Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.12.2006, 03:57   #1
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Lestvice i uzivo svirka??

pozdrav muzicari. imam jedno pitanje koje sam pokusavo da nadjem odgovor al ovdje svi izgleda vise pitaju za klavijature i njihove funkcije. ovako hocu da znam za lestvice kad ih upotrebavljam u svirki inace u soliranju. gdje bi mogao da ih naucim za svaki akord recimo jer pomogne mi mnogo kad sviram ako ih znam. ja mislim i kad sviram pjesmu od hmol, a pjevac hoce od amol umjesto ja mislim da bi i tu pomoglo jer to je jedina stvar koja zajebava ja mislim svakog muzicara, jer moras odmah da probas da sviras pjesmu od skroz drugi akorda. eto ako moze ko da pomogne javite se.


__________________________________
Premeshteno iz Korg u tehnike sviranja!
Obratite paznju gde je pitanje postavljno!

Ako ne znate gde, postavite u chekaonicu!!!


Vaxter
  Reply With Quote
Star 25.12.2006, 08:19   #2
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa akordi su izvedeni iz lestvica a ne obrnuto. E sad, svaka lestvica(tonalitet) ima svoje akorde i sheme po kojima se oni nizu(krecu).
Znaci ako je a-moll lestvica, prvi akord je amoll,2 je h dim 3 je Cdur...
Na primer poshto ja vishe sviram bas kontru, kada sam pocinjao, npr ja sam skinuo pesmu iz a-molla, a pevac peva iz g-molla. Onda je bio problem, ali samo sam ,naprimer, ako akordi idu amoll>dmoll, provalio da je razmak kvarta, i isto to primenim sa gmollom znaci odem u cmoll.
Vremenom sam prestao ovako da razmishljam jer sada znam skoro sve sheme po kojima se krecu akordi, bez obzira iz kojeg tonaliteta pocinju.
Imash tutorial teorije muzike na ovom sajtu.
Pozdrav
salenis je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2006, 09:25   #3
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

eh druze hvala mnogo na odgovoru bas jest kako ste rekli probao sam jednu pjesmu i odmah je mogao iz drugi akorda svirati. izgleda da mi samo treba vise vremena i iskustva kako ja vidjam hehe.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
lestvice, svirka, uzivo

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije