Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.04.2008, 17:20   #21
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Vidim da mnogi brane Cortana...kad bi vi usparili jednog školovanog muzičara na primjer Baneta Vasića (ne spominjem ga zato što je sviro u Južnom Vetru) i Cortana...Šta bi ustanovili?Da Cortan zna da odsvira jedno 10-tak mlodija i fošpila koje ukrasiva sa jako brzim trilerima i svaki put odsvira istu fošpil na drugi način...E sad kad bi čuli Baneta Vasića...On bi mogo cjeli božji dan da namišlja fošpile i da odsvira melodije a da ih ne ponovi...Dakle njemu se u glavi stvaraju nove moelodije i kompozicije...A još jedna vrlo važna činjenica,Bane bi sve slađe i tačnije odsviro od Cortana a onaj samo mulja...i šta ima on od te svoje brzine...Na tezgu dođe,izmulja par fošpila i iskupi par ljudi oko sebe da se čude kako mu ruke rade,a u svjetu muzike nikad nije uspio...Kakav on material može da odradi da narod kaže---VAAAU...Nikakav,jer zna da nema prave muzičke podloge kao mnogi muzičari ko što su velkov,Vasić,Stojkovi,Nikolić,Mujezinović,Aranđelo vić,kodić,i ostali veliki muzičari...
Imam isto misljenje za njega kao ti!
Ustvari kad bolje razmislim to nije misljenje vec je ziva istina!
Ja bih tu njegovu "muziku" mogao da slusam najvise 5 minuta!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2008, 18:04   #22
Zuki-Korg
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.02.2008
Postovi: 41
Downloads: 63
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Zuki-Korg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ko je taj Cortan?? Bio sam na Youtube, ali nisam siguran jel taj taj? Svira na V50 i malo je krupnji i izgleda kao da place ujedno kad svira, jel on?

A tebi trebaju skale.. ako imas Pitch-bend na sinta.. uvjezbaj sa to da pravis skale..

I ja sviram sve muzike i pjesme uz skale, ali je ovo drug stil..

Ja ovog cortana nisam nikako slusao, a ja sve skale koristim jer sviram albansku, nashinsku bulgarsku i makedonsku muziku. Ako ti skale sa ovog stila pasu javise na PM pa cu za ovaj stil da ti objasnim kako te nase skale izgledaju, i kako se prave...

Da bi svirio bolje trebas vise vjezbati,- ponekada je dobro i neki pauz na 2-3 dana napraviti, pa da ponovo nastavis. I ako neide nemoj gubiti volju nego vjezbaj i dalje pa ce rezultat doci.

Uglavo ima tu rezultat ali ti nisi zadovljan jer hoces bolje. Pusti da te neko drug cuje (sto ima isti ukus muzike ko ti) pa nek on odredi jel dobro ili bolje nego sto je bilo prije 7 mjeseci...

Ja ti preporucujem da sviras sa Pitch-bendom te skale!

Vjezbaj, vjezbaj i vjezbaj i vjeruj u sebe!!!
Zuki-Korg je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 23:54   #23
ponedeljak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2008
Postovi: 26
Downloads: 260
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ponedeljak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cortan - ima mnogo dobar scenski nastup i vizuelnu koreografiju, al mu fale ideje za melodijska resenja onoga sto svira. Njegova svirka zvuci kao neka tehnicka vezba za vezbanje elasticnosti prstiju, te i samu brzinu sviranja. Ne mogu da slusam to duze od 5 minuta.

A za one koji pocinju da sviraju i lutaju te ne znaju kako da pocnu, neka slusaju Radojku Zivkovic za pocetak, a onda i Tomicu Milic, Ljubisu Pavkovica itd (sto se tice Srpske muzike), Boris Karlov, Ibro Lolov pa onda i Petar Ralcev (sto se tice Bugarske muzike), Gica Cristea, Marcel Budala, Vasile Pandalescu, pa tek onda i Ionica MInune (sto se tice Rumuna)... Od ovih harmonikasa moze da se nauci sve sto treba i jednom "orguljasu". Kad shvatite muziku ovde nabrojanih umetnika, shvaticete koliko je Cortanova muzika prazna i bez ideje.
ponedeljak je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2008, 15:12   #24
almir84tuzla
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Postovi: 4
Downloads: 248
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
almir84tuzla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bravo Menko legendo tako i ja isto mislim i svaki malo skolovan muzicar,cortan ima samo brzu ruku a ostalo sve jedno te isto svira..pozz
almir84tuzla je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 00:15   #25
weljko
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ma kakav bre Cortan!!...Kristiano...to se uci u skoli.....
  Reply With Quote
Star 21.05.2008, 00:22   #26
weljko
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Svako moze da bude taj Cortan!Treba ljudi nesto i da se zna,a ne samo trka,ko ce brze da juri prstima po klavijaturi...
  Reply With Quote
Star 23.05.2008, 17:30   #27
ponedeljak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2008
Postovi: 26
Downloads: 260
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ponedeljak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je divlji zapad! Da vidimo ko je brzi na revolveru
ponedeljak je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2008, 20:57   #28
cvelepa50
Banovan!
 
cvelepa50's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.02.2007
Mjesto: Austrija (Hallein)
Postovi: 40
Downloads: 457
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa800
cvelepa50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cvelepa50 pošalji poruku preko MSN messengera cvelepa50 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ee weljko weljko...ajde budi ti cortan pa da vidimo...postavi snimak ovde...pa ce mo da vidimo kakav si ti cortan!!

Pozdrav!
cvelepa50 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
orgulje, solo, sviranje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije