Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2011, 21:02   #1
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard mackie Srm450 prva verzija

Kolege, radio sam na Behringeru, lepo me je sluzio, nisam imao nijedan kvar ni na miksetama ni na kutijama, zaradilo se para, pa idemo korak dalje. Prodao sam mikser a evo i kutije cu, pazario sam Soundcraft EFX8, pa mi zapale za oko aktivne Mackie Srm450 prva verzija, jer za nove nemam para.
Interesuje me, na sta da obratim paznju kada kupujem te polovne kutije, uglavnom po oglasima prodaju made in Italy, a ima i Usa. Koja je razlika u soundu?
Vrede li 700 Eura par, a ujedno koliko mogu biti stare te kutije?
Inace sam hteo da uzmem i Yamahu MSR400 dok je bila na akciji u mitrosu za 800 Eura par novih,... ali vise nije na akciji.
Da uzimam pasivne plus pojacalo, ne bih a i aktivne su uvek za klasu bolje u zvuku od pasivnih, bar po meni.
Hvala unapred
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 22:35   #2
milancesv
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.01.2009
Postovi: 17
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini champion Korg PA800 Korg TR
milancesv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ih imao dve godine i mogu ti reci da rade extra (u prevodu ako volis nabijenu svirku) jer one su dosta prodorne, mana je ako ih stavis blizu zida u nekoj prostoriji kad su vece temperature ili pod neki sator zna da se ukljuci protekt koji ih stiti pa prave prekide u radu ja sam ih zato prodao a i mrzelo me da vucem duple kablove struja+signal.Video sam da pojedini koji ih imaju stavljaju male ventilatore od pozadi da ih hlade. Cena je malo niska ali ako su ispravne prava stvar za male pare.Pozdrav.
milancesv je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milancesv za ovaj koristan post:
pedjajazz (27.01.2011)
Star 27.01.2011, 00:23   #3
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druze hvala na informaciji, zanima me jos, kako radi pri tisem sviranju, tj, da li zvuce tek kada siber predje polovinu na masteru,..i uporedi mi zvuk u odnosu na cuveni sx300, verovatno imaju vise snage, ali da li su tople za vokale kao i sx300 i sl.
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2011, 16:35   #4
milancesv
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.01.2009
Postovi: 17
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini champion Korg PA800 Korg TR
milancesv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni su uvek radile na polovini snage zadnji potenciometar za snagu je uvek bio na pola to su veoma mocne kutije u toj oblasti 12"+horna i na mojima su pevali i svirali mnogi poznatiji muzicari i pevaci sa estrade i svi su ih hvalili bas se niko nije pozalio posebno su muzicari zadovoljni jer ne mogu da se zaguse uvek imaju snagu da izbace ton po meni su mnogo bolje od sx300 ali kod njih ne mozes da trazis toplinu zvuka jer su dosta prodorne,ako hoces toplinu onda dynacord zakon.
milancesv je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2011, 02:22   #5
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mislis na dinakord kutije ili,..... ev kutije sa dinakord miksetom,... To je po meni skupo i previse mekano, a instrumenti se zaguse u zvucnoj slici. Mada pevaci ovde u mojoj okolini najvise rade na toj kombinaciji,...Kapiram da ti je glavni potenciometar stojao uvek na sredini, to je normalno kod aktivnih, i ja na mojim starim kutijama uvek postavim na 12 sati. No kazi mi sa kojim mikserom si ih koristio, i kako rade u tisim varijantama tj, da li izlazi sve podjednako kao i kada se odvrnes.
Kako da prepoznam italijanske, nije valjda samo po tome made in italy?
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2011, 10:41   #6
milancesv
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.01.2009
Postovi: 17
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini champion Korg PA800 Korg TR
milancesv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radio sam na njima sa power mate 1600-I i kad ih smanjis na mikseti rade odlicno jer snagas zalepljen na njih uvek gura istu snagu neces da pogresis ako ih uzmes ali nije lose da ih pogleda neki majstor da vidi dali nisu gorele i kakva je elektronika jer ako su gorele to vise nije taj zvucnik vec se popravkom dobija slabiji kvalitet posto su one radjene u saradnji sa RCf i majstor mi je rekao kada im jednom izgori namotaj samo originalna zamena (klasicno motanje to vise nije isto).Ako ti pozadi zvucnika pise da su sklapane u Italiji to je to jer je posle novija verzija sklapana u Kini i to nema pojma vise.
milancesv je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2011, 12:02   #7
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala druze, javicu ti sta sam uradio kroz par dana, uglavnom ja radim na pasivnom soundcraftu, bice to dobra kombinacija
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2011, 17:10   #8
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@milancesv
...to je to jer je posle novija verzija sklapana u Kini i to nema pojma vise.

Bas me zanima, kako ce te ovaj vas stav potvrditi cinjenicom?

@pedjajazz
Postoje vec 4 generacije SRMa
-USA..sa RCF drajverima,crna kutija,kompletno uradjena u Mackie USA
-Italy...gde je samo LO-Driver RCF,radjene kod RCFa u Italiji(RCF pripadao tada Mackieu)
-China...sa EAW drajverima
i zadnja
-China V2...isto EAW komponente

P.S.ako si nesiguran kod SRMa, alternativa: JBL EON G2!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2011, 02:40   #9
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

OK, kazi mi molim te samo Aleksandre, taj italijanski Srm ciji visokotonac poseduje?
Dodato:
Evo, prica se zavrsila, pazario sam konacno par srm450, trecu varijantu stare verzije,... kao nove su, i naravno joooj razlike u odnosu na pre,... bas mi pase nekako i sound je fantastican uz ovaj moj soundcraft efx8,.....
kutije su po meni lake, jer sam navikao do sada na 30 kg, lepih su dimenzija, prodorne kao sto rece kolega,snazne, ali po meni i vrlo toplo rade na vokalima kada odem malo vise u minus sa srednjima na eq,.... Uglavnom ZADOVOLJAN SAM, ulozeno dobijeno.
Dodato:
Evo mog i treceg posta zaredom, nazalost ali tako je,... Imam jedno pitanje, kao sto rekoh sada znaci radim na dve srm450 i primetio sam dva dugmeta pozadi na kutiji, jedan je low cut, to naravno znam sta je, a drugi ima neku drugu funkciju koju ne kapiram cemu sluzi,..... mozete li mi pojasniti sta to koriguje u soundu drugo dugme?

Promijenjeno od pedjajazz (04.02.2011 u 02:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2019, 20:36   #10
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje. Imam navedeni razglas, danas ga prvi put spojim. Jedan radi super, drugi kad se pojača krči prilikom udarca basa. Znači kao kad ode zavojnica. Alii, ne događa se konstantno, nego npr. na jedan udar basa zakrči, drugi ne, pa onda 10 sec radi dobro, pa 10 ne, i tako. Da ustanovim u čemu je kvar, skinem driver A iz kutije A i stavim u kutiju B, pojačam i radi normalno. Stavim driver B u kutiju A, i taj radi. I nakon tog sam sustav testirao 2 sata oba zvučnika, ostavio na aranžeru da radi ritam, malo čak podigao gain na basu, i nikakvih problema sve radi dobro. U čemu je stvar?? Jel moguće da neki šaraf na mrežici ili driveru nije bio dovoljno stegnut??
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije