Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2020, 02:37   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Studio PC savjeti i preporuke

Pozdravljam kolege

Naime, trenutno sam korisnik i7 4770 verzije CPU-a kojeg većinom (95%) koristim za snimanje(VST-ovi) i obradu(sa pluginima) a za koje svi vec dobro znamo da “srču” CPU...

Razmisljao sam o i9 9900K verziji ali i o i7 8700k, i7 9700k, ali sad vidim da imaju neke X,Xe... Oznake pa se i ne razumijem bas najbolje u to...

Stvari koje radim su većinom orkestracije po 20-30 kanala, medjutim i bez same obrade (sa pluginima) procesor pocinje da krcka i pucketa... Pa onda rendaj kanal po kanal, onda se to otegne uzasno...

P.s. Iako imam 16gb rama sasvim je dovoljno za standalone programe i kontakt datoteke, tako da sa tim nemam problema (a i to bih digao na 32gb rama sa novim PC-em)

Koja bi vaša preporuka bila?

Neki budzet bi bio 1250-1500€, moze i jeftinije ako se moze proci


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2020, 12:26   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

i9 u svakom slucaju jer je osetno jaci od ova druga dva, kod tvoje sadasnje konfiguracije koje ti je zauzece cpu-a i koliko je zauzece ram-a pri normalnom projektu dali koristis ssd diskove jer zauzece rama preko 50% moze dovesti do krckanja ili sporost harda ukoliko se koristi klasican hard, suma koju si naveo je sasvim dovoljna za dobru Pc konfiguraciju, moja preporuka je neka ploca koja ima thunderbolt port radi kompatibilnosti sa novijim audio interfejsima, ram 32gb a moze i 64 preko 3000mhz-a sto brzi to bolje, obavezno m.2 ssd samsung evo 970 brzina citanja im je 3,5gb u sekundi...
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
mirandess (14.07.2020)
Star 14.07.2020, 13:47   #3
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uz sve navedeno preporučam da nakon instalacije os-a {pretpostavljam da će biti win10} uptrijebite ovo...
https://wpd.app/
Meni je uz 32gb rama, Nvme ssd disk i Ryzen 3600 na 4,8GHz ova mala aplikacija riješila sve probleme sa latencijom i krckanjima. Napraviti " debloat" i optimizirati sustav za audio produkciju je važno kao i sam harver. Ima puno o tome na netu. Sretno ,🙂
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
mirandess (14.07.2020)
Star 14.07.2020, 18:40   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Studio PC savjeti i preporuke

CPU se popne do maksimuma iako sam stavio da je dropout protection Low, a RAM negdje oko 14GB ovisnosti o datoteci kontakta i IK multimedie jer 99% njihovo sve koristim...
Da, koristim 120gb ssd-a i 500gb hdd-a... S tim da cu gledati da i to rijesim sa 2tb ssd-a i miran...

Ma gledao sam i9 9900k dobro sam se zaletio za njega... Danas mi instruktor rece da samo single core radi posao dzaba sto on ima dodatne i virtualne jezgre, ali samo jednu koristi...

Ne bih nista osim 3.0 usb-a i Intela uzimao jer Universal Audio(zvucna karta koju koristim) ne podrzava Ryzen, a ne bih ju prodavao jer mi stvarno služi svrsi!!!

A vpn ne koristim inace ali sam razmisljao Jer kod nas nema tih mjera za piratsko skidanje a i svakako radi Ryzena necu jer sam vec uzeo UAD-ovu komponentu pa mi nece odgovarati


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (14.07.2020 u 18:47 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2020, 20:17   #5
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ko je taj instruktor ...
kao sto rekoh puckanje ce verovatnije doci od zauzeca rama, mada sigurno i 100% zauzeca cpu-a moze do toga dovesti, novi high end procesori ce sigurno imati mnogo manje zauzece od cpu-a koji sad koristis, noviji daw programi podrzavaju multithreading pa bi trebalo da ukljuce sva raspoloziva jezgra na procesoru...
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
mirandess (15.07.2020)
Star 15.07.2020, 00:19   #6
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post

A vpn ne koristim inace ali sam razmisljao Jer kod nas nema tih mjera za piratsko skidanje a i svakako radi Ryzena necu jer sam vec uzeo UAD-ovu komponentu pa mi nece odgovarati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne radi se vpn-u. Radi se o aplikaciji koja vrlo efikasno zaustavlja pozadinske procese koji nepotrebno troše porocesorsko vrijeme. U stvari većina tih pozadinskih procesa služi za slanje dijagnostičkih ( ali i privatnih) podataka Microsoftu. Ti su procesi samo balast za CPU i bolje ih je pogasti, a to je uz gore navedenu aplikaciju vrlo jednostavno. Htio sam samo skrenuti pažnju i na optimizaciju samog os-a za rad sa a/v produkcijom .
Svako dobro u odabiru

Promijenjeno od ktisljar (15.07.2020 u 00:23 sati)
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
mirandess (15.07.2020)
Star 15.07.2020, 00:33   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Ko je taj instruktor ...
kao sto rekoh puckanje ce verovatnije doci od zauzeca rama, mada sigurno i 100% zauzeca cpu-a moze do toga dovesti, novi high end procesori ce sigurno imati mnogo manje zauzece od cpu-a koji sad koristis, noviji daw programi podrzavaju multithreading pa bi trebalo da ukljuce sva raspoloziva jezgra na procesoru...

Ma ne bitno tko je Ugl covjek je prejak u produkciji, stvarno ima feeling za to sto radi i radi za moj pojam odlicno, tako da kod njega idem na neke sate produkcije i stvarno mi je pomogao puno u tome... Sad, ja sam ga tako skontao, a i gledao sam nesto na youtubeu i mislim da je lik isto govorio o tome...

Da da da razumijem... Nista onda cu gledati i9 procesor pa sta Bog dragi da sto kazu...

Inace koristim studio one kao daw...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od ktisljar Pokaži Post
Ne radi se vpn-u. Radi se o aplikaciji koja vrlo efikasno zaustavlja pozadinske procese koji nepotrebno troše porocesorsko vrijeme. U stvari većina tih pozadinskih procesa služi za slanje dijagnostičkih ( ali i privatnih) podataka Microsoftu. Ti su procesi samo balast za CPU i bolje ih je pogasti, a to je uz gore navedenu aplikaciju vrlo jednostavno. Htio sam samo skrenuti pažnju i na optimizaciju samog os-a za rad sa a/v produkcijom .
Svako dobro u odabiru

Ahaaaa nisam znao da ima i ta opcija Moja greska, nego izbaci mi kao “hide your IP adress”, “ surf safe on web”... Pa sam pomislio da je to to... Bas cu obraditi paznju i na ovo i hvala velika na preporuci i lijepim zeljama kolega. A tebi hvala na odvojenom vremenu za odgovore pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (15.07.2020 u 00:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2020, 09:05   #8
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema na čemu, zato smo tu.
Btw, koristi neki addblocker za svoj internet browser pa se reklame o besplatnim vpn-ovima i slične napasti neće pojavljivati.
Pozdrav
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
mirandess (15.07.2020)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije