Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2010, 18:28   #1
BorisZX6R
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Mjesto: Revere, MA
Godina: 44
Postovi: 18
Downloads: 102
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
BorisZX6R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BorisZX6R pošalji poruku preko MSN messengera BorisZX6R pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Dilema - Korga PA50 PA500 EM-2000 ili nesto drugo...

Zdravo svima,
novi sam clan ovog foruma i treba mi par savjeta ili misljenja clanova ovog foruma...

Zivim i radim u Bostonu, USA.
Trenutno posjedujem Korg i4S koji nisam vec dugo vremena svirao, medjutim probudila se zelja da opet sviram iako sam dobro zahrdjao...

Sviram samo za sebe za kucne potrebe, iako bih mozda u narednih godinu dana poceo da sviram u nekim kaficima s prijateljem ali to je jos na dugom stapu...

Korg i4S sam u mogucnosti da prodam za nekih $300 i onda moram nesto drugo kupiti...
Od prijatelja mogu dobiti Roland EM-2000 za sitne pare, nekih $300-400 koji vec ima u sebi hrpu ritmova za nasu muziku, sto zabavnu sto narodnu...
Taj EM-2000 ima par falinki, trenutno mu ne radi floppy, mislim da se da zamjeniti bez problema i jos par stvari ne radi kako treba ali nije nista znatno.

Taj isti prijatelj mi savjetuje da ipak kupim nesto novije, on koristi Pa2X PRO...

Gledao sam Korg PA50 i PA500 ili cak polovan PA80.
Polovan PA80 kosta izmedju $750-900, dok nov PA50 kosta $900, a nov PA500 kosta $1100.
Maximalni budzet je $1100 (racunajuci $300 koje dobijem za svoj i4S, znaci jos $800 iz mog dzepa...)

Citao sam ovdje na forumu da je PA500 puno bolji od PA50 - ne razumijem se toliko da to znam sam ocjeniti, zato i postavljam pitanje...

Ja bih volio da je to jedna klavijatura koja ima i realne bubnjeve i realne boje, ali to sve u jednoj masini je izvan mog budzeta.

Izvinjavam se ako vas peglam, ali svaki savjet je dobro dosao.
Hvala.

__
BorisZX6R
BorisZX6R je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2010, 18:36   #2
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa evo prvo da ti cestitam sto zelis da se ponovo ,,aktiviras" u muzici..a sto se tice izbora klavijature ja bih ti preporucio pa500 jer je zaista po meni mnogo bolja klavijatura od pa50..a i rekao si da nisi pocetnik svirao si pre..pa ces lako prevazici pa50..pomenuo si i polovan pa80,ali po meni novo je novo...A sto se tice zbog specifikacija za pa500 da ti ne objasnjavam ja jer je ovde sve objasnjeno i lako ces shvatiti zbog cega je pa500 bolji od pa50(uradjena je i neka vrsta poredjenja te 2 klavijature)
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4166
misa1265 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio misa1265 za ovaj koristan post:
BorisZX6R (13.02.2010)
Star 13.02.2010, 18:46   #3
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa500.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
BorisZX6R (14.02.2010)
Star 13.02.2010, 18:51   #4
BorisZX6R
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Mjesto: Revere, MA
Godina: 44
Postovi: 18
Downloads: 102
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
BorisZX6R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BorisZX6R pošalji poruku preko MSN messengera BorisZX6R pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od misa1265 Pokaži Post
Pa evo prvo da ti cestitam sto zelis da se ponovo ,,aktiviras" u muzici..a sto se tice izbora klavijature ja bih ti preporucio pa500 jer je zaista po meni mnogo bolja klavijatura od pa50..a i rekao si da nisi pocetnik svirao si pre..pa ces lako prevazici pa50..pomenuo si i polovan pa80,ali po meni novo je novo...A sto se tice zbog specifikacija za pa500 da ti ne objasnjavam ja jer je ovde sve objasnjeno i lako ces shvatiti zbog cega je pa500 bolji od pa50(uradjena je i neka vrsta poredjenja te 2 klavijature)
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4166
Misa1265 hvala velika, cestitke nisu bas prikladne jer sam ja ipak samouka amatercina, nikakav profesionalac, mada sam uvjeren da se trudom i radom moze dosta postici...
Procitao sam taj prvi sudar sa Pa500 prije dan-dva, ali izgleda da sam ga samo preletio, a ne detaljno procitao...

Svaka ti cast, u roku od par minuta sam dobio odgovor, za pohvaliti!

Meni izgleda samo treba potvrda da kupim ono sto vec u sebi zelim a to je Pa500
Hvala jos jednom!

Ako kupim Pa500, a vidim da ga ti koristis, mogu li te gnjaviti ako mi zatreba pomc ili savjet kako i sta da nastimam ili da se od tebe ogrebem za ritmove i boje?!

__
BorisZX6R
BorisZX6R je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2010, 18:57   #5
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da mozes i tu sam da ti pomognem za sve sto ti bude trebalo ali ja mislim da ti oko pa500 najvise moze pomoci kolega @acekorg koji je meni puno,puno pomogao i ovom prilikom mu se zahvaljujem na tome..pozz kolega i da javis kad padne klavijatura..
misa1265 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio misa1265 za ovaj koristan post:
BorisZX6R (13.02.2010)
Star 13.02.2010, 20:16   #6
CraZyKORG
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.10.2009
Mjesto: Beograd/Pancevo
Godina: 34
Postovi: 45
Downloads: 68
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: KorG Pa80
CraZyKORG befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag

Hmmmmm... Mozda Pa800 ?
-
Ako ne mozes da sacekas jos jedno 30ak dana,dok ti se ne poveca budzet,
onda definitivno kupi Pa500 jer je mnogo bolji od Pa50.
Novija klavijatura i mnogo modernija,al' ako si u vremenu povratka muzici,
mozda ti Pa800 nije ni potreban,jer ti je vaznija da razvijes tehniku sviranja.
Kad to uradis,onda ces vec poceti i detalje da gledas.
Blizices se sto realnijem zvuku.
-
Pa80 ti je mozda laksi za rukovanje od Pa500,al' ima dosta cimanja oko
FLASH-card koja se danas jako tesko pronalazi,pogotovo original-ispravna.
Tako da,moj savet je : KorG Pa500 i uzivaj.
-
Svaki povratak je lep,a pocetak tezak,tako da-srecno.
"Sve se moze-kad se hoce i "Bez muke nema nauke"..........
Pozdrav druze,srecno!

Promijenjeno od CraZyKORG (13.02.2010 u 20:17 sati)
CraZyKORG je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio CraZyKORG za ovaj koristan post:
BorisZX6R (13.02.2010)
Star 13.02.2010, 21:17   #7
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Daumen hoch

ako nije kasno da ti dam i ja jedan savet....
svirao sam tri godine PA50, probao sam PA500 i sad imam PA800 sto znaci mogu da ti bar malo nesto pomognem.Epa ovako, od PA50 sam prezadovoljan jer imas sve sto ti je potrebno na ovom sajtu za njega od boja pa do ritmova i odlicno moze da se sredi cak ovaj novi sto je izasao ima i SD karticu sto znaci vise mesta za ritmove pa cak i neke performanse su mu poboljsane, ondak PA500 malo bolji u saundu od PA50 a za PA800 necu ni da pricam jer te to i ne interesuje.... znaci koi i da uzmes od ova dva neces da pogresis i jos ovo ako imas para za PA500 (mislim na nov) uzmi njega bez razmisljanja.
a oko PA80 CraZyKORG ti je rekaosve...

Promijenjeno od gjoko (13.02.2010 u 21:20 sati)
gjoko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gjoko za ovaj koristan post:
BorisZX6R (13.02.2010)
Star 13.02.2010, 22:07   #8
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pre svega hvala i tebi Misa sto si me spomenuo i javno se zahvalio. I naravno da mozete svi koji imate probleme i pitanja o pa500 da se obratite meni.

Sad oko pitanje.
@BorisZX6R
To je fakt da je pa500 mnogo bolji u sound-u od pa50, pre svega radi novi generator tonova. Posto ti kao sto si rekao hoces realne bubnjeve i boje onda za to ti je pa500 najbolja varijanta, eventualno pa80 sa karticu al on ima i negativne strane. Megjutim ja bi ti savetovao da cujes po demo snimcima da cujes kako zvuce pa500 i pa50. Vidices kolika je razlika u sound-u. I posto si reko da nisi neki profesionalac znaj da i pa50 biti zavrsio dobar posao. Hocu reci: obe klavijature ti odgovaraju, iako je pa500 bolji u svaki pogled ako su ti 1100$ mnogo da dajes, i pa50 ti je dobra odluka. Dobro sredzen pa50 je cudo! Odluka je tvoja! Sto i da odlucis neces pogresiti.
pozz
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
BorisZX6R (13.02.2010)
Star 14.02.2010, 01:53   #9
BorisZX6R
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Mjesto: Revere, MA
Godina: 44
Postovi: 18
Downloads: 102
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
BorisZX6R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BorisZX6R pošalji poruku preko MSN messengera BorisZX6R pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prije svega, HVALA svima koji su odgovorili i pomogli s mojom dilemom...

Pa800 je odlican i ne sumnjam da je idealno rijesenje, ali nije za moj dzep, makar za sad ne...

Nov je od $2600-$2900 sto je puno vise nego sto sam mislio da potrosim, a polovan je $1700-$2100 pa i vise...

Pa500 here I come

Novi Pa500 mi je lakse kupiti cak nego polovan jer mogu ga uzeti na kredit i otplacivati bezosjetno pola godine do godinu dana...

Sta god da uradim javicu se i tek onda dolaze pozivi u pomoc!

Hvala jos jednom!

__
BorisZX6R
Dodato:
Moram sa vama podijeliti radosnu vijest!
Ovako...

Otisao sam u lokalnu radnju Guitar Center i odlucio da tamo kupim Korg Pa500, spremda ga oni nemaju u radnji tako da nisam imao priliku da ga vidim ili probam. Nemaju skoro nijedan arranger u radnji, ali se moze naruciti.
U ovom dijelu Amerike se slabo prodaju arranger-i tako da ih slabo koja radnja drzi...

Ovaj vikend je praznik u Americi (Presidents Day) i sasvim slucajno sam vidio online da Guitar Center radnja nudi 15% popust na cijenu zbog praznika ako je iznos iznad $299, tako da sam pazario Pa500 za manje nego sto sam ocekivao.

Umjesto da platim $1100 + $68.75 porez (u Americi se porez dodaje na cijenu) total $1168.75 ja sam zbog popusta za praznik platio samo $993.44 i ne samo to, nego sam i dobio mogucnost placana na 18 mjeseci bez kamate, tako da mogu razvuci placanje na 18 mjeseci po $55 mjesecno da i ne osjetim...

Jedini problem je sto ga nema nigdje na lageru, pa cu morati malo sacekati dok dodje... Ocekuju da ce 22-og Februara biti spreman za posiljku.
Sad samo ne znam kako cu izdrzati taj period cekanja to me zivog pojede...

Hvala svima na savjetima i javljam se cim dobijem masinu .

Promijenjeno od BorisZX6R (15.02.2010 u 02:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
BorisZX6R je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije