Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.12.2006, 14:38   #11
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


Nemoj me optuzivat, i ja to isto govorim. Znas i sam da sam i ja htio da to uradim al sam se malo raspito. Dakle da prerda samo kvari pa50. Hajde jaro pozdrav.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:43   #12
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma ja nisam tebe napo jebo ti patku svoju....Samo sam te pozdravio na onaj moj način (ooo kolega blatusan)...Ljudi ovaj momak je meraklija malo veća-veliki jaran i realan čovjek,aja da napomenem da svakom seratoru kaže u facu ono što misli...Hajd ako budeš naveče gore navrati na msn pošto mi danas dolaze serviseri za internet...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:45   #13
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Valja drug. Danas pravim nesto po klavijaturi, znas mene nema dana kad to neradim jebiga sta cu. Haj trebo bi da budem online nocas, naleti jaro.Pozdrav.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 18:01   #14
Perce19
Početnik forumacije!
 
Perce19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.04.2004
Postovi: 48
Downloads: 2398
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Perce19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Perce19 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dakle 80-ka ti je ipak bolji izbor a za pa800 neću da se petljam...To za mene nije sinth južnjački već turski i ciganski tako da još uvjek ostajem pri tome da je PA1X the best


Postovani Kolega Alix molio bih vas za obrazlozenje ovoga sto ste u postu naveli da je PA 800 za cigansku i tursku muziku...
Kao prvo zelio bih napomenuti da bi se trebalo pripaziti sta se pise na ovome Forumu jer postovani kolege mogu ovakve dezinformacije ozbiljno shvatiti...Posjedujuem sam
Pa 800 a kolega sto samnom svira u bendu pa1xpro,bilo bi glupo sada ponovno navoditi karakteristike obadva instrumenta ali jedno mogu potvrdit Pa 800 unatoc svojoj slabijoj kvaliteti izrade posijeduje neke nove funkcije koje pa1x/pro nema..kao npr.fingered portamento koji je jako vazan za stil kojeg vi kolega Alix jako favorizirate,JV Stil..novi sound procesor koji zvuci cak bolje nego pa1x,64 mb sample rama za samplove a pa1x samo 32..jer moramo razumit da je vecini kolega ovo jako vazno jer ne posijeduje svaki od nas jos jedan solo triton...i na kraju cijena: pa800 je kod nas u zapadnoj europi sad oko 2000 eura a najjeftiniji pa1x 2800.
Znaci za razliku cijene mozes dobiti jos jedan triton...

Pozdrav Pero
Perce19 je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 18:14   #15
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Greska, sto se tice cijene jer ja sam isto u ZPADNOJ EVROPI i cijena je ako ne i ista. A sto se tice te dvije klavijature nemogu se petljat i ja licno sam ima cast da sviram i na jednoj i na drugoj i vise mi se svidza pa1x, ali opet ko svakom postu nastaje belaj i samo radi toga sto se razliciti ukusi pogresno protumace. A nemoj ti jaro da se nalazis uvrijedzen zato sto je Alix napiso ciganska i turksa muzika, to je samo jedna melos kao sto je JV i jedna vrsta muzike. Dakle to nije uvreda. Ja licno najvise volim orientalne dakle ciganski melos. I nemoj sad ti Alix ovdje belajit zasto ima pa800 vise memorije nego pa1x, pa1x ZA VECINU UKUSA ostaje bolji i to se zna. A Perce znaci radi portamenta je pa800 je bolji? i znaci da pa1x nevrijedi tih para? A zar se jedan aranger ko pa1x nemoze sredit da se samo na njemu svira? Sumnjam. Cak pa50 se moze fino sredit da se jedna tezga dobro na njemu obavi(govorim iz iskustva). Ja licno (stvar ukusa) uvijek bi uzeo prije pa1x nego pa800! I nemoj te biti djeca pa se zajebavat oko toga.Pozdrav alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 18:53   #16
Perce19
Početnik forumacije!
 
Perce19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.04.2004
Postovi: 48
Downloads: 2398
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Perce19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Perce19 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega blatusan daleko je ovo od vrijedanja i osporavanja..ovo je za mene cisto dikutovanje..barem ja tako mislim..
Ja sam ponekad saradnik sa jednom muzickom kucom..koja je oficijelni uvoznik Korga za cijelu zemlju..i kod nas se mogu naci nov pa800 i pa1x za skoro istu cijenu ali na crnome trzistu..a u trgovini mometalno jos ne.ni blizu..barem je kod mene U Svicarskoj tako...Pa 800 je oko 2000 eura kod nas...a ja znam gdje se moze nabavit od januara za 1700 eura..ali u drugooj zemlji i na crno...
A sad sto se tice Pa 800,ja nisam reko da je on bolji od pa1x ali moramo priznati momentalno da ima nekih malih prednosti,unatoc losijoj izradi...kod pa1x mise svidaju slideri ali njihovo koristenje se moze izbjeci pravilnim miksom ritmova...a fingred portamento je prilicno vazan...barem meni..
Kolega svi mi kupujemo novji instrument radi boljeg i kvalitetnijeg zvuka inace bi svi svirali na starim instrumentima...a pa800 kad se usporedi sa istim setom na pa1x na nekim stvarima bolje zvuci...

Pozdrav Pero
Perce19 je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 19:26   #17
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Denis19 preporicio bi vam da uzmete yamahu 9000 ili 9000pro
nije skupa a odlican je aranger i ja bih vam pomoci
oko materijala (semplova,ritmova,terci.....)
ako se udlucite za yamahu 9000 rado cu vam pomoci

ja sam prije imao yamahu 9000 i bio sam prezadovoljan njome

POZDRAV
toma je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 23:48   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Perce šta sam htjeo s tim reći je sledeće:

Pa1X ima tritonov ton generator koji je ipak zajedamput za narodnu i JuVe muziku ZAKON a PA800 ima OASYS ton generator..Svi mi znamo šta je Triton...Drugo PA800 najviše koriste turci (snimci su na youtube) zato što im treba ogroman sample rama zbog tarabuka,pad-ova,drum kit-ova itd...A treće ko god kaže da mu je malo 32MB rama na pa1x LAŽE!!!Nek on stisne muda pa nek sam napuni 32MB ali sa svojim materialom...Ma neće nikad toliko boja i ritmova da potroši ko što ih ima gore...Lično imam vlastiti set od pišljivih 12MB pa mi je više nego dovoljan...Dakle ni 32MB mi nisu potrebna...A još plus da poudarim ne kažem da je pa800 slab ali ipak za mene je bolji jedan triton za kojeg mogu naći sve i svašta nego oasys koji je u pa800...Perce bez zamere drug...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2006, 07:25   #19
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Toma imam za tebe pitanje! Ima jedan cigo koji svira na 9000 pro ovdje i stvarno ja kad sam na njoj sviro svidjala mi se. Bubanj mu je zvucio da se nemoze objasniti. Harmonike i sve ostalo je bilo da boli glava, i ima na njemu puno memorije. On je prodaje za 3000$. Trazio sam je po netu ali kaze se da je vise neprave pa je nemogu nigdje naci. Opet na ebay nisam siguran. Mozete mi reci gdje bi mogao da nadjem je ako bi hteo nju da uzmem? Pa80 je ja kako vidim stroj pravi i sve ali dali je 9000 Pro ista blizu njemu????? Dali je skuplja od Pa80 ili se vise isplati uzeti Pa80???
  Reply With Quote
Star 30.12.2006, 08:07   #20
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

PSR 9000PRO na odnosu sa PA80 je nistarija
Ovo kazem jer sam imo obadvije i pokajat ces se
ako uzmes 9000 ili PRO pored PA80

Uzivo kad sam sviro sa 9000PRO pa nema toliku brzinu
da povuce samplove i ritmove koje memorises pa da ti
odma pjesma za pjesmom ide zaglavi se klavijatura i onda
je gasi i cekaj 5 minuta opet dok se loadira sve..
PA80 jednostavan necekas nista da se loadira sve je tu
a nemoze da zastopa..
Ima toga tu jos ali neda mi se pisati pa haj stat cu ovde....

I jos nesto za kraj 9000PRO ti je sad oko $1300 tako nemoj
ni slucajno da se zeznes pa das $3000 a tom cigi reci da je lud majkemi..
blusa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijaturu, mjenjam


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije