Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2012, 19:58   #1
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako da napravim ritam na korg triton le u arp-u?

Pozdrav, posto nigde nisam nasao konkretan odgovor, a cuo sam da su to neki radili, zanima me kako na le-u da napravim ritam u arp-u. To bi bila neka rumba npr.
Samo mi trebaju bubnjevi, svirao bih bass i solo. Citao sam da se pravi od midi fajla, ali posto ne mogu da ubacujem midi fajl, da li mogu nekako da napravim ritam od fabrickih drum kit-ova, kao kad odkucam ritam u sekvenceru?
Postovano sa mobilnog uređaja
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 11:02   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam imao tr-a i mogu ti reci da nije bas prosto napraviti da bude valjano, bar po mom ukusu. Dobra strana je sto mozes da napravis drum kit po zelji bilo od semplova bilo od fabrickih boja. A iz midi fajla nisam uspeo nikako da ubacim u arpegio, nego sve rucno sto jako sporo. Jedna velika mana po meni je sto nemas prelaze i nemas varijacije, pa je ritam monoton. Mislim da bi mogao iz midi fajla da pustis ritam iz sekvencera ali onda mozes da sviras samo jednu boju preko cele klavijature, pa bi mogao da usemplujes neke boje i napravis od jedne pola bas pola solo, sto je opet veliki posao. Po meni nista se to ne isplati arpegio bi trebali da sekoristi zasta je i namenjen.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 15:37   #3
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Branoy je već pokušao tako nešto.
Ne znam kako je ispalo.
Nisam probao.
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...=file&id=15327
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 19:45   #4
korgtr
Početnik forumacije!
 
korgtr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2012
Mjesto: beograd
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg-tr i motif es6
korgtr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Branoy je to odlicno uradio ali jedna mana je sto ritam nemoze da se uspori ili ubrza,ali odlicno zvuci jer je ritam radjen sa semplovanim bubnjem.
korgtr je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2012, 20:02   #5
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala hehe, pa mogao bi i usoriti se i ubrzati, al nisam imao vremena za to, msm morao bi all sample drum u njega ubaciti pa kucati u ARP. zato sam ovde pravio iz svakakvih brzina, da ih ima. pa ko skonta moze i nastaviti raditi set. sve se da,,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 20:53   #6
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo pokrcem temu jer ne mogu nikako u combi mod-u da iskljucim bubanj u levoj ruci, tj. ritam radi super, ali dok on radi, dok sviram bas, cuju se i elementi bubnja, a znam da sam nailazio na kombinacije u nekim setovima gde se ne cuju...
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 04:51   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ideja je sasvim uredu i prosiruje "vidike" Tritona. Branoy je to veoma dobro osmislio ali instrument sam po sebi ne pruza vise i tu je zid, koji se ne da ni zaobici, a ni preskociti. Medjutim, postoji jos jedna metoda, koja je dosta mocnija i to preko RPPR odnosno Realtime Pattern Play/Recorda u Sequencer modusu. Ovdje se mogu imati cak i varijacije i prelazi i intro i ending patterni. U Tritonu postoji 100 fabrickih i 100 User Patterna a njih je moguce dodijeliti pojedinim tastama klavijature i preko njih startovati te Patterne. Ovdje je moguce regulisati i tempo. U Sequencer modusu je svakoj od ostalih Sequencer traka moguce dodijeliti Key Range, odnosno odakle dokle se prostiru soundi na pojedinim trakama. Na ovaj nacin se gore pomenuti Drum Paterni mogu smjestiti na prvu oktavu slijeva, zatim za Bass sound rezervisati recimo, slijedecu oktavu i po, a ostatak za solo instrumente sto bi bilo dvije i po oktave, a sto je u sustini sasvim dovoljno za solo sounde. Jedini problem, koji je vec neko pomenuo, je staticni sound za solo instrument jer lako bi bilo promijeniti taj instrument ako se radi o soundu koji se sastoji samo od jednog Sound Programa ali cim je taj sound sastavljen od nekoliko Sound Programa dolazi do problema jer konvencionalnim nacinom (komandama na samom instrumentu) nije moguce istovremeno promijeniti par Sound Programa na odgovarajucim trakama sekvencera, odnosno onako kako to biva u Combi modusu. Konvencionalnim metodama ne postoji nacin ali... "nekonvencionalnim" i te kako. Dovoljan bi bio jedan laptop (bilo kakav), a moze i tablet na bazi Windows OSa i problem bi bio odmah rijesen. Sa njega bi se slale MSB, LSB, Program Change, Volume, Panorama, Effect Level ... komande na mdi trake sekvencera koje su odredjene za solo sound i tako u trenu mijenjao taj solo sound, bez obzira iz koliko se Sound Programa sastoji. Mozda bi za ovo bas jedan tablet sa touch screenom bio najpogodniji jer bi se na njemu mogao napraviti Matrix sa recimo, pedesetak dovoljno velikih polja od kojih bi svako polje bilo skup svih gore pobrojanih midi komandi koje bi vrsile promjenu solo sounda sa svim njegovim parametrima. Na ovaj nacin bi se zaista svaki Triton mogao pretvoriti u aranzer ili da budem precizniji u nekakav "polu-aranzer" gdje bi se bass svirao rucno, sto veliki broj muzicara i na klasicnim aranzerima radi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 05:05   #8
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja da imam M3, joj, ne bi mi trebao arazer ni jedan, tamo zamisli 4 varijacije sa vise svirke auuu, et otkrivam i ovo vecini kojima znam nikad nije palo na pamet hahah ! kad napravite setite se mene i podelte to fino ovde!!

to sto tranzit prica sam radio pre jedno 5 godina moj prvi set, sve bilo u SEQ, i po redu, loop drum, bass, i kontre, ali vremenom se sjebalo dugme START STOP, i onda izbacim kontre, i napravim ovaj gore set sve u combi modu,
naravno svve se moze ubrzavati usporavati i u COMBI ako su kucani ritmovi, a ne LOOP's,
imao sam tako npr JV drum i vecinu stvari crtao tackicama u ARP editoru, posto ne postoji program dostupan da radim kao midi , pa samo uvezem, zato sam potrosio bio mnogo vremena na duzinu, atack, i te stvari kod crtanja, dok sam skontao sta je sta.
loopove ako imas, fakticki imas i varijacije na licu mesta, koliko loopova npr sa tempom 100bpm, toliko i varijacija live , samo udjes i nadjes neki drugii loop sa tom brzinom, i on krece cim oaj zavrsi, ma igrat se mozes do ujutro,

sto se tice menjanja boja il COMBI il SEQ, u SEQ je bolje, npr prvih 8 kanala ostavite kao za ARR, a drugih od 9-16 kanala za solo boje, samo leveli trebaju da rade na licu mesta rucno,
npr 9 kanal uvek neka boja za solo, i nju uvek mozete menjati u realtajmu, iz programa od banki A do C itd, na kanal 10 nastimate tercu boju, smanjite kanal na 0, kad hocete tercu, dok ide ritam ,zacas udjete u user scale, izaberete mol npr i notu C msm odakle da svira, brzo se vratite , i pojacate tercu, i terca i dalje stoji, smanjite kad hocete, i solo opet samo, plus ostane vam jos bar 4 kanala za izbor i real tajm kako skontate sta vam treba i kad.

aa ako vecc hocete izbora,, zamislite ovo, taj set je 16mb a ima jedno 80 vec pripremljenih ritmova, kupite jos jedan Le, i derte COMBI do ujutro uz ritmove haha!! sve to za 600eu,
a imate 64mb za loopove!! za te pare nema araznera sa semplerom plus jos jedna za solo haha


meni jednom davno stao arazner g1000, napon otisao na licu mesta, pustili jaku struju, majstori!!!!
i tad sam imao midi ritmove nakucane jedno 8 njih, i bass aRP, i soloo jedna boja, vec davno prpremao za ne daj Boze!! i jbt spasi me samo tako, ceelu svadbu odradio sa triton le, gori sator, ima snimka svadbe, g1000 u autu, samo mi triton le na stalku, i bolje radilo neg g1000, nekako drugacije, utopili se drum i bas , harmonija i solo, cetvorka znaci par instrumenata, al radilo je, prelaz? nisam ni pomislio na njeg, nit je ko sta primetio da bi on trebao, samo budi dobar svirac, i sve ide samo tako.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (06.10.2013 u 05:13 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2013, 07:41   #9
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Palo mi je nesto na pamet, da li moze da se napravi arp pattern od MIDI fajla, konkretno bubanj?

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije