Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.11.2015, 17:28   #1
kruki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.01.2009
Postovi: 2
Downloads: 55
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kruki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Povezivanje Kurzweila PC3k7 sa drugom klavijaturom

Pozdrav !
Imam Kurzweil PC3k7 nekih tri mjeseca i za sada sam veoma zadovoljan klavijaturom. No, s obzirom na raznolikost muzike koju sviram, pokazalo se da mi jedna klavijatura nije dovoljna (fale mi tipke), te sam odlučio nabaviti još jednu dodatnu (Yamaha MOTIF XS ili Korg M3). Ideja bi bila da složenije pjesme sa puno različitih boja, splitova, layera, koje mi ne stanu na primarnu klavijaturu, premjestim (preko MIDI-ja) dijelom na drugu klavijaturu.
Pitanje bi bilo sljedeće:
1. Da li je moguće programirati kurzweil da se odabirom/promjenom određenog setup-a na njemu automatski promjeni željeni setup (kombinacija) na drugom syntu ?
2. Da li se pri tome na drugoj klavijaturi mogu kombinirati kurzweil-ovi programi sa internim zvukovima same klavijature ?
Ako da, može kratak tutorial kako najjednostavnije srediti takvu kombinaciju, te na što treba paziti prilikom programiranja.
Hvala unaprijed !
Kruno.
kruki je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2015, 00:59   #2
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obe stvari su moguće.

Za ovo pod #1 prvo moraš pod EDIT napraviti novu zonu. Zaitm toj Zoni moraš dodeliti Destination: USBMIDI+MIDI ili samo MIDI umesto standardnog USBMIDI+MIDI+LOCAL

Dalje znati MSB (ako ima) i LSB konkretnog programa i combija sprave koju pozivaš. Recimo treba ti Combi pod brojem C120 - okvirno trebala da bude MidiBank 2 MidiProg 119 (pošto na kurzweilu 1 kreće od 0 zato je jedan broj manje) i moraš dozvoliti program change na tom MIDI kanalu. Moj ti je savet radi lakše organizacije, da ti recimo midi kanal 16 bude uvek namenjen za komunikaciju sa drugom spravom.

I na sve to moraš biti spreman da nekada sprave medjusobno ne komuniciraju baš najidealnije, ali da ako ništa drugo Kurzweil kao sprava spada u najprijateljskije uredjaje za MIDI komunikaciju.

Za ovo pod #2 nemam sad uslova u praksi, ali sve bi trebalo da se nalazi pod EDIT> CH/PRG pa InputChannel. Na prostom primeru - ako ti je Zona 1 ta koju želiš da pošalješ na drugi synth i nalazi se na MIDI kanalu 1 pod InputChannel trebalo bi da staviš umesto None 1M (nalazi se posle L + M seta - L + M mu dodje za "Local + MIDI") a onda na drugoj klavijaturi dodeliš dalje parametre.

PS - prostudiraj malo MuteZn i SoloZn funkciju na Kurzweilu, jednim klikom na bilo koji taster možeš imati praktično dva seta zvukova u okviru jednog Setupa - ja recimo često praktikujem da mi SW taster pali alternativne zvukove (npr. donji deo tipki je sve vreme pad, gornji ima strings, SW promeni u lead) a da mi ARP pali solo zonu (npr. klavir preko sivh dirki)

i dupliraj malo farbe u oktavama, imaš 16 zona, iskoristi to - ja se sa PC3K6 snalazim a tebi PC3K7 malo

Promijenjeno od wladymeer (01.12.2015 u 01:01 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio wladymeer za ovaj koristan post:
kruki (01.12.2015)
Star 01.12.2015, 10:48   #3
kruki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.01.2009
Postovi: 2
Downloads: 55
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kruki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem na brzom odgovoru. Čim stigne druga klavijatura, probat ću složiti neki set da vidim da li stvar funkcionira.
Pozdrav,
Kruno.
kruki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije