05   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bilo bi sad glupo od moje strane da ti preporučam neki program jer ne sviram na T3 već dobrih 10 godina (ako ne i više).
Kod dumpanja zna program zahebavat tako da neče poslat sve odjednom nego moraš banku po banku prabacivat (imo sam sličnih iskustava i problema). Čak mislim da prvo moraš prebacit program soundove, pa potom combi sounove (kombinacije). E, sad da me ubiješ za global nisam siguran, ne sječam se više.

A možda ti je najbolje da se obratiš drugu Mykeliu za pomoć. Neka ti prekopira disketu i pošalje poštom na adresu. Lijepo platiš čovjeku troškove dostave i materijala i to ti je to. Sigurno i provjereno.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 09:22   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prebacivanje sa kompjutera na T3 je obični gubitak vremena...Još kažeš da imaš USB?Jarane u vremena kad sam imo T3 nije bilo te tehnologije prenošenja,tad je vlado otac Pentium-2...Najpametnije ti je naći koga da ima punu RAM-Karticu ili disketu pa sebi staviš na sinth...Mykeli ima VRHUNSKI material u kojeg sam se više puta uvjerio,al prije toga što to uradiš,toplo bi ti preporučio da mu zamjeniš i internu bateriju,kako nebi ponovo osto bez svega-Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
boja, pomoĆproblem, potrebna, prebacivanjem


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije